X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Proszę bardziej doświadczone o poradę. Mąż zrobił badanie nasienia i rozpoznanie brzmi: teratozoospermia. Wyniki przedstawiają się następująco:
    objętość 4,4 ml, aglutynacja brak, upłynnienie 20 (norma poniżej 60), pH 7,8 (norma od 7,2), lepkość w normie. całkowita liczba plemników 394,2 mln ??? czy to nie pomyłka???

    Reszta jest masakrą:
    żywotność 56% (norma od 58%)
    ruch postępowy 32% (na granicy normy)
    ruch niepostępowy 5%
    nieruchome 63%

    plemniki prawidłowe 2% (norma od 4%)
    nieprawidłowe 98%

    Dodam, że mąż nie ma jeszcze 30, jest szczupły, nie pali i nie jemy świństwa. Sama nie wiem co jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 14:19

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu,wczoraj odebraliśmy wyniki męża...Też tetrazoospermia,nie mam pojęcia skąd to jest...jaka jest przyczyna,ale jesteśmy załamani
    p.s jak coś wyniki mojego męża są w wątku "badanie nasienia" jako ostatni post
    Pozdrawiam i życzę dużo siły

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 14:21

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka, ale wyniki Twojego M są lepsze, więc myślę, że będzie dobrze:) U mnie jest gorzej z ruchliwością i morfologią przede wszystkim! :(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na ruchliwość to na pewno suplementy,poczytaj tutaj w wątku o witaminach oraz polecam forum "nasz-bocian",tam są super lekarze i możesz również tam napisać swój wynik i lekarz go zinterpretuje.
    Czytałam,że jak jest dużo nasienia,a nawet teratozoospermia,to i tak bardzo dobrze,bo jest szansa,że jakiś jeden żołnierz dotrze tam gdzie trzeba :-)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomozcie mi zinterpretowac wyniki mojego chlopaka. Odczyn 8,5 >=7,2, Uplynnienie 90 min < 60 min, liczba plemnikow 26 mln/ml >= 15 mln , calkowita ilosc plemnikow w ejakulacie 78 mln >= 39 mln, plemniki o prawidlowej morfologi 19 % >= 4 %, ruchliwosc ogolna 30% >= 40%, ruch postepowy szybki i wolny w kat A i B 24% >=32%. A tego to juz kompletnie nie rozumiem leukocyty 1-0-2 , erytrocyty 0-0-1, nablonki 1-0-0

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ