X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Łożysko po CC
Odpowiedz

Łożysko po CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 lipca 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny która z Was po cc rodziła łożysko? Jak to jest? Czuć coś i ile to trwa? Słyszałam,że lekarz może je też wyciągnąć. Podzielcie się doświadczeniami :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 8 lipca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam, czytam i jestem trochę w szoku, że o to pytasz, bo to chyba naturalne, że skoro brak jest akcji porodowej, czyli brak skurczy, to małe prawdopodobieństwo urodzenia łożyska.
    W cięciu cesarskim łyżeczkuje się macicę podczas operacji, czyli też usuwa się operacyjnie łożysko

    Kawokado lubi tę wiadomość

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie u anestezjologa i powiedział,że po wyciągnięciu dziecka podaje się dożylnie oksytocynę po której są skurcze porodowe i rodzi się łożysko. Tego w ogóle się nie czuje bo ma się znieczulenie i trwa to z 10 min. Nie wiem od czego to zależy bo czytałam,że można też je po prostu wyciągnąć.
    W poniedziałek porozmawiam z moją gin i zapytam jak będzie robić,bo to ona robi mi cięcie więc na pewno mnie trochę uspokoi.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie normalnie podczas operacji oczyszczono calutka macice razem z łożyskiem

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa jestem od czego to zależy...też nigdy nie słyszałam,żeby po cc rodzić łożysko,dziwne to trochę :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do głowy by mi nie przyszło, że można rodzić łożysko po cc. jak można przeć, kiedy na macicy jest świeża rana po cięciu? ja miałam łożysko łyżeczkowane podczas cc.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem jak można. Tak mi powiedział anestezjolog. Też mnie to zdziwiło :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 9 lipca 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też czyścili mechanicznie przy cc i pierwsze słyszę o rodzeniu łożyska.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam się dziś mojej bratowej ( jest położną od 10 lat ) i mówiła,że często się zdarza tak,ze po CC kobieta rodzi łożysko. Tego się w ogóle nie czuje bo trzyma znieczulenie,łożysko jest miękkie więc nie trzeba ciąć ani zszywać i trwa chwilkę.
    Plusy takie,że jest mniejsze krwawienie niż po wyłyżeczkowaniu.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:13

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ