X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Proszę bardziej doświadczone o poradę. Mąż zrobił badanie nasienia i rozpoznanie brzmi: teratozoospermia. Wyniki przedstawiają się następująco:
    objętość 4,4 ml, aglutynacja brak, upłynnienie 20 (norma poniżej 60), pH 7,8 (norma od 7,2), lepkość w normie. całkowita liczba plemników 394,2 mln ??? czy to nie pomyłka???

    Reszta jest masakrą:
    żywotność 56% (norma od 58%)
    ruch postępowy 32% (na granicy normy)
    ruch niepostępowy 5%
    nieruchome 63%

    plemniki prawidłowe 2% (norma od 4%)
    nieprawidłowe 98%

    Dodam, że mąż nie ma jeszcze 30, jest szczupły, nie pali i nie jemy świństwa. Sama nie wiem co jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 14:19

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu,wczoraj odebraliśmy wyniki męża...Też tetrazoospermia,nie mam pojęcia skąd to jest...jaka jest przyczyna,ale jesteśmy załamani
    p.s jak coś wyniki mojego męża są w wątku "badanie nasienia" jako ostatni post
    Pozdrawiam i życzę dużo siły

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 14:21

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka, ale wyniki Twojego M są lepsze, więc myślę, że będzie dobrze:) U mnie jest gorzej z ruchliwością i morfologią przede wszystkim! :(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na ruchliwość to na pewno suplementy,poczytaj tutaj w wątku o witaminach oraz polecam forum "nasz-bocian",tam są super lekarze i możesz również tam napisać swój wynik i lekarz go zinterpretuje.
    Czytałam,że jak jest dużo nasienia,a nawet teratozoospermia,to i tak bardzo dobrze,bo jest szansa,że jakiś jeden żołnierz dotrze tam gdzie trzeba :-)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomozcie mi zinterpretowac wyniki mojego chlopaka. Odczyn 8,5 >=7,2, Uplynnienie 90 min < 60 min, liczba plemnikow 26 mln/ml >= 15 mln , calkowita ilosc plemnikow w ejakulacie 78 mln >= 39 mln, plemniki o prawidlowej morfologi 19 % >= 4 %, ruchliwosc ogolna 30% >= 40%, ruch postepowy szybki i wolny w kat A i B 24% >=32%. A tego to juz kompletnie nie rozumiem leukocyty 1-0-2 , erytrocyty 0-0-1, nablonki 1-0-0

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zdrowie kobiet w ciąży. Na co zwrócić uwagę?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, kiedy powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie, ponieważ w dużej mierze przekłada się ono na zdrowie rozwijającego się dziecka. Przeczytaj, na jakie aspekty zdrowotne szczególnie zwrócić uwagę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ