X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki seminogramu - prosimy o pomoc w naszej sytuacji
Odpowiedz

Wyniki seminogramu - prosimy o pomoc w naszej sytuacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • asia1992 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 października 2020, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Poniżej nasze badania z kliniki Novum, byliśmy z nimi dziś u znanego androloga i usłyszeliśmy "że z takimi wynikami tylko in vitro".
    Podłamaliśmy się, choć staramy się być silni. Mamy dopiero 27 i 28 lat, jesteśmy na 2 miesiące przed ślubem.

    OCENA MAKOSKOPOWA
    Upłynnienie 40 min
    Objętość 4,6 ml
    PH 8,0
    Lepkość prawidłowa

    OCENA MIKROSKOPOWA
    Koncentracja 7,7 mln/ml
    Całkowita ilość 35,42 mln

    OCENA RUCHLIWOŚCI
    Ruch postępowy 8%
    Ruch w miejscu 15%
    Ruch całkowity 23%
    Brak ruchu 77%

    OCENA MIKROSKOPOWA BARWIONEGO ROZMAZU
    Plemniki o budowie prawidłowej 3%
    Nieprawidłowe główki 61%
    Nieprawidłowe wstawki 18%
    Nieprawidłowe witki 16%
    Krople cytoplazmatyczne 2%
    Koncentracja komórek okrągłych 0,2 mln/ml
    Koncentracja leukocytów 0,0 mln/ml

    Zgodnie z zaleceniami lekarza będziemy powtarzać seminogram za około 2 tyg, zakupiliśmy od razu 180 tabletek Profertil - zmieniamy także odżywianie na zdrowsze i Narzeczony całkowicie odstawia alkohol, będzie też wdrażał więcej ruchu, mimo że już uprawia trochę sportu. Waży 101kg przy wzroście 196cm, lekarz zalecił "zgubić brzuszek" i wagę do 95kg, więc razem będziemy nad tym pracować.
    Mamy także wykonać wraz z seminogramem badanie hormonów z krwi, jeśli badania wyjdą OK, a drugi seminogram podobnie do pierwszego - czeka Nas operacja ponieważ dowiedzieliśmy się dziś że ukochany ma żylaki powrózka nasiennego.

    Będziemy zobowiązani za jakieś rady, interpretacje czy Wasze osobiste doświadczenia. Jesteśmy cały czas w szoku ale nasza miłość pomaga nam przejść przez to.

    Pozdrawiamy!

  • asia1992 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 października 2020, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tylko dopiszę ważną informację do badania: Liczba dni od ostatniej ejakulacji 4

  • nikus Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 14 października 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Asia,

    Jestem facetem i też mam słabą morfologię - 5% do tego wyszła leukocytospermia - 2.8mln/ml.
    Po mocnym research`u i googlowaniu różnych badań klinicznych, doszedłem do tego że zacznę brać na morfologię :
    - likopen,
    -mio-inozytol
    -beta-glukan ( tu głównie na leukocytospermie ) ale i też na morfologię

    Są to dość nowe wyniki badań ale trochę jednak dziwię się, że inni tutaj o tym nie piszą...
    Mówi się tylko wszędzie o cynku, selenie , vit. C i q10.... a o powyższych nigdzie nie widziałem... :)
    pozdrawiam

  • asia1992 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 16 października 2020, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci Nikus, zawsze jest to jakaś pomoc dla Nas, dlatego zdecydowanie się temu przyjrzymy, a jednocześnie trzymamy kciuki za Ciebie oraz Twoje wyniki.

    Życzymy wszystkiego dobrego i pozdrawiamy!

  • Martina123 Przyjaciółka
    Postów: 90 76

    Wysłany: 16 października 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża były o wiele gorsze wyniki, po operacji żylaków powrózka nasiennego (I st.) wprowadzeniu witamin i zdrowego trybu życia (mąż schudł ok 8kg) jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży 😊.
    Ja polecam Akademię Płodności - dziewczyny pomagają dietą leczyć niepłodność.
    I po naszych doświadczeniach uważam, że operacja to podstawa.

    Reikja lubi tę wiadomość

    02.03.2021 - Weronisia jest już z nami ❤

    Czekamy na Adusie ❤️
  • nikus Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 16 października 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Martina!!

    Tak, jeśli są żylawki powrózka nasiennego , to jakość plemników się poprawia! Jest na to więcej dowodów klinicznych niż przeciwko takiej tezie ... Czytałem o tym na stronie materiałów dot.badań klicznicznych https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

    OlaK lubi tę wiadomość

  • asia1992 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 16 października 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy Wam za odpowiedź! Mamy gorącą nadzieję, że operacja Nam pomoże. Wpierw musimy jednak powtórzyć seminogram, lekarz powiedział Nam że męska sperma jest produkowana sinusoidami, raz lepsza - raz gorsza i aby wiedzieć czy ten wynik jest jego najlepszym czy najgorszym, musimy mieć drugi punkt odniesienia. Tym razem mamy zrobić rozszerzony seminogram z fragmentacją DNA oraz MAR testem, poza tym także mamy zrobić badania hormonów.
    Z tym wracamy do lekarza, jeśli się okaże że badania hormonów wyszły OK - od razu zapisujemy się na operację i mocno trzymamy kciuki :)

    Mamy też bliską znajomą, którą pracuje w jednej z największych klinik in vitro w Warszawie i powiedziała że bardzo wiele par po tej operacji bez problemu naturalnie zachodzi w ciążę. także jesteśmy dobrej myśli i wspieramy się nawzajem. Dziś przyszedł już nasz suplement - Profertil i od jutra Ukochany będzie łykał.
    Wprowadziliśmy też zdrowszy tryb życia oraz Narzeczony całkowicie odstawił alkohol, przekonał go do tego lekarz sprytnie mówiąc, że to "hormony żeńskie" - od tamtej pory już go nie ciągnie :P

    Pozdrawiamy ciepło!

  • Martina123 Przyjaciółka
    Postów: 90 76

    Wysłany: 17 października 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia, trzeba być dobrej myśli 😊

    02.03.2021 - Weronisia jest już z nami ❤

    Czekamy na Adusie ❤️
  • iza33222 Koleżanka
    Postów: 40 10

    Wysłany: 18 października 2020, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martina123 wrote:
    U mojego męża były o wiele gorsze wyniki, po operacji żylaków powrózka nasiennego (I st.) wprowadzeniu witamin i zdrowego trybu życia (mąż schudł ok 8kg) jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży 😊.
    Ja polecam Akademię Płodności - dziewczyny pomagają dietą leczyć niepłodność.
    I po naszych doświadczeniach uważam, że operacja to podstawa.



    Po jakim czasie od operacji udało się zajść w ciążę? U nas operacja była w marcu, ale niestety ciąży jeszcze nie ma. Czy wykupowala Pani dietę z Akademii Płodności?

  • Martina123 Przyjaciółka
    Postów: 90 76

    Wysłany: 18 października 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza33222 wrote:
    Po jakim czasie od operacji udało się zajść w ciążę? U nas operacja była w marcu, ale niestety ciąży jeszcze nie ma. Czy wykupowala Pani dietę z Akademii Płodności?

    Mąż miał operacje w styczniu, w czerwcu zaszłam w ciążę. Myśleliśmy, że dłużej to bedzie trwało. A partner robił już badania po operacji?

    Korzystaliśmy z darmowych dostępnych przepisów plus kupiliśmy e-book 28 dni do płodności. Staraliśmy się wszystkie rady wcielić w życie.

    02.03.2021 - Weronisia jest już z nami ❤

    Czekamy na Adusie ❤️
  • iza33222 Koleżanka
    Postów: 40 10

    Wysłany: 19 października 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martina123 wrote:
    Mąż miał operacje w styczniu, w czerwcu zaszłam w ciążę. Myśleliśmy, że dłużej to bedzie trwało. A partner robił już badania po operacji?

    Korzystaliśmy z darmowych dostępnych przepisów plus kupiliśmy e-book 28 dni do płodności. Staraliśmy się wszystkie rady wcielić w życie.



    Tak, robił po 3 miesiącach od operacji. Poprawa była, ale niewielka. Przed operacją było 20mln plemników w całości, a po operacji 33mln. Morfologia spadła z 4 na 2%. Czas upłynnienia cały czas 60min. Teraz pod koniec października kolejne badanie.

  • Martina123 Przyjaciółka
    Postów: 90 76

    Wysłany: 19 października 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza33222 wrote:
    Tak, robił po 3 miesiącach od operacji. Poprawa była, ale niewielka. Przed operacją było 20mln plemników w całości, a po operacji 33mln. Morfologia spadła z 4 na 2%. Czas upłynnienia cały czas 60min. Teraz pod koniec października kolejne badanie.

    A lekarz coś sugerował odnośnie czasu uplynnienia? Czym jest to spowodowane?

    02.03.2021 - Weronisia jest już z nami ❤

    Czekamy na Adusie ❤️
  • iza33222 Koleżanka
    Postów: 40 10

    Wysłany: 29 października 2020, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martina123 wrote:
    A lekarz coś sugerował odnośnie czasu uplynnienia? Czym jest to spowodowane?


    Na razie nie, cały czas skupia się na ilości bo nie ma jeszcze minimum. Mąż przez 3 miesiące bierze clostilbegyt.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ