X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Prośba o analizę wyników badań
Odpowiedz

Prośba o analizę wyników badań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Myszka321 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktoś mógł by rzucić okiem na wyniki badań jakości nasienia czy jest się czym martwić czy jest w normie?



    https://iv.pl/images/30de5bd4b8f9c9d249fc6227415c35bd.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2021, 21:09

  • Myszka321 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już można pobrać obrazek

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka321 wrote:
    Hej czy ktoś mógł by rzucić okiem na wyniki badań jakości nasienia czy jest się czym martwić czy jest w normie?



    https://iv.pl/images/30de5bd4b8f9c9d249fc6227415c35bd.jpg

    Myszka na pierwszy rzut oka bardzo dużą ilość plemników o nieprawidłowej budowie -96% wszystkich.
    Z wynikiem uderzajcie do androloga.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka 3% prawidłowych przy ilości całkowitej 125 mln to jest spoko wynik wbrew pozorom ;) Agregacja jest trochę ponad normę, ale niestety nie wiem co to oznacza. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi, jeszcze możecie dorobić badania hormonów żeby mieć pełny obraz :)

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Myszka 3% prawidłowych przy ilości całkowitej 125 mln to jest spoko wynik wbrew pozorom ;) Agregacja jest trochę ponad normę, ale niestety nie wiem co to oznacza. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi, jeszcze możecie dorobić badania hormonów żeby mieć pełny obraz :)
    Ala, widzę że w podobnym czasie będziemy startowały z in vitro. My mamy rozmowę kwalifikacyjną w najbliższy wtorek. Też problem meskk- oligoasthenoteratozoospermia 😪

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, życzę Ci powodzenia i pomyślnego przebiegu procedury ;) Mam ogromną nadzieję że i dla mnie i dla Ciebie ivf będzie skuteczne przy problemie męskim!
    Ja jeszcze nie mam pewności czy na pewno zacznę w tym roku... W poprzednim cyklu już przekładałam wizytę, bo zachorowaliśmy 2 dni wcześniej na covid, a teraz zastanawiamy się czy nie odpuścić na następne 2 miesiące (mąż miał długo gorączkę) aby ta odrobinka plemników była lepszej jakości

  • Atika Autorytet
    Postów: 846 799

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Myszka 3% prawidłowych przy ilości całkowitej 125 mln to jest spoko wynik wbrew pozorom ;) Agregacja jest trochę ponad normę, ale niestety nie wiem co to oznacza. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi, jeszcze możecie dorobić badania hormonów żeby mieć pełny obraz :)
    Jakie mezczyzna powinien zrobic hormony oproc testosteronu?

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LH, FSH, prolaktynę i TSH

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ