X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Heparyna w ciąży a poród domowy
Odpowiedz

Heparyna w ciąży a poród domowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy macie może informacje lub doświadczenia, czy przyjmowanie heparyny w ciąży wyklucza możliwość porodu w domu? Chciałam spytać gina na następnej wizycie, ale ciekawość mnie zżera.

    Bardzo chciałabym rodzić w domu, ale nie wiem nawet, czy jest sens szukać położnej i się nastawiać.

    Dodam, że nie mam żadnej oficjalnej diagnozy, heparyna została mi zapisana trochę "na ślepo" po tym jak beta zwolniła na początku ciąży. Okazało się, że działa.

    Od tego momentu ciąża przebiega prawidłowo, a ja jestem całkowicie zdrowa. Nie mam problemów z tarczycą, ani żadnych chorób przewlekłych. Nigdy wcześniej nie miałam też kłopotów z układem krążenia.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • alauda Autorytet
    Postów: 2428 1780

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem ale myślę, że nie będzie to problemem. Zapewne będziesz musiała odstawić heparynę na kilka tygodni przed datą porodu☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2023, 21:38

    Patisonek lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 7 stycznia, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla Forumowiczek, gdyby któraś z Was poszukiwała takiej informacji: na wizycie doktor powiedział, że heparyna nie jest przeciwskazaniem do porodu domowego. Kiedy zacznie się poród, mam po prostu nie brać kolejnej dawki. Nie ma zwiększonego ryzyka krwawienia. Na szczęście trafiłam na ginekologa położnika, który wiele lat odbierał porody domowe i jest ich wielkim entuzjastą. :D

    alauda, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Pregna1 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 stycznia, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zkad jest ten lekarz / klinika/ miasto?

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 500 564

    Wysłany: 28 stycznia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Dla Forumowiczek, gdyby któraś z Was poszukiwała takiej informacji: na wizycie doktor powiedział, że heparyna nie jest przeciwskazaniem do porodu domowego. Kiedy zacznie się poród, mam po prostu nie brać kolejnej dawki. Nie ma zwiększonego ryzyka krwawienia. Na szczęście trafiłam na ginekologa położnika, który wiele lat odbierał porody domowe i jest ich wielkim entuzjastą. :D
    Ale super że wspiera Cię twój lekarz prowadzący! Jak przygotowania do PD? Jestem ciekawa z jakiej części Polski jesteś? Też marzę o PD i mam nadzieję że uda mi się zakwalifikować za te kilka miesięcy.

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ