X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Żylaki powrózka - operacja czy in vitro?
Odpowiedz

Żylaki powrózka - operacja czy in vitro?

Oceń ten wątek:
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 17 lutego 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    U mojego męża zdiagnozowano żylaki powrózka. Urolog oczywiście zalecił operację, zakładając że to one mogą być przyczyną słabych wyników nasienia (liczba plemników prawidłowych waha się od 0 do 5%, słaby ruch postępowy, natomiast liczba plemników i żywotność wysoka).

    Konsultacja z innym urologiem -> rada aby zrezygnować z operacji (bo nie ma dowodów że poprawia ona płodność, nawet przy lepszych wynikach nasienia) i zamiast tracić czas (zwłaszcza te 3 miesiące po operacji - rekonwalescencja), lepiej od razu zdecydować się na in vitro.

    Czytając w Internecie natykam się na taką samą ilość głosów za i przeciw i szczerze mówiąc nie wiem co robić.

    Wiem że im wcześniej zacznie się in vitro, tym większe szanse, z drugiej strony ciągle liczę na to, że uda się dokonać wszystkiego metodą naturalną - stąd na początku byłam bardzo za tą operacją męża, ale teraz coraz bardziej skłaniam się ku in vitro.

    Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

    Mam totalny dylemat!!!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 lutego 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze warto zamrozic to co teraz jest i podjesc do operacji ?? nie mysleliscie o takiej opcji ??
    w razie co jakby sie nie udalo popawic nasienia.. to wtedy macie tez te zamrozone :)

    w tym czasie sprobowac podejsc do in vitro, ewenrtualnie wykorzystac ten czas na zrobienie innych badan zebybyc przygotowanym do szialania po 3 miesięcznej rekonwalescencji ,
    zylaki to nie tylko problem dla plodnosci ale równiez zle wplywaja na ogolne zdrowie mezczyzny .. duze zylaki maga zwiekszac ryzyko nowotworu jader ..

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że Ania podsunęła super pomysł :))

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest osobny temat o żylakach. Jeżeli macie wątpliwości to rada Ani jest bardzo dobra. Możecie zamrozić plemniki. Mogę powiedzieć, że mój M.jest po zabiegu na żylaki. Minęło pół roku i wyniki są już w normie :) Tylko morfologia w dolnej granicy, ale przy dużej ilości plemników ten problem nie jest tak wielki. Dodatkowo zażywa suplement i spokojnie czekamy :) Dla nas In Vitro byłoby ostatecznością, próbujemy dalej. Na wątku o żylakach są już szczęśliwe pary, a parametry u nich były bardzo różne :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • lawendowa Znajoma
    Postów: 26 46

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziecko po zabiegu męża na żylaki. Myślę, że zoperować się trzeba, nie tylko, żeby poprawić płodność. Według mnie warto przejść operację.

    201512214965.png
    6tqpc5v.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi operacjami to różnie mój mąż nie operowal żylaków a zaszłam w ciążę naturalnie jednak się udało (dr mowil ze tylko in vitro) a jednak :))

    cocosowa lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mee i jaką podjęliście decyzje.? Mam podobny dylemat..

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w kwietniu mieliśmy zabieg... wyniki się poprawiły, ruch z 25% na 55%. Morfologia taka sama ok 7%... ilość z 8mln do 10 mln :/ słabo... natomiast ejakulatu mieliśmy zawsze max 2,5ml, a teraz nawet 4,5ml :). Niestety tak czy siak czekamy teraz na transfer :) mamy zamrożoną jedną blastusie. Zależy czy kobieta jest zdrowa czy nie, u nas dochodzi moje pco... :) więc szanse są niskie na naturalne zajście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 14:39

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 27 lutego 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu mężowi lekarz też zalecił zabieg i my się na niego zdecydujemy zawsze to jakaś nadzieja, zobaczymy co będzie potem :)

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 1 marca 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż też zdecydowała się na zabieg i poprawiło zdecydowanie ruchliwość, reszta na razie bez większych zmian, ale i tak nie jest źle, wszystko powyżej normy.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po jakim czasie od zabiegu robiłyście pierwsze badanie nasienia?

    Jeśli chodzi o nas - jak zdecydowaliśmy się na in vitro w końcu (wielka decyzja) i poszłam na pierwszą wizytę przekonana że to tylko formalność, okazało się, że nie kwalifikujemy się do rządowego programu in vitro, bo nie spełniamy kryterium.

    Trochę mnie to zaskoczyło, bo byłam pewna, że fakt że 2 lata temu już zdiagnozowano nam problemy z nasieniem, oraz że zalecono Profertil, to kwalifikuje nas do programu. Bo i mamy udokumentowany długi czas prób, mamy 'leczenie' itp. Okazuje się jednak, że do leczenia kwalifikują się tylko zabiegi typu Inseminacja, ewentualnie leczenie farmaceutyczne czy operacyjne w przypadków kobiecej niepłodnośći.

    A jeśli chodzi o problemy z nasieniem, tylko niska koncentracja automatycznie przydziela do programu.

    No więc wracamy do pierwszego planu - czyli operacja żylaków.

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mee to trzymam kciuki!podobno najlepsze efekty ma operacja z wykorzystaniem mikroskopu...

  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 2 marca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile macie plemników na ml?? No u nas ilość 10mln nas kwalifikowała... powyżej normy odpada :/ czyli powyżej 15mln

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 3 marca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    46 mln / ml.

    Właśnie wszystkie parametry u mojego męża są świetne poza morfologią (aktualnie 0%) i ruchem postępowym (zdecydowanie poniżej normy).

    Dzięki FasUla! Mój mąż ma zabieg za 2 tygodnie. Szczerze mówiąc nie wiem nawet jaką metodą, ale jakąś nieinwazyjną - w Niemczech.

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • magdaP82 Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 3 marca 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny.
    Chciałabym i ja podzielić się naszą historią.O dzieciątko staraliśmy się od sierpnia 2011.W lipcu 2014 roku mąż zrobił badanie komputerowe nasienia.Rozpoznanie:oligoAsthenoTertozoospermia(plemników mało,mały ich ruch i 100%plemników o nieprawidłowej budowie).Udaliśmy się do urologa:żylaki III stopnia, sprawdziliśmy też hormony -na szczęście były w normach.16.09.2014 mąż miał tradycyjną operację, a 25.01 zobaczyłam II kreski na teście ciążowym.Tak więc warto decydować się na zabieg usunięcia żylaków.
    Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam :)

    Anja89, Mee, cocosowa, Saramago lubią tę wiadomość

    zem3zbmhlyc9kawx.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 4 marca 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mee trzymam kciuki za zabieg! Musicie wierzyć, że to Wam pomoże :)

    Mee lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mee wrote:
    A po jakim czasie od zabiegu robiłyście pierwsze badanie nasienia?

    Jeśli chodzi o nas - jak zdecydowaliśmy się na in vitro w końcu (wielka decyzja) i poszłam na pierwszą wizytę przekonana że to tylko formalność, okazało się, że nie kwalifikujemy się do rządowego programu in vitro, bo nie spełniamy kryterium.

    Trochę mnie to zaskoczyło, bo byłam pewna, że fakt że 2 lata temu już zdiagnozowano nam problemy z nasieniem, oraz że zalecono Profertil, to kwalifikuje nas do programu. Bo i mamy udokumentowany długi czas prób, mamy 'leczenie' itp. Okazuje się jednak, że do leczenia kwalifikują się tylko zabiegi typu Inseminacja, ewentualnie leczenie farmaceutyczne czy operacyjne w przypadków kobiecej niepłodnośći.

    A jeśli chodzi o problemy z nasieniem, tylko niska koncentracja automatycznie przydziela do programu.

    No więc wracamy do pierwszego planu - czyli operacja żylaków.
    Mee - jak niska koncentracja musi być by się kwalifikować?Jaką mieliście Wy?
    Już doczytałam, sorki za powtórkę:)
    my mamy koncetrację 1,1 mln ciekawi mnie czy się zakwalifikujemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2015, 22:50

    Khalan
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddawajcie się. Mój mężczyzna idzie w poniedziałek na zabieg. A ja jestem w 6tyg. Ciąży. Trochę watpilam że z żylakami się nam uda, a jednak i cuda się zdarzają! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 18:40

    Anja89, Saramago lubią tę wiadomość

  • Ana Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lipca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż w marcu przeszedł operację żylaków powrózka nasiennego. przed operacja 11 mln w ejakulacie (powinno byc powyżej 39 mln), baardzo dużo martwych plemników,źle wykształconych. po 3 miesiącach po operacji kontrola: 29mln (jeszcze nam min. 10 mln brakuje :) ale cała reszta jest W NORMIE - żywotność, forma itd. !!! lekarz urolog sam był zaskoczony tak dobrą poprawą, my zresztą także. czy nam się uda z dzidziusiem, dam znać, ale szanse sa napewno większe, więc myślę że warto spróbować. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wygląda taki zabieg?? Czytałam ze może być ze znieczuleniem miejscowym i po zabiegu do domu Lub operacja ,narkoza 3 dni w szpitalu

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ