X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród do wody
Odpowiedz

Poród do wody

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia nie masz mozliwosci sie podsuwac do gory. Ponoc kobiety maja tendencje do tego ze chca w wannie siadac. A to uniemozliwia odebranie porodu.
    Tak opowiadala nam polozna w szkole rodzenia.
    Czesto kobietki sie kreca wierca. Podczas parcia szukaja pozycji wygodnej, a te z reguly sa zakazane.

    Oczywiscie wszystko wiem od innych. Mam nadzieje ze za 1.5 miesiaca bede mogla opisac swoje doswiadczenia :)

    MonikaDM lubi tę wiadomość

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 13 lipca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wlasnie szukam wiecej informacji w jakich pozycjach mozna rodzic w wodzie widzialam ze mozna na siedzaco w wannie jest specjalne miejsce zeby usiasc, na kucaka trzymajac sie za specjalne uchwyty albo opierac glowe o brzeg wanny ale jesli o samo parcie chodzi to niewiem.
    Ja uznalam ze jak mi bedzie niewygodnie to wyjde na same parcie juz, a wczesniej tez chce na pilce posiedziec :) Ale zobacze jak to wyjdzie tak naprawde :P
    Ja napisze za miesiac ;)

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę o porodzie we wannie, ale u mnie opcja jest płatna :-/
    Ogólnie to tez niewiadomo jak wszystko się potoczy, ale poród we wannie wydaje mi się mniej bolesny, mniej stresujący. No zobaczymy już niedługo jak będzie ;-)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    któras z was rodziła w wodzie?
    bardzo wam kłady pod nogi rzucali?
    jakie argumenty słyszałyście przeciw?
    wiem ze położnym nie chce sie w to bawić i bardzo utrudniają.

    może jest tu ktoś kto rodził w wodzie w Katowicach w szpitalu bonifratrów?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Karwala Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję rodzić w wannie w Siemianowicach. Wanna jest bezpłatna, a położne polecają korzystanie, bo mniej boli i mniejsze ryzyko uszkodzenia krocza. Ale samo parcie zalecają już w fotelu, bo bezpieczniej. Zobaczymy jak będzie naprawdę.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 lutego 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest różnica pomiedzy porodem w wodzie a immersja wodna. to co opisujesz to nie do konca to o co mi chodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 20:23

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    któras z was rodziła w wodzie?
    bardzo wam kłady pod nogi rzucali?
    jakie argumenty słyszałyście przeciw?
    wiem ze położnym nie chce sie w to bawić i bardzo utrudniają.

    może jest tu ktoś kto rodził w wodzie w Katowicach w szpitalu bonifratrów?

    Na Łubinowej można rodzić w wodzie - trzeba wykupić położną za tysiaka, ale wtedy na pewno nie będzie Ci nikt rzucał kłód pod nogi :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Natas92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chciałabym rodzić w wodzie. - jeszcze lepiej w domu w basenie :)
    Czy wiecie jak to wygląda na Podkarpaciu (Rzeszów)?

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę rodzić w wodzie w zabrzu, mam nadzieję, że wszystko tak się potoczy że mój plan się powiedzie;)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 września 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Gliwicach, gdzie chcę rodzić, też ponoć jest możliwość urodzić w wannie, ale nie przy wszystkich położnych, więc zalezy jak się trafi. No i wanna jest jedna, i do porodu i do immersji, a jakoś ją trzeba podzielić między rodzące. No i położna mówiła też, ze łożysko rodzi się już na łóżku, a zeby do niego dotrzeć to trzeba wyjść z łazienki i przejść na swoją salę, więc trochę słabo. Generalnie nie zniechęcano mnie wprost, ale te kilka faktów nie działa zachęcająco. Pewnie coś w tym jest, że położnym nie chce się w to bawić. Ale samą kąpiel dla złafodzenia bólu bardzo polecają i generalnie jest nacisk na poród aktywny.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 12 października 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie doświadczenia? Czy rzeczywiście jest “mniejszy” ból niż poza woda? Jak monitorowali wam serduszko maleństwa? Jak sprawdzali rozwarcie? Miałyście jakieś komplikacje? Popekalyscie? Musialyscie z jakiegoś powodu, w trakcie porodu wyjść z wody?

    Mamy które rodziły na „sucho” i w wodzie, prosze o porównanie - który poród wybralybyscie po raz drugi?

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało urodzić DO WODY choć tego nie planowałam. W wannie spędziłam niecałą godzinę już z pełnym rozwarciem. Nie miałam zapisu KTG, położna tylko osłuchiwała tętno co jakiś czas. Najpierw leżałam sobie na boku i trzymałam się uchwytu. Potem położna powiedziała żebym ukucnęła a od tylłu pod pachami trzymał mnie mąż. Nie kazała mi przeć, mówiła żebym w miare możliwości pozwoliła się urodzić dziecku siłą samego skurczu i tak było. Maluszek urodził się do wody i położna go wyjęła, dała mi na piersi i zaczęła spuszczać wodę do urodzenia łożyska. Dzidziuś rzykryty pieluchą cały czas był ze mną. Jak urodziłam łożysko, maluszka dostał tata, a ja poszłam (tak normalnie wstałam, wyszłam z wanny i poszłam na nogach) do sali obok żeby lekarz obejrzał krocze. Było małe pęknięcie, kilka szwów na skórze. Przeżycie niesamowite. Pierwsze dziecko urodziłam klasycznie na łóżku z nacięciem krocza. Te dwa porody były nieporównywalne. Po doświadczeniu porodu do wody nigdy bym już inaczej urodzić nie chciała. POLECAM !!!

    Rencia lubi tę wiadomość

    bluszczynka
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ