X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki badania nasienia - jak interpretować?
Odpowiedz

Wyniki badania nasienia - jak interpretować?

Oceń ten wątek:
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 14 marca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na taka ilosc to ho ho ladnie ale morfologia? Dlugo sie staracie?

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 16 marca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałam się podzielić z Wami tym co powiedzi nam lekarze i jednocześnie zapytać Was co wy o tym sądzicie z racji Waszych doświadczeń :) zacznę od podania wyników mojego faceta:
    Abstynencja płciowa: 3 dni
    Czas upłynnienia: 15min, <60 min
    Objętość: 4ml, >1,5ml
    pH 7,70, >7,2
    Aglutynacja: słaba, słaba lub jej brak
    Komórki okrągłe <1mlm/ml, <5mln/ml
    Leukocyty. -mln/ml, <mln/ml
    Liczba w 1ml. 13mln, >15mln !!!!!
    Liczba całkowita. 51,7mln, >39mln
    Plemniki o ruchu progresywnym 36%, >32%
    O ruchu nieprogresywnym 15%
    Nieruchome 50%
    Ruchliwość 50%
    Liczba plemników progresywnych 4,6mln/ml
    Plemniki o poprawnej budowie 1%, >4% !!!!!!

    Byliśmy u lekarza androloga i endrologa w jednym i stwierdził, ze na spokojnie trzeba podejść do tych wyników i słabsze wartości wyrównują się w tych powyżej normy. Pani ginekolog kazała natomiast zrobić nam jeszcze badania na bakterie w nasieniu i pewnie dopiero jak je zrobimy powie co dalej. Lekarz który robił narzeczonemu usg jąder stwierdził ze są żylaki podwrozka ale nie nadają się narazie do operacji bo są za drobne. U mnie raczej wszystko w normie, poza obniżona wartością witaminy D3.
    Czytałam chyba wszystko na forum i widzę ze części z Was lekarze proponują nawet in vitro przy morfologii 1%, i trochę zwariowałam :) czy rzeczywiście powinnismy zachować spokój i starać się polepszyc morfologię? Czy jednak mogę już zacząć panikować? :p
    Dodam ze narzeczony zaczął brać Profertil, zrezygnował z „grzania” jąder pod prysznicem i w samochodzie, no i teraz czekamy na dalsze kroki :)

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 16 marca 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profertil moze pomoc:) napewno zwieksza ilosc i jakosc

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Hej dziewczyny, chciałam się podzielić z Wami tym co powiedzi nam lekarze i jednocześnie zapytać Was co wy o tym sądzicie z racji Waszych doświadczeń :) zacznę od podania wyników mojego faceta:
    Abstynencja płciowa: 3 dni
    Czas upłynnienia: 15min, <60 min
    Objętość: 4ml, >1,5ml
    pH 7,70, >7,2
    Aglutynacja: słaba, słaba lub jej brak
    Komórki okrągłe <1mlm/ml, <5mln/ml
    Leukocyty. -mln/ml, <mln/ml
    Liczba w 1ml. 13mln, >15mln !!!!!
    Liczba całkowita. 51,7mln, >39mln
    Plemniki o ruchu progresywnym 36%, >32%
    O ruchu nieprogresywnym 15%
    Nieruchome 50%
    Ruchliwość 50%
    Liczba plemników progresywnych 4,6mln/ml
    Plemniki o poprawnej budowie 1%, >4% !!!!!!

    Byliśmy u lekarza androloga i endrologa w jednym i stwierdził, ze na spokojnie trzeba podejść do tych wyników i słabsze wartości wyrównują się w tych powyżej normy. Pani ginekolog kazała natomiast zrobić nam jeszcze badania na bakterie w nasieniu i pewnie dopiero jak je zrobimy powie co dalej. Lekarz który robił narzeczonemu usg jąder stwierdził ze są żylaki podwrozka ale nie nadają się narazie do operacji bo są za drobne. U mnie raczej wszystko w normie, poza obniżona wartością witaminy D3.
    Czytałam chyba wszystko na forum i widzę ze części z Was lekarze proponują nawet in vitro przy morfologii 1%, i trochę zwariowałam :) czy rzeczywiście powinnismy zachować spokój i starać się polepszyc morfologię? Czy jednak mogę już zacząć panikować? :p
    Dodam ze narzeczony zaczął brać Profertil, zrezygnował z „grzania” jąder pod prysznicem i w samochodzie, no i teraz czekamy na dalsze kroki :)
    Mój mąż brał Profertil, FertilMen, SupraMen, Anndrovit, Acertin, Maca, Wit D, C, Kwasy omega3, jadł orzechy brazylijskie, rzucił palenie, no i mial operacje na zylaki. W ciagu pol roku od operacji z 1% prawidlowych plemników zrobilo sie ich 72%! Witaminy na pewno nie zaszkodza:)

  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    Mój mąż brał Profertil, FertilMen, SupraMen, Anndrovit, Acertin, Maca, Wit D, C, Kwasy omega3, jadł orzechy brazylijskie, rzucił palenie, no i mial operacje na zylaki. W ciagu pol roku od operacji z 1% prawidlowych plemników zrobilo sie ich 72%! Witaminy na pewno nie zaszkodza:)
    O jaaaa jestem w szoku ze takie super wyniki udało się Wam osiągnąć :) mam nadzieje, ze lada moment przełoży się to ciąże ;)
    My już prawie dwa lata staran, liczę ze już bliżej niż dalej :)

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    O jaaaa jestem w szoku ze takie super wyniki udało się Wam osiągnąć :) mam nadzieje, ze lada moment przełoży się to ciąże ;)
    My już prawie dwa lata staran, liczę ze już bliżej niż dalej :)
    U Nas ponad dwa lata, takze wiem co czujesz:*

  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 17 marca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    U Nas ponad dwa lata, takze wiem co czujesz:*
    Miejmy w takim nadzieje ze i ja i Ty wyrobimy się przed upływem trzeciego roku staran :D
    My jutro robimy badania na bakterie i tak się zastanawiam czy nie do dorzucić jeszcze testu MAR... Mieliście może robiony?? Orientujesz się jaki to mniej więcej koszt?

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Miejmy w takim nadzieje ze i ja i Ty wyrobimy się przed upływem trzeciego roku staran :D
    My jutro robimy badania na bakterie i tak się zastanawiam czy nie do dorzucić jeszcze testu MAR... Mieliście może robiony?? Orientujesz się jaki to mniej więcej koszt?
    Robiliśmy kilka dni temu razem z badaniem nasienia. Płaciliśmy 140zl za Test Mar - a zalecenia przed tym badaniem sa takie same jak przed badaniem nasienia tyle ze dochodzi jeszcze chyba kwestia antybiotyku, ze przed zribieniem tego badania trzeba odczekac 2 tyg jesli pacjent bral antybiotyk

  • Sandramome Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Miejmy w takim nadzieje ze i ja i Ty wyrobimy się przed upływem trzeciego roku staran :D
    My jutro robimy badania na bakterie i tak się zastanawiam czy nie do dorzucić jeszcze testu MAR... Mieliście może robiony?? Orientujesz się jaki to mniej więcej koszt?

    Dori1811, a my trochę taniej płaciliśmy – 120 zł, w Invikcie. Mówię o ogólnym badaniu nasienia metodą komputerową CASA..... czyli ma być podobna cena.

  • Eve37 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Prosze o interpretacje badan ( wyniki ponizej niestety w jezyku Angielskim) :
    Volume( Ml) 1.8
    PH 8.0
    Concentration( Mml -1) 29.7
    Total Count( M per ejaculate) 55.3
    Motility A% 54.0
    Motility B% 6.0
    Motility C% 4.0
    Motility D% 36.0
    Normal Morphology ( %) 3.0
    Antisperm Antibodies - MAR( %) Not performed
    Round Cells( Mml -1) less 1.0
    Vitality ( %) Not Performed

  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandramome wrote:
    Dori1811, a my trochę taniej płaciliśmy – 120 zł, w Invikcie. Mówię o ogólnym badaniu nasienia metodą komputerową CASA..... czyli ma być podobna cena.

    Sandramome, jest spoko cena :) Też robiliśmy w tej klinice.

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 4 lipca 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, pomóżcie proszę. Robiliśmy wyniki męża 4 lata temu i było 47mln plemników, zrobił mąż wczoraj o dzisiaj wynik brak plemników . Czy przez 4 lata mąż mógł stać się bezplodny? Bez żadnych zabiegów, chorób... prowadzi zdrowy tryb życia, nie pali , nie pije , zdrowo się odżywia

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Bardzo proszę o interpretację wyników partnera - nie mam bladego pojęcia w tej materii...
    A więc:
    Ilość: 3.00ml ; pH: 8.50 ; barwa: biała ; ruch po 30' wykazuje: 50.00% plem - ruch zwolniony ; ruch po 60' wykazuje: 30.00% plem - ruch powolny ; ilość plemników: 36.400.000 / ml ; preparat barwiony MGG ; plemniki prawidłowe: 58.00% ; plemniki ze zm. główką: 20% ; plemniki ze zm. wstawka 4.00% ; plemniki ze zm. witką: 17.00% ; spermatocyty 1.00%.

    Badanie robione 4 dni po stosunku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2019, 17:33

  • ZubiZubi Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak można poprawić ruchliwość plemników ??? Są jakieś specjalne suplementy ? Słyszałam o korzeniu maca ale nie wiem czy to coś pomoże ??
    Ocena ruchliwości
    Ruch postępowy (a+b) 16%, koncentracja 9,8
    Ruch niepostwpowy (c) 8% koncentracja 4,9
    Nieruchome (d) 76% koncentracja 47,0
    Ocena koncentracji
    Koncentracja 61,6 x 10/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie 252,9

    Czy naprawdę jest aż tak zle ?? 😢😢

    Katleya lubi tę wiadomość

  • Katleya Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 4 września 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZubiZubi wrote:
    Dziewczyny jak można poprawić ruchliwość plemników ??? Są jakieś specjalne suplementy ? Słyszałam o korzeniu maca ale nie wiem czy to coś pomoże ??
    Ocena ruchliwości
    Ruch postępowy (a+b) 16%, koncentracja 9,8
    Ruch niepostwpowy (c) 8% koncentracja 4,9
    Nieruchome (d) 76% koncentracja 47,0
    Ocena koncentracji
    Koncentracja 61,6 x 10/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie 252,9

    Czy naprawdę jest aż tak zle ?? 😢😢
    Suplementy mogą pomóc, najlepiej osobne witaminy i dość duże dawki, szczególnie antyoksydanty. Ważny jest też ruch, jakiś regularny wysiłek fizyczny, ale nie znowu bardzo forsowny. Partner ma pracę siedzącą?

    ckai43r8lndvazgs.png
    9baa89eaee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dacie radę coś podpowiedzieć co może być nie tak. Czy czas upłynnienia 60 min to bardzo kiepsko?


    Czas upłynnienia 60 min do 60
    Sposób upłynnienia samoistne samoistne
    Barwa szarobiała szarobiała - mleczna
    Zapach swoisty swoisty
    Objętość ejakulatu 4.10 ml ≥ 1.50
    Odczyn (pH) 7.8 ≥ 7.2
    Liczba plemników w 1 ml 59.35 mln/ml ≥ 15.00
    Liczba plemników w ejakulacie 243.34 mln ≥ 39.00
    Liczba komórek okrągłych 0.50 mln/ml < 5.00
    Plemniki o szybkim ruchu 24 % -
    postępowym (VSL>11um/s,
    VAP>25um/s)
    Plemniki o wolnym ruchu 14 % -
    postępowym (VSL>11um/s,
    25>VAP>5um/s)
    Suma plemników o ruchu 38 % ≥ 32
    postępowym
    Plemniki o ruchu niepostępowym 10 % _
    (VSL<11um/s lub VAP<5um/s)
    Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, 52 % _
    VAP=0 um/s)
    Plemniki o szybkim ruchu 14.24 mln/ml _
    postępowym
    Plemniki o wolnym ruchu 8.31 mln/ml _
    postępowym
    Plemniki o ruchu niepostępowym 5.94 mln/ml _
    Plemniki nieruchome 30.86 mln/ml _
    Średnia prędkość przeciętnego 31.2 um/s > 23.1
    toru (VAP)
    Średnia prędkość ruchu 19.5 um/s > 16.3
    postępowego (VSL)
    Średnia prędkość względem 55.7 um/s > 36.7
    zarejestrowanego toru (VCL)
    Średnia amplituda bocznych 2.8 um 1.5 - 2.6
    odchyleń główki plemnika (ALH)
    Średnia częstotliwość bocznych 5.8 Hz > 6.1
    odchyleń główki plemnika (BCF)
    Prostoliniowość (STR) 59.3 % > 66.4
    Liniowość ruchu (LIN) 34.3 % > 44.1
    Plemniki żywe 76 % ≥ 58
    Plemniki martwe

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 16 września 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas upłynnienia każdorazowo będzie inny, bo zależy od wyrzutu konkretnego enzymu (nie znam nazwy tego enzymu). Jest to czynnik, na który podobno nie mamy wpływu. My stosowaliśmy (sami z siebie) acc optima i większe nawodnienie. Nie znalazło to przełożenia w wynikach.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Czas upłynnienia każdorazowo będzie inny, bo zależy od wyrzutu konkretnego enzymu (nie znam nazwy tego enzymu). Jest to czynnik, na który podobno nie mamy wpływu. My stosowaliśmy (sami z siebie) acc optima i większe nawodnienie. Nie znalazło to przełożenia w wynikach.

    Dzięki za odpowiedź. Mój gin powiedział, że wyniki męża są ok, jak je dziś zobaczył, więc się nimi nie martwimy. Szukamy dalej.

  • sylabrzeska67 Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 23 października 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa czy ktoras z Was moglaby mi pomoc w interpretacji wynikow? Do lekarza idziemy dopiero za 2 tyg:

    żywe plemniki 80%
    Koncentracja 80 mln/1 ml, calosc 300 mln
    ruchliwe 80% (w tym ruch postepowy 75%)
    plemniki prawodlowe 7%

    To tylko niektore wyniki- prosze o pomoc

  • Coccinea Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 24 października 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylabrzeska67 wrote:
    Hej, jestem tu nowa czy ktoras z Was moglaby mi pomoc w interpretacji wynikow? Do lekarza idziemy dopiero za 2 tyg:

    żywe plemniki 80%
    Koncentracja 80 mln/1 ml, calosc 300 mln
    ruchliwe 80% (w tym ruch postepowy 75%)
    plemniki prawodlowe 7%

    To tylko niektore wyniki- prosze o pomoc

    Nic tylko się cieszyć z takich wyników. Powinnaś mieć na badaniu normy w nawiasie. Z tego co przytoczyłaś wszystko jest w porządku.

    sylabrzeska67 lubi tę wiadomość

    xrotrjjg30hx8js7.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ