X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Stulejka a płodność
Odpowiedz

Stulejka a płodność

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Podejrzewam u swojego faceta częściową stulejkę. Staramy się o dziecko od kilku miesięcy. Według mojego lekarza jest u mnie wszystko w porządku, a ciąży dalej nie ma :(. Wiem, że kilka miesięcy to nie powód do paniki, ale jeśli jest jakaś przyczyna to wolę ją zlikwidować ;p. Chciałabym zapytać czy któraś z forumowiczek posiada wiedzę nt. stulejki i czy może ona mieć wpływ na płodność faceta? Co do badań, to mąż niestety nie jest taki chętny by je przeprowadzić, ale jak będzie konieczność to go do tego jakoś zmuszę.
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stulejka jest przyczyną gromadzenia się licznych bakterii w narządach płciowych... w związku z tym jest podwyższone ryzyko bakterii w nasieniu, a co za tym idzie uszkodzenia plemników/zapłodnionej komórki jajowej. Polecam zrobić mężowi posiew nasienia (ok 30zł) - zanosi się do laboratorium spermę w jałowym pojemniczku, przed badaniem konieczna jest wstrzemięźliwość alkoholowa i seksualna 3-5 dni, mąż powinien być wypoczęty.
    Jeśli wyjdą jakieś bakterie to natychmiast do urologa! Ja przeszłam przez 2 ciąże biochemiczne i 2 bezzarodkowe... właśnie z powodu bakterii w nasieniu.
    Aha! Jeśli będą bakterie u męża to warto zrobić posiew z szyjki macicy u Ciebie, żeby leczenie faceta nie poszło na marne

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim twój mąż powinien oddać nasienie do badania. Wtedy będzie jasne, czy problem nie leży w słabym nasieniu.
    Co do samej stulejki to jest tak jak napisała Crisperss - stulejka sprzyja gromadzeniu się bakterii i z przyczyn zdrowotnych powinna być usunięta.
    Mój narzeczony miał operowaną stulejką dopiero jako dorosły, nie jest to aż tak straszne. Skierowanie na zabieg dostał od urologa, wszystko odbyło się na NFZ, w ramach chirurgii jednego dnia. Bodajże o godzinie 12 miał zabieg (trwało to około 40 minut, pod częściową narkozą), potem około godziny odpoczywał i pojechaliśmy do domu. Zabieg polegał na częściowym usunięciu napletka i podcięciu wędzidełka. Około tygodnia chodził w opatrunku, potem bez. Wszystko goiło się około 1,5 miesiąca.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Kamilla36 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 lutego 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy stulejka ma wpływ na płodność, ale na pewno jeśli partner faktycznie ją ma, trzeba coś zrobić w tym kierunku. Możliwy jest zabieg, ale przed nim polecam wypróbować Octenisept. Wystarczy przez dwa tygodnie rano i wieczorem psikać nim stulejkę. Po tym czasie powinna całkowicie ustąpić - w naszym przypadku tak było.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ