X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Płodny czy bezpłodny...?
Odpowiedz

Płodny czy bezpłodny...?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angel13 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Piszę do was z prośba o porade ponieważ ja i mój partner od 2 lat podczas stosunku nie zabezpieczamy się. Za każdym razem kończy we mnie. Ale do tej pory nie skończyło się to ciąża. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo poruszamy tematy o powiększeniu rodziny i kiedy zaczynam wysyłać go do lekarza zaczyna się wykręcać. Możliwe że się boi. zawsze ma we mnie wsparcie i nie wiem już co mam robić....
    Nie mam pojęcia jak na niego wpłynąć..

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3984 3578

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel13 wrote:
    Witam. Piszę do was z prośba o porade ponieważ ja i mój partner od 2 lat podczas stosunku nie zabezpieczamy się. Za każdym razem kończy we mnie. Ale do tej pory nie skończyło się to ciąża. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo poruszamy tematy o powiększeniu rodziny i kiedy zaczynam wysyłać go do lekarza zaczyna się wykręcać. Możliwe że się boi. zawsze ma we mnie wsparcie i nie wiem już co mam robić....
    Nie mam pojęcia jak na niego wpłynąć..

    Hej, chyba każdy facet ma tak, że się boi, jakby nie było byłaby to taka ujma dla niego, faceci jednak mają inaczej niż my, my się wygadamy na forum czy przy kumpelkach, poruszymy tematy które nas bolą i nam lżej, a facet wzyzstko trzyma w sobie, oni z kumplami nie gadają o takich rzeczach.. Dla nich problem z płodnością to taka trochę jakby utrata męskości? Sama nie wiem jak to rozumieć, u nas na szczęście nie ma tego problemu, mąż co prawda cały w stresie ale oddał nasienie do badania, wyszło źle no ale widzę że się nie załamał, zresztą on jest wiecznym optymistą.. Poszedł grzecznie do lekarza, zazywa leki..
    Wiesz ja myślę że musisz ze swoim pogadać, poruszyć ten temat tak szczerze, przecież w tej sytuacji nie tylko on musi się zbadać, ale Ty również. A co z tego że sama zaczniesz robic badania jak się potem okaże że u niego jest coś nie tak.. Niestety ale decyzję o leczeniu i badaniach musicie podjąć wspólnie.. Mój jak poszedł do klinki razem ze mną, zobaczył ile facetów siedzi na poczekalni (pierwszą wizytę mieliśmy wspólną) to też inaczej na to spojrzał. Powodzenia 🤗

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • April Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po roku starań i pielgrzymkach po różnych lekarzach którzy mówili tylko żeby się starać, w przypływie emocji powiedziałam M że to wszystko jest bez sensu. Sama nie mogę już nic zrobić. Pozostaje nam klinika specjalizująca się w niepłodności a tam leczy się pary. Zgodził się. Czekaliśmy na pierwszą wizytę ponad 3 miesiące. Ze względu na pandemię u lekarza byłam sama mając tylko ankietę wypełnioną przez M. U mnie badań było sporo więc pierwsze pytanie czy było badanie nasienia. Od razu wystawione skierowanie na pełne badanie od morfologii po genetykę więc wyszło ok 700pln ale za jedynym razem był komplet. Do tej pory M naszego lekarza nie widział. Interesowały go tylko wyniki i na ich podstawie zalecił Profertil. Na stronie labolatorium była informacja o opcji dostarczenia próbki do badania przy zachowaniu pewnych warunków np temperatury. Nie korzystaliśmy ale jest to jakaś opcja do rozważenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ