X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Proszę o pomoc w odczytaniu wyników badań nasienia
Odpowiedz

Proszę o pomoc w odczytaniu wyników badań nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kiki1997 Przyjaciółka
    Postów: 238 32

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Będę wdzięczna z apomoc w odczytaniu wyników
    Abstynencja 2 dni
    Wypisze to co jest na czerwono bo reszta jest okej
    Koncentracja plemników 12,81 norma >16mln
    Morfologia 1%
    Plemniki nieprawidlowe 99% norma <96%
    Jeśli chodzi o ruch to jest okej , ilość plemników też ale martwi mnie ta koncentracja i morfologia

  • eithela Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego to samo, ruch ok ale koncentracja 10mln (było 16) a całkowite 35mln. Morfologia 1%. Będzie zalecana dalsza konsultacja u androloga, w tym badanie USG jąder, testosteron, prolaktyna i badania na bakterie - mycoplasma, ureaplasma i chlamydia trachomatis. U nas nic nie wyszło, więc nie będą ustalać przyczyny słabego nasienia.

    Ona 26
    AMH 1,90;
    On 28
    Słaba jakość nasienia;
    10 mln koncentracja; całkowita ilość 35 mln
    Morfologia 1%

    05.2023 histeroskopia

    Starania od VIII 2021
  • Kiki1997 Przyjaciółka
    Postów: 238 32

    Wysłany: 2 lutego 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eithela wrote:
    U mojego to samo, ruch ok ale koncentracja 10mln (było 16) a całkowite 35mln. Morfologia 1%. Będzie zalecana dalsza konsultacja u androloga, w tym badanie USG jąder, testosteron, prolaktyna i badania na bakterie - mycoplasma, ureaplasma i chlamydia trachomatis. U nas nic nie wyszło, więc nie będą ustalać przyczyny słabego nasienia.
    Myślisz, że te wyniki są bardzo słabe? Zastanawiam sie czy 2 dni Abstynencji mogły na to wpłynąć.

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 2 lutego 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno najlepsze są 3, ale aż takiego wpływu to raczej nie ma. Mój też ma podobne wyniki. Czekamy na wyniki posiewu. Hormony i kwestie andrologiczne w porządku, czyli albo przyczyna leży głębiej, albo znowu jakieś bakterie (rok temu były i po przeleczeniu poprawił się troche wynik ogólny).

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • eithela Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 3 lutego 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki1997 wrote:
    Myślisz, że te wyniki są bardzo słabe? Zastanawiam sie czy 2 dni Abstynencji mogły na to wpłynąć.

    No cóż mogę powiedzieć, nam lekarz mówił że są to słabe wyniki, dlatego po 2 latach starania się kierujemy się w stronę inseminacji. Najważniejsze, co nas pocieszyło po ostatniej wizycie u mojego ginekologa - to jest płodne nasienie, to jest najważniejsze! Trzeba tylko pomocy "medycznej" żeby się udało :)

    Ona 26
    AMH 1,90;
    On 28
    Słaba jakość nasienia;
    10 mln koncentracja; całkowita ilość 35 mln
    Morfologia 1%

    05.2023 histeroskopia

    Starania od VIII 2021
  • Kiki1997 Przyjaciółka
    Postów: 238 32

    Wysłany: 3 lutego 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eithela wrote:
    No cóż mogę powiedzieć, nam lekarz mówił że są to słabe wyniki, dlatego po 2 latach starania się kierujemy się w stronę inseminacji. Najważniejsze, co nas pocieszyło po ostatniej wizycie u mojego ginekologa - to jest płodne nasienie, to jest najważniejsze! Trzeba tylko pomocy "medycznej" żeby się udało :)
    Ehh myslalam, że wyniki należą to średnich. Biorąc pod uwagę, że ilość to ponad 80mln i żywotność też super. Co do ruchu to też bardzo dobry. Ale nie załamujemy się, czekamy na wizytę lekarza

  • eithela Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 4 lutego 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, dajcie znać. Nas w tym tygodniu załamał androlog, że to już koniec że inseminacja ale dwa dni później poszliśmy do mojej ginekolog i podniosła nas na duchu że jesteśmy jeszcze młodzi i żeby próbować, a w międzyczasie żebym zrobiła drożność. Podkreśliła, że to że wyniki są złe to nie oznacza że nie da się zajść w ciążę - bo to jest nasienie płodne tylko jest go mało i ma słabą morfologię. U nas ruch też ok. Teraz partner przeszedł na radykalną dietę (wszystkie inne czynniki wykluczone nałogi;przegrzewanie itd) i zobaczymy czy to przyniesie jakieś skutki. Podobno u niektórych dieta przynosi pozytywne rezultaty, u niektórych nie.

    Ona 26
    AMH 1,90;
    On 28
    Słaba jakość nasienia;
    10 mln koncentracja; całkowita ilość 35 mln
    Morfologia 1%

    05.2023 histeroskopia

    Starania od VIII 2021
  • Kiki1997 Przyjaciółka
    Postów: 238 32

    Wysłany: 4 lutego 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eithela wrote:
    Trzymam kciuki, dajcie znać. Nas w tym tygodniu załamał androlog, że to już koniec że inseminacja ale dwa dni później poszliśmy do mojej ginekolog i podniosła nas na duchu że jesteśmy jeszcze młodzi i żeby próbować, a w międzyczasie żebym zrobiła drożność. Podkreśliła, że to że wyniki są złe to nie oznacza że nie da się zajść w ciążę - bo to jest nasienie płodne tylko jest go mało i ma słabą morfologię. U nas ruch też ok. Teraz partner przeszedł na radykalną dietę (wszystkie inne czynniki wykluczone nałogi;przegrzewanie itd) i zobaczymy czy to przyniesie jakieś skutki. Podobno u niektórych dieta przynosi pozytywne rezultaty, u niektórych nie.
    No ja tez śmiem twierdzi, że uda się z takim nasieniem. Tym bardziej , że po 3 msc może być już znacznie lepiej. Mój partner rzucił właśnie papierosy po tym wyniku , odżywia się w miarę dobrze i jest aktywny fizycznie i to bardzo. Jeśli chodzi o inseminacji to tak na dobrą sprawę naturalne starania dają większą szansę. Nie załamujemy się, bo czytałam, że kobiety zachodziły w ciążę nawet z gorszymi wynikami nasienia :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ