X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Proszę o pomoc. Wyniki nasienia
Odpowiedz

Proszę o pomoc. Wyniki nasienia

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ALA Koleżanka

Wysłany: 7 września 2023, 12:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, z mężem ponad rok staramy się o dziecko. Mamy już syna, ale kolejna ciąża zakończyła się poronieniem i tak po tym stanęło, że nie mogę zajść w ciążę. Miałam badane hormony, zabieg udrażniania jajowodów. Teoretycznie wszystko ok. Przyszedł czas na męża. Właśnie otrzymałam wyniki nasienia i już mnie głowa boli od grzebania w necie, szukania informacji, czytania różnych for. Bardzo proszę, jezeli ktoś z życzliwości mógłby zerknąć i powiedzieć co sądzi.
    Ocena mikroskopowa nasienia:
    Komórki okrągłe: 22, gdzie norma <5mln/ml
    Lekocyty: 3,9, gdzie norma <1mln/ml
    Agregacje: obecna
    Ruch postępowy: 46,3 %
    Procent plemników żywych: 85%
    Procent plemników martwych: 15%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 4%
    plemniki o nieprawidłowej budowie: 96%
    Uwagi: Wpreparacie bezpośrednim zaobserwowano pojedyncze ruchome witki plemników bez główek (podejrzenie pinheads) . Obecne agregacje <15 plemników.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2023, 12:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ