X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Zbyt duża liczba plemników?
Odpowiedz

Zbyt duża liczba plemników?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy spotkalyscie sie kiedys z diagnoza, ze plemnikow jest za duzo? Cieszylismy sie z mezem, ze ma super wyniki - normozospermioza, ale gdy wiecej poczytalam, dowiedzialam sie, ze liczba plemnikow powyzej 250 mln moze utrudniac ich poruszanie, a moj maz ma wynik 514 mln! Bede wdzieczna za jakies informacje na ten temat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Trochę dziwne , macie normozospermiozę tak ?
    Z tego co wiem 250mln lub powyżej oznacza polizoospermię zbyt dużą liczbę plemników . Nie zaznaczył wam lekarz tego ? Mimo że według WHO nie ma wyznaczonej jakiejś górnej granicy normy to niektórzy uważają taki wynik za wysoki i negatywnie wpływa na płodność i poczęcie . Przeczytałam kiedyś że czynniki wpływające na polizoospermię mogą być

    zbyt szybkie wyczerpywanie fruktozy zawartej w płynie nasiennym, będącej podstawowym zasobem energetycznym dla plemników , zmniejszoną ilość ATP w plemnikach, uszkodzoną czynność akrosomalną plemników , zmniejszoną ilość DNA w nasieniu , abberacje chromosomowe w materiale genetycznym plemników.
    Ale niech się wypowie ktoś jeszcze bo ja dokładnie na 100% nie wiem jak to jest

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie pomogę bo u nas w drugą stronę, stajemy na głowie żeby ilość plemniczkow zwiększyć.... Ale zgadzam się że polizoospermia może być utrudnieniem.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 23 lutego 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Ci za dużo to przyjmiemy kilka milionów :):) Jeśli staracie się od niedawna to nie ma co panikować....gorzej jak minął rok i nic, to wtedy moim zdaniem przydałoby się coś z tym zrobić...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo to założycielka wątku stara się już 2 lata . A od 4 się nie zabezpieczali . Tak wyczytałam na innym wątku więc ja uważam że to może być problem ale jak lekarz nic nie powiedział to już sama nie wiem hmmm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sarenka, dobrze wyczytalas :-) znalazlam opinie lekarza w internecie, z ktorej wynika, ze jezeli odpowiednia procentowo ilosc plemnikow ma prawidlowa budowe i ruch postepowy, to ich duza liczba nie powinna stanowic problemu. Ale i tak zaczelam myslec znowu o inseminacji, z ktorej chwilowo zrezygnowalismy.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 23 lutego 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To długo ;(...ale moim skromnym zdaniem i tak trzeba pogłębić Waszą diagnostykę bo problem również może być innej natury...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugo. Ale to po mojej stronie glownie tkwi problem. Mam endometrioze, pcos, LUF, hiperprolaktynemie i niewiadomo co jeszcze. Czynnika meskiego bylam tak pewna i spokojna. A tu takie informacje

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ