X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród grubość blizny po cc
Odpowiedz

grubość blizny po cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 12 lutego 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , od ostatniego poniedziałku temat mojej blizny nie daje mi spokoju. W poniedziałek byłam na usg (28-32 tc) z malutką wszystko ok. Natomiast lekarz również zajrzał do mojej blizny ( badanie przez powłoki brzuszne) i stwierdził, że blizna ma 1,7 mm a w niektórych miejscach wątpliwa ciągłość blizny. Ta informacja jest dość niepokojąca ( niestety moja lekarz prowadząca jest na wakacjach, telefonicznie mnie uspokoiła, że nic się nie dzieje i żyć normalnie) jednak ten temat nie dawał mi spokoju. Wczoraj udałam się na kolejne usg. Lekarz, który mnie przyjmował, mówi że przyjął około 12 tyś porodów w swoim życiu i tylko raz widział pękniętą macice. Następnie wykonał mi badanie usg. Już przez powłoki brzuszny twierdził,że ciągłość jest zachowana ale jeszcze dla pewności wykonał badanie transwaginalnie. Dojechał do samej blizny i stwierdził, że ciągłość jest zachowana a blizna w najcieńszym miejscy ma 3.9 a w najgrubszym 4,9. Moje pytanie jest czy miałyście do czynienie z takim kłopotem i co myśleć o tych rozbieżnych badaniach. Chyba to transwaginalne jest dużo bardziej wiarygodne , prawda? z góry dziękuje za pomoc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginka twierdzi, tak ten kolejny gin i ja jej wierzę też już ma masę porodów za sobą.
    Aktualnie jestem na etapie szykowania się do sn po cc i z tego co wiem, to jeżeli ktokolwiek miałby mierzyć bliznę, to trzeba to zrobić dobrze:
    1) na pełnym pęcherzu,
    2) w 36-38tc.
    Z blizną jest jak z wielkością dziecka czy długością szyjki na usg - jeden powie tyle, a drugiemu wyjdzie na tym samym sprzęcie 2x więcej :/
    Poza tym mierzenie grubości jest trochę bez sensu, bo podczas ciąży i porodu nie chodzi o jej grubość, ale o jakość i elastyczność, a tego nie sprawdzisz na usg. Nawet blizna na 8mm może się rozejść, bo będzie nieelastyczna, a blizna na 0.9mm może wytrzymać 30h porodu i będzie w dobrym stanie i ona i właścicielka.

    Zuza1987, belladonna, wiki_1989 lubią tę wiadomość

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to badanie miałam robione w 29 tyg i pęcherz miałam pusty, nawet lekarz tak powiedział. Ale skoro zrobił to padanie nie przez powłoki brzuszne a dopochwowo ty chyba to jest dokładniejsze niż przez powłoki. Ja i tak będę miała druga cc 10 dni przed terminem. ale szczerze mówiąc jestem bardzo zmartwiona. Od tygodnia leże w łóżku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ