X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród druga ciąża... drugi poród...
Odpowiedz

druga ciąża... drugi poród...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 23 lipca 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu urodziłam synka. W skrócie: ciąża powikłana, min. cukrzyca, nadciśnienie. Tydzień przed terminiem wylądowałam na patologii na wywołaniu porodu - lekarz nie chciał dłużej ryzykować, bo przybłąkało mi się jeszcze jakieś zapalenie pęcherza. Po założeniu cewnika na drugi dzień odeszły mi wody. Poród trwał 10 h. Pierwsze 5 h prawie bez bólu. Kolejne 5 h męczarni. Skurcze parte aż 40 minut. Syn urodził się niedotleniony i z infekcją wrodzoną (GBS, wynik w ciąży ujemny, musiał się przybłąkać później).

    Do czego zmierzam... Czy któraś z Was miała podobne problemy? Powikłania w pierwszej ciąży bądź ciężki poród? Czy to prawda, że drugi poród jest szybszy i łatwiejszy? Czy w drugiej ciąży też wystąpiły problemy?

    Bardzo chcemy za jakiś czas starać się o rodzeństwo.... ale... no właśnie... drugi raz tego nie przeżyję :( 9 miesięcy nerwów, potem 10 h porodu, 3 dni w inkubatorze, 7 dni na antybiotyku. Teraz ciągłe wizyty kontrolne z synkiem i ciągną się za mną te wspomnienia cały czas :( Na szczęście Maluch jest zdrowy!! Ale to co przeżyliśmy... nie da się zapomnieć :(

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 24 lipca 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ja nie na temat, ale powiedz coś wiecej o tym GBS...czy ten inkubator to przez GBS czy niedotlenienie...czy synek dostał szczepionki mimo zakażenia?
    Cieszę sie, ze z Twoim synkiem wszystko juz OK. Jestem przestraszona, bo u mnie GBS wyszedł pozytywny...

    relganliumoc9u3n.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 lipca 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myssss ja nic mądrego nie wniosę i nic nie podpowiem, bo swój poród wspominam wspaniale, jako bardzo mistyczne przeżycie. Mimo 17h porodu i ciężkiej końcówki bo córka to kawał baby, to uczucie jej miękkiego ciała na mojej piersi było najwspanialszym w moim życiu... I choć wcześniej nie byłam zdecydowana na drugiego malucha, tak strasznie pragnę rodzić znow...
    Życzę Ci z całego serca, byś po kolejnym porodzie miała tak dobre wspomnienia jak ja :) Trzymam kciuki! i dużo zdrówka dla synka :*

    EDIT: jedynie ciąża dla mnie była pasmem stresu i nerwów i nie wiem jak dałabym radę gdybym np musiała leżeć czy się oszczędzać jak w tej ciąży :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2016, 19:32

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 25 lipca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysss, ja miałam ciężki pierwszy poród, zakończony po 2 godz skurczy partych cc. Potem urodziłam 2 dzieci sn, bez komplikacji, bez interwencji medycznych, drugie w 2 godz, trzecie w 45 min od przyjazdu do szpitala.

  • hellenka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam w 3 godziny od pierwszego skurczu po którym odeszły wody(z drugim dzieckiem położna kazała przyjeżdżać ekspresowo) i też miałam GBS dodatni. Nie obyło się bez antybiotyku bo mały załapał, miał wysokie CRP. Leżeliśmy w szpitalu dwa tygodnie, bo po pierwszym antybiotyku CRP nie spadało. Dopiero po drugim poskutkowało. Z mężem planujemy drugie dziecko, ale boję się, że sytuacja może się powtórzyć.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ