X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Płodność mężczyzn a Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego/choroba Crohna-Leśniewskieg i wpływ leków (Asamax,Sulfasalazyna)
Odpowiedz

Płodność mężczyzn a Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego/choroba Crohna-Leśniewskieg i wpływ leków (Asamax,Sulfasalazyna)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyjś mąż/partner choruje na powyższe choroby i bierze leki? W jakim stopniu wpływają na płodność?

  • AgLn Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 12 lutego 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lek ma skutki a Sulfasalazyna powoduje oligospermie więc ma wpływ na płodność jak najbardziej. Co prawda wpisują, że tylko tymczasowo ale jak to często bwa wszystkie objawy tymczasowe tymczasowymi są tymczasowo :) Ja bym proponował poszukać Dr Natashy Campbell-McBride lub Elaine Gottschal i ostro wziąść się do konkretnego leczenia, dającego efekty, sprawdzonego i bez skutkół ubocznych. A do tego przywraca chęć na ...... i płodność :)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bierze Asamax, który to jest nawet polecany mężczyznom starającym się, bo nie obniża tak płodności jak Sulfasalazyna, a ostatnie badania mówią, że wpływu na płodność może nie mieć wcale. Więc nie martwię się aż tak.

    Nie wiem co miałeś/miałaś na myśli mówiąc o ostrym braniu się do konkretnego leczenia. Mój mąż jest pod stałą opieką lekarską, a wyniki ma na tyle dobre, że leki może już odstawić.

    Lekarzy wspomnianych nie znam i nie słyszałam. Może przybliżysz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze watek!

    Maz od wielu lat przyjumje sulfasalazyne, od poczatku mowiono nam, ze to moze ale nie musi wplynac na jego plodnosc i dopiero po roku staran powinnismy sie temu przyjrzec. No to sie przyjrzelismy, maz ma marne wyniki i rozwazamy zamiane leku na inny.

    Czy jest tu ktos kto ma partnera z podobnym problemem i moze podzielic sie doswiadczeniami odnosnie zamiany leku i wplywu tej zmiany na plodnosc?

    Ida czy zagladasz tu jeszcze? :) Widze suwaczek wiec ten asamax to bylaby dla nas opcja do rozwazenia.

  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    widzę że istnieje już wątek w temacie który mnie interesuje. Sama założyłam niedawno taki sam. Mój mąż choruje na Crohna. Przyjmuje lek Pentasa (substancja czynna mesalazyna). Na ulotce jest napisane że 1/10tys mężczyzn może mieć problem ze spermatogenezą. Osobiście nie znam osób które cierpią na tę chorobę i też nie mam od kogo dowiedzieć się jak to wpływa na płodność. Dlatego założyłam wątek z podobnym pytaniem. Od 10 miesięcy staramy się bezskutecznie. Cykle mam regularne, współżycie około owulacji, tarczyca ok i bez skutku. Dziś również test wyszedł negatywnie :( Planuję iść do ginekologa aby wypisał mi dodatkowe badania czy jestem zdrowa, bo może tylko mi się wydaje że jestem. Ale przeczucie mi mówi że Crohn ma wpływ na nasienie.

    Emilia88
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ