Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Problemy z libido podczas starań o dziecko – proszę o radę
Odpowiedz

Problemy z libido podczas starań o dziecko – proszę o radę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MarcinW1114 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem nowy na forum i chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia.
    Mam 35 lat, razem z żoną mamy jedno dziecko, ale od ponad 1,5 roku staramy się o kolejne. Niestety do tej pory bezskutecznie – mieliśmy jedno poronienie.

    Główny problem dotyczy mojego libido. Czytam na różnych wątkach, że w okresie płodnym pary często współżyją codziennie. U nas wygląda to inaczej – w najlepszym wypadku 2 razy, z przerwą jednego dnia, co wynika głównie z moich ograniczeń. Żona jest tym bardzo sfrustrowana, zwłaszcza że jej ginekolog sugeruje, że przy takiej częstotliwości trudno mówić o prawdziwych staraniach.

    Poza staraniami nasze życie intymne było dla nas w porządku – jedno zbliżenie w tygodniu (4-5 razy w miesiącu). Teraz żona bardzo naciska, abyśmy mogli te 4-5 razy „skumulować” do jednego tygodnia, ale ja nie jestem w stanie.

    Próbowałem już różnych suplementów na libido i brałem Clostilbegyt na podniesienie testosteronu. Poziom testosteronu po terapii jest bardzo wysoki (ponad 1000 ng/dl), a mimo to sytuacja się nie zmienia. Byłem u androloga, ale i on rozłożył ręce.

    Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Jak sobie z tym poradziliście? Będę wdzięczny za wszelkie porady lub podzielenie się własnymi doświadczeniami.

    MoniaB lubi tę wiadomość

  • Janina b Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem powinniście współżyć tak co 3 dni bez względu na fazę cyklu, ja tak współczułam i po 2 miesiącach zaszłam w ciążę, wcześniej przy codziennym współżyciu nie było zapłodnienia a poza tym byłam trochę zmęczona i wydaje się że nasienia było mało, stąd kłopoty, mąż sprawdzał przez masturbację i jest duża różnica w ilości spermy między 1 dniem a 3 dniami, powodzenia

    MoniaB lubi tę wiadomość

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 1630 3862

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Przede wszystkim, skoro staracie się już od 1,5 roku, czy wykonywaliście badanie nasienia lub bardziej szczegółową diagnostykę? Problem może leżeć gdzie indziej niż w częstotliwości współżycia. Stosunki co 2 dni w okresie okołowulacyjnym powinny wystarczyć, aby osiągnąć cel. Jeśli jednak ciąża się nie pojawia, warto zastanowić się, gdzie może tkwić przyczyna – zarówno u Ciebie, jak i u partnerki. 🤔

    Starania od stycznia 2024 🤍

    🙋🏻‍♀️ 30 | Endometrioza | Adenomioza | PCOS i inne pokemony
    🙎🏼‍♂️ 28 | OAT | HBA 30%

    🥚 29.06 • 30 oocytów • 20 MII
    🧊 14 jajeczek zamrożonych • 3/6 zapłodnionych

    ❄️ 4AA, ❄️ 4BB, ❄️4CB

    Transfer ➡️ okolice 27/28 sierpnia ☀️ cykl sztuczny 🤖
    __
    Trusting the One who holds our future. 🤍
  • marcelnowicki Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 czerwca 2025, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może ten prosent 600 kolego ?

  • avelaa Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 19 sierpnia 2025, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K... i znów spam. Co wchodzę w post o libido to taki spam. Ach.

    burza lubi tę wiadomość

  • burza Koleżanka
    Postów: 68 6

    Wysłany: 19 sierpnia 2025, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelnowicki wrote:
    może ten prosent 600 kolego ?

    zapraszam wypierda*** z tym syfem o nieznanym składzie !!!

  • Brak83 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 29 września 2025, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcin nie jesteś w tym sam ... mi przez te robienie dzieci to też seks obrzydł. Nie jesteśmy maszynami :) Wg lekarzy współżycie 2-3 razy w tyg jest jak najbardziej ok. Za często też nie można (musisz mieć przynajmniej 2 dni na regenerację robaków, więc w okresie płodnym kobiety co 2 dzień będzie OK). Niech kobita pilnuje dni płodnych i działajcie. Przyjemności 0 ale jak trzeba to trzeba :)

    Z takim testosteronem na poziomie 1000 to sobie biedy narobisz i plemniki popsujesz. 600-700 ng/dl jest wystarczające. Jak masz koło 1000 to jest problem z wzwodem, libidem i jakością robaków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2025, 22:24

  • Klaudia k Autorytet
    Postów: 262 249

    Wysłany: 30 września 2025, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak83 wrote:
    Marcin nie jesteś w tym sam ... mi przez te robienie dzieci to też seks obrzydł. Nie jesteśmy maszynami :) Wg lekarzy współżycie 2-3 razy w tyg jest jak najbardziej ok. Za często też nie można (musisz mieć przynajmniej 2 dni na regenerację robaków, więc w okresie płodnym kobiety co 2 dzień będzie OK). Niech kobita pilnuje dni płodnych i działajcie. Przyjemności 0 ale jak trzeba to trzeba :)

    Z takim testosteronem na poziomie 1000 to sobie biedy narobisz i plemniki popsujesz. 600-700 ng/dl jest wystarczające. Jak masz koło 1000 to jest problem z wzwodem, libidem i jakością robaków.
    Kurcze mój ma to samo. Wydaje mi się że po prostu spina się, bo wie że trzeba a potem nie wychodzi. Z drugiej strony ma problemy ze wzwodem i chyba się boi, ze nie wyjdzie to woli nie inicjować. Podejrzewałam go o niski testosteron ale o dziwo ma ponad 600 więc to nie ten problem, tarczyca też jak najbardziej ok. To chyba w głowie tkwi największy problem.

    K 👩&L👨
    Ja:
    B12: maj: 413 | czerwiec: 523 | sierpień : 701|grudzien: 802
    D3: maj: 37,6 | czerwiec: 42,9 | sierpień: 85,7|grudzien: 60
    Ferrytyna: maj:16,9 | czerwiec: 44,2 | sierpień: 55,7
    Kwas foliowy: maj: 6,53 | czerwiec: 12,2 | sierpień : 14,1| grudzień: 30
    2dc
    FSH: czerwiec: 5,55 |
    LH: czerwiec: 5,3 |
    Testosteron: czerwiec : 43 (8,4-48,1)
    SHBG: czerwiec: 55,7 (32,4-128)
    Insulina: czerwiec: 9,8 (2,6-24,9)
    Glukoza: czerwiec: 88 (70-99)
    AMH: 46,9[6,56]( brak objawów PCos)
    18.11.2025 poronienie chybione,
    5.01.26 beta 31
    7.01.26 beta 84
    12.01.26 beta 1247
    14.01.26 beta 2327
    19.01.26 beta 9732
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ