X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki, proszę o porade
Odpowiedz

Wyniki, proszę o porade

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Minka55 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 września 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, podpowiecie czy jest bardzo źle?
    Objętość 6,1
    Ph 8,1
    Aglutynacja brak
    Komórki okrągłe <1mln
    Liczba plemnikow w 1ml 44,5mln na ml
    Całkowita liczba plemnikow w ejakulacie 280,4mln
    Plemniki o ruchu progresywnym 48%
    O nieprogresywnym 9%
    Nieruchome 43%
    Ruchliwosc abc 57%
    Liczba plemnikow progresywnych 21,5mln /ml
    I teraz najgorsze Plemniki o prawidłowej budowie 1 %...

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 10 września 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Monika morfologia to trudny temat. Nie wypowiem się czy jest słabo, złe czy bardzo złe. Najważniejsze, ze jest ich dużo i jest co poprawiać. Z pewnością od już zacznijcie suplementacje, dietę śródziemnomorska, jak najwiecej antyoksydantów i sport. Możecie sprawdzić hormony. Z pewnością wizyta u androloga i ocena narządów w obrazie USG. A żywotność jak wyszła? Możecie również zbadać HBA i chromatyne plemnikowa. Długo się już staracie?

  • Minka55 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 września 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawie 8 miesięcy, ale tego tak bym nie liczyła bo miałam tarczycę i nie pękało jajeczko, dopiero od miesiąca jest ze mną okej i teraz czas badań dla męża i takie wyniki wyszly

  • Minka55 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 września 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A żywotności właśnie jest kreska nie wiem dlaczego

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 10 września 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki są całkiem całkiem. Zdecydowanie macie bardzo dużą ilość, a to wielki plus. Mój mąż ma praktycznie całkowitą liczbę taką jak Twój w 1 ml. Myślę że nie masz powodów do wielkich zmartwień. Oczywiście nie zaszkodzi trochę podrasować wyników- zdrowa dieta, ograniczenie używek, trochę ruchu plus suplementy dla męża (no. Fertilman plus). Powtórzcie wyniki za 3 mc i będzie wiadomo. Możliwe, że wyjdą dużo lepsze. Głowa do góry!

    age.png
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 10 września 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz wyniki nasienia są bardzo zmienne. Może to gorszy miesiąc, wiec bez stresu i z dystansem, tak czy inaczej na wizytę do androloga bym się umówiła, aby wykonać USG i zasięgnąć rady lekarza.

  • Minka55 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 września 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był u urologa i robił usg i tak pokazało wszystko dobrze

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 10 września 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To świetna wiadomość! W takim razie myśle ze suplementacja, dieta, ruch i wszystko powinno wrócić do normy! Trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że ta morfologia nie masz co się za dużo martwić mój miał 0 po pół roku skoczyło na 7% mój dodatkowo robił jeszcze fragmentację DNA

  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 11 września 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:59

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 11 września 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AminaLevo wrote:
    Hej to może i ja napisze,i poproszę o opinie,jak bardzo źle jest..
    Koncentracja : 104/ml, w ejekulacie 209mln
    Rychliwe 49.90%
    Nieruchliwe 50,10%
    Morfologia 0% 😔
    Wady główki 100%
    wstawki 53%
    Prawidłowy akrosom 21%
    Od sierpnia dieta + profertil..ale chyba nic nie pomaga bo efektu w postaci fasolki nie ma..powtórne badania w listopadzie. Jedna strata rok temu w 7tyg..przestało bic serduszko

    Wasze wyniki również nie najgorsze. Myślę, że musicie zbadać fragmentację DNA jeśli dalej wyjdzie słaba morfologia. Na poprawę trzeba czekać około 3 mc więc cierpliwe do listopada i może będzie już ok 🙂

    age.png
  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 11 września 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:59

    kokoszka31 lubi tę wiadomość

  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 19 września 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też się podepnę - mamy wyniki seminogramu. Mąż podłamany, ale moim zdaniem nie jest tak źle a nawet całkiem dobrze - ale ja się nie znam :( pierwszy raz widzę wyniki takiego badania. Pomożecie?

    Koncentracja: 99,76 mln/ml [n: >15 mln/ml]
    Całkowita liczba w ejakulacie: 299,28 [n: >39 mln/ejakulat]
    Ruch postępowy: 38,7% [n: >32%], 115,82 mln/ejakulat [n: 12,5 mln/ejakulat]
    Ruch całkowity: 54,3% [n: >40%], 162,51 mln/ejakulat [n: 15,6 mln/ejakulat]
    Żywe: 82% [n: > 58%], 245,41 mln/ejakulat [n: > 22,6 mln/ejakulat]
    ↓Morfologia: 2% [n: >4%], 5,99 mln/ejakulat [n: > 1,6 mln/ejakulat]
    Czas upłynnienia: 20 [n: < 60 minut]
    Objętość: 3 [n: >1,5 ml]
    pH: 8,1 [n: > 72]
    Lepkość: - [n: -]
    Ciałka żelatynowe w ejakulacje: obecne
    ↓Agregacja: obecna
    Ocena elementów komórkowych w ejakulacje: ok

    Uwagi:
    Agregacja <20
    Nieprawidłowości w budowie: 88% akrosomów, 41% wstawek

    Nieprawidłowości są w morfologi - wynik poniżej 2%, ale z drugiej strony żołnierzyków jest chyba na tyle dużo w ejakulacie że ten parametr nie powinien bardzo martwić bo patrząc objętościowo jesteśmy sporo powyżej normy 5,99 mln/ejakulat [n: > 1,6 mln/ejakulat] - dobrze to interpretuję?

    Martwi mnie tylko uwaga o agregacji, rozumiem że chodzi o grupowanie plemników - na ile powinnam się tym martwić?

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 19 września 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat morfologi to temat rzeka. Jeden z lekarzy u którego byliśmy powiedział, ze w tych czasach odchodzi się od przykładania największej uwagi na morfologię, a bardziej na ruch jak i ilość. Ale my mamy bardzo podobny problem i jeszcze nigdy nie byłam w ciąży, a jedyny problem jaki znaleźliśmy na chwile obecna to właśnie morfologia. Jedna z pań w klinice u której pobierałam krew powiedziała, ze jakość nasienia mężczyzn drastycznie spada. Klinika przeprowadziala badania 21 latków i 40l. okazało się, ze mężczyźni w wielu 40 lat mieli lepsze parametry. I podsumowała to zmiana jakości życia, telefony w kieszeniach, obcisłe spodnie i zła dieta robią cała ta robotę. Łkajcie witaminy, mace, orzechy, zdrowa dieta i musi się udać:)

    Magda_Z lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ