X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Plemniki prawidłowe 1%
Odpowiedz

Plemniki prawidłowe 1%

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, staramy się o dziecko już drugi rok. Najpierw sama się badalam i wyszło że mam PCOS. Aby była owulacja musiałam mieć stymulacje clostilbegytem. Inaczej nie pokazywał się nic. Po ostatniej próbie kiedy wszystko było wporzadku, zdecydowałam zapisać partnera na badanie nasienia. I wyniki mnie przerazily. Nie mam pojęcia co robić, czy jest jakaś szansa. Zwłaszcza, że dzisiaj znowu zaczynam stymulacje. Oto jego wyniki badań:
    Ciagliwosc:prawidłowa
    Objętość: 5,4ml / >1.5ml
    Uplynnienie: 25min /do 60min
    PH: 8.1 / >7.2
    Ilość plemników w 1ml: 83,3mln />15mln
    Całkowita ilość plemników:
    449.8mln/>39mln
    Ruch postępowy: 65%/>32%
    Postępowy szybki:15%
    Ruch całkowity:73%/>40%
    PLEMNIKI PRAWIDLOWE: 1%
    PATOLOGICZNE:99%
    P. główki:99%
    P.wstawki: 58%
    P. Witki: 36%
    Nie dojrzałe:0%
    Niepr. Wakuolizacja:70%
    Plemniki żywe: 83% />58%
    HOST: 85%/>58%

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Cześć wszystkim, staramy się o dziecko już drugi rok. Najpierw sama się badalam i wyszło że mam PCOS. Aby była owulacja musiałam mieć stymulacje clostilbegytem. Inaczej nie pokazywał się nic. Po ostatniej próbie kiedy wszystko było wporzadku, zdecydowałam zapisać partnera na badanie nasienia. I wyniki mnie przerazily. Nie mam pojęcia co robić, czy jest jakaś szansa. Zwłaszcza, że dzisiaj znowu zaczynam stymulacje. Oto jego wyniki badań:
    Ciagliwosc:prawidłowa
    Objętość: 5,4ml / >1.5ml
    Uplynnienie: 25min /do 60min
    PH: 8.1 / >7.2
    Ilość plemników w 1ml: 83,3mln />15mln
    Całkowita ilość plemników:
    449.8mln/>39mln
    Ruch postępowy: 65%/>32%
    Postępowy szybki:15%
    Ruch całkowity:73%/>40%
    PLEMNIKI PRAWIDLOWE: 1%
    PATOLOGICZNE:99%
    P. główki:99%
    P.wstawki: 58%
    P. Witki: 36%
    Nie dojrzałe:0%
    Niepr. Wakuolizacja:70%
    Plemniki żywe: 83% />58%
    HOST: 85%/>58%
    A jaki czas abstynencji był przed badaniem?

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4dni od picia i stosunku

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    4dni od picia i stosunku
    Tak na moje oko macie bardzo dużo plemników a to się bardzo rzadko zdarza 449 mln , nie widzialam takiej liczby , na 1 ml też macie dużo, ruch postępowy bardzo ładny (podobno najważniejszy parametr) morfologia 1% , napewno jest jakaś przyczyna , warto zrobic usg jąder ,żeby sprawdzić czy wszystko jest wporządku, często zdarza się , że przyczyną złej morfo mogą być żylaki powrózka nasiennego. Umawiałabym wizytę , a do inseminacji nie mam pojęcia , być może jest duża szansa bo te ilości u was są bardzo wysokie i ruch bardzo dobry .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był przeziębiony, brał leki przeciwzapalne przeciw goraczkowe. Jeszcze nie konsultowalam wyników z lekarzem. Ale chyba zapisze go na USG jąder tak jak mówicie. Dzisiaj zaczęłam kolejny cykl stymulujący. Wiec chyba nie mam co się nastawiac na naturalne poczęcie z tymi wynikami. Jak myślicie?

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno powtórzymy badanie. Ale z tego co czytałam to trzeba za ok. 3 Msc. A jeszcze z ciekawostek to tego samego dnia jak robiliśmy badanie. Wieczorem strasznie kiepsko się czuł. Był osłabiony i miał dreszcze. Dałam mu wtedy na wieczór asprocol i witaminę C. Wszystko oczywiście po badaniu. Ale jeżeli coś zaczynało go brać to czy też mogło to obniżyć wyniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2019, 17:03

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Na pewno powtórzymy badanie. Ale z tego co czytałam to trzeba za ok. 3 Msc. A jeszcze z ciekawostek to tego samego dnia jak robiliśmy badanie. Wieczorem strasznie kiepsko się czuł. Był osłabiony i miał dreszcze. Dałam mu wtedy na wieczór asprocol i witaminę C. Wszystko oczywiście po badaniu. Ale jeżeli coś zaczynało go brać to czy też mogło to obniżyć wyniki?
    A ja Wam zaproponuję coś innego. Mój mąż w 11.2018 przeszedł operację żpn i lekarz kazał nam się zgłosić po 6 miesiącach na kwalifikację do in vitro lub inseminacji. Wtedy mieliśmy też wykonać badanie nasienia. Jednak z czystej ciekawości zaczęliśmy je robić już po 74 dniach i co miesiąc od tego terminu. Każde badanie w tym samym laboratorium, pewnej "sieciówce" in vitro. Za każdym razem morfologia 0%, 100 % wady główki.
    Tym razem, w związku z tym, że do in vitro planowaliśmy podejść w innej klinice, na badanie wybraliśmy się do nich. Okazało się, że u nich wyniki to 89% wady główki, a nie 100%...
    Także ja proponuję wybrać się po 2 tygodniach do innego laboratorium. Bo my myśleliśmy, że czeka nas in vitro, a tu się okazuje, że bez problemu możemy podejść do inseminacji...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślę, że jak już zaczęłam znowu brać clostilbegyt, to spróbujemy jeszcze raz naturalnie. Szkoda by było zaprzestac w tym momencie. W tym czasie kupiłam mu adrovit plus, olej lniany i Wit c. Do tego dieta z owocami i warzywami. I jak wyjdzie znowu negatyw. Kolejne badanie zrobimy.

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Każde badanie w tym samym laboratorium, pewnej "sieciówce" in vitro. Za każdym razem morfologia 0%, 100 % wady główki.
    Tym razem, w związku z tym, że do in vitro planowaliśmy podejść w innej klinice, na badanie wybraliśmy się do nich. Okazało się, że u nich wyniki to 89% wady główki, a nie 100%...
    Także ja proponuję wybrać się po 2 tygodniach do innego laboratorium.

    Czy możesz podać nazwę tej sieciówki? Bo mój Mąż idzie właśnie w najbliższą środę na badanie nasienia, tym razem właśnie do sieciówki, bo jest możliwość zrobienia testu MAR.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w OVUM w Lbn

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, my juz robilismy w sumie 3 razy badanie nasienia w przeciagu ostatniego roku, co wyszlo
    1. slaba morfologia morf 2%
    Trzy miesiace sie leczyl profertil, jakies leki rozszeszajace naczynka by lepiej krew krążyła, wit E C Cynk i juz nie pamiamietam co jeszcze
    Miedzyczasie byl u urologa (wszystko na usg wyszlo dobrze) i androloga
    Po 3ch miesiacach w Rzeszowie wybik 10 %morf (wyniki swoja droga mialy kilka stron byly bardzo rozbudowane i wygladaly profesjonalnie)
    Po pol roku badamy w Lublinie (dalej ten sam zestaw lekow) a tam niespodzianka - morfologia 1%...
    Nie chce nam sie w to wierzyć, planujemy powtorzyc po raz 4 czy 5 badanie...


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota - trzeba iść do androloga, bo on na bazie tego co widzi najlepiej wam doradzi. U nas była morfologia 0% i jak sie naczytałam w internecie to sie załamałam, bo ogółnie morfologi nie da sie poprawić (niby). Ale w naszym wypadku androlog powiedzał, że nie jest źle ( inne parametry były bardzo dobre) i kazał tylko suplemetować. Jak widać każdy przypadek jest inny i lekarz patrzy na całość wyników a nie tylko na jeden parametr. Na USG brak zylaków. Po 2 miesiącach suplementacji ( w naszym wypadku to nie był jeden suplement, bo zdecydowaliśmy sie brać leki pojedynczo czyli oddzielnie wit C, Cynk, selen, Lkarnityna, A+E, Wit Bcomplex i kw Foliowy) morfologia 8% za to wszystkie inne parametry bardzo w dół ( ilość i ruchliwość). Poniewaz my bedziemy robić invitro to w naszym wypadku te wartości są ok.
    Jedna ważna sprawa pierwsze badanie mielismy komputerowe, drugie manualne ( może to tez robić różnice).
    Ach my dodatkowo robilismy jeszcze fragmentacje DNA plemnika zeby sprawdzić czy mimo zlej morfologi bedzie opcja zapłodnienia i u nas na szczęscie wyszło to bardzo dobrze.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota my mielismy w ostatnim badaniu zaledwie 0,8 mln w 1 ml spermy. do tego tylko 1 % prawidlowych z tych paru.. wiec tragedia. Zdecydowalismy sie na mrozenie nasienia,zeby nie korzystac z dawcy bo lekarz obawiał,ze ta ilośc bedzie jescze spadac. Nie znali przyczyny spadku. Robilismy WSZYSTKIE mozliwe badania. Lekkie zylaki ale nieoperacyjne, fragmentacja i hba poniżej norm. Bylismy przed rozpoczecien in vitro,czekalismy tylko na ostatni @. W miedzyczasie odebralismy wyniki do mrozenia a tam nagle ponad 80mln-szok! Zrobiłam test i pokazała sie jedna slaba kreska, jestem aktulanie w 9tc :-D

    Pejuś, zakochanaaw, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Karota my mielismy w ostatnim badaniu zaledwie 0,8 mln w 1 ml spermy. do tego tylko 1 % prawidlowych z tych paru.. wiec tragedia. Zdecydowalismy sie na mrozenie nasienia,zeby nie korzystac z dawcy bo lekarz obawiał,ze ta ilośc bedzie jescze spadac. Nie znali przyczyny spadku. Robilismy WSZYSTKIE mozliwe badania. Lekkie zylaki ale nieoperacyjne, fragmentacja i hba poniżej norm. Bylismy przed rozpoczecien in vitro,czekalismy tylko na ostatni @. W miedzyczasie odebralismy wyniki do mrozenia a tam nagle ponad 80mln-szok! Zrobiłam test i pokazała sie jedna slaba kreska, jestem aktulanie w 9tc :-D
    Nie wiem czy jeszcze tu zagladasz, gratuluję ciąży 🙂 brał jakieś witaminy po których wyniki się tak poprawiły ?

    zakochanaaw lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku, przed chwila zrobiłam test i pierwsze co to pisze do Was!
    3 miesiące brania profertilu, u mnie w tym cyklu HSG -jajowody drożne i dziś, dzień po spodziewanej miesiączce, test robiony o godzinie 20 a na nim dwie kreski, w które aż nie chce mi się wierzyć :)

    tuonela, Wik89, Nona, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:10

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Mój miał robione badania raz, 1 % prawidłowych i stwierdzono Teratozoospermia.

    Kupiłam mu Profertil, pobrał go 2 miesiące i zaszłam w zdrowa, prawidłową ciaze.

    Teraz zaczynamy starania o drugie, mam nadzieję że pójdzie równie gładko ☺️

    Angela, Nona, Natka95 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ