X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród do wody
Odpowiedz

Poród do wody

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszytkim :) mam nadzieję, że znajdzie się ktoś oprócz mnie kto chciałby rodzić w wodzie lub się nad tym zastanawia ;)
    Ja mam taki zamiar, w Zielonej Górze, jest ktoś jeszcze? ;)

    ug37e6ydmras9566.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród do wody super opcja, niestety we Wrocławiu można tylko w jednym szpitalu z wykupioną położną. Mam dwie znajome które sie zdecydowały i są zachwycone. Praktycznie nie występują urazy krocza, dzidziuś wypływa jeszcze lekko śnięty, ma mniejszy szok. Ale akurat w tym szpitalu jest strasznie duzo pacjentek wiec ja się chyba nie zdecyduję, gdyż czesto brakuje miejsc ;/. Sam pomysł, jeśli masz taką możliwość jest świetny

    TheForfie lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie miałam możliwości rodzić DO wody, ale około 3 h spędziłam w wannie. Na ostatnią fazę musiałam wyjść. Ale i tak uważam, że to świetna opcja. Redukuje ból, działa kojąco na krocze (stosowałam też masaż krocza + długo byłam w wannie i urodziłam córkę 4,150 kg bez nacięcia i bez pęknięć krocza). Także bardzo polecam, dobra decyzja :)

    TheForfie, mloda1995, polkosia, elcia_aa lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzmi ciekawie, ale chyba jeszcze nasz kraj nie jest przygotowany na taką formę porodu.

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nad tym co raz bardziej zastanawiam, wydaje mi sie, ze taki porod moze byc mniej bolesny niz sn

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w wodzie nie rodzi sie siłami natury? ;)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexania wrote:
    Brzmi ciekawie, ale chyba jeszcze nasz kraj nie jest przygotowany na taką formę porodu.

    Dlaczego? W szpitalu (państwowym) gdzie rodziłam w jednej z sal jest specjalna wanna do porodu do wody. Tak więc kraj jest gotowy. Chyba, że mówisz o takim porodzie w domu, jak na filmach gdzie rodzisz w baseniku.

  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie była możliwość skorzystania z wanny, ale tylko jako metody łagodzenia bólu, a nie samego porodu. Poza tym jak już podłączą pod KTG to niestety z wanny już nie da się skorzystać.W domu oczywiście można rodzić w basenie, aczkolwiek za bardzo bym się bała o zdrowie dziecka.

  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Zielonej Górze jest taka możliwość, mam tam godzinę drogi, ale lekarka powiedziała że spokojnie mogę tam rodzić :) mam nadzieję, że będę mogła, różnie bywa, to jakaś infekcja, komplikacje, bo właśnie nie dość że o wiele mniejszy ból to jeszcze dzidziuś lepiej przyjmie taki poród. :)

    ug37e6ydmras9566.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amore ja byłam w wannie a maluszek miał podpięta sondę i monitorowali tetno :) jednak bez pasa na brzuch i czynności skurczowej :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród do wody jest o wiele bardziej przyjazny niż zwykły.
    po pierwsze łagodzi ból porodowy, po drugie przemy kiedy mamy ochotę a nie na komendę położnej jak to jest rodząc na łóżku, po trzecie PODOBNO dzieci przychodzą na świat spokojniejsze;) (moje akurat się darło w niebogłosy:P)
    no i fakt zmniejsza ryzyko pęknięcia czy nacięcia krocza.

    TheForfie lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • mamusiaaa1 Przyjaciółka
    Postów: 106 39

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu bardzo zachwalali, że jest taka możliwość, że mniej bli i super sprawa - jest ładna sala z wielką wanną, obok te różne worki, drabinki i inne sprzęty ułatwiające poród. ALE - na koniec tego oglądania sali dodali, że w sumie to nie zgadzają się na porody w wodzie o.O BEZ SENSU

  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak jak w naszym szpitalu. Jak spytałam o poród w wodzie, to mi powiedzieli, że i tak prawie nikt się do tego nie kwalifikuje, więc po co ta wanna? Z tego co zdążyłam się zorientować, to żeby urodzić w wannie, to trzeba być pacjentką ordynatora i opłacić go sobie do porodu, wtedy istnieje taka możliwość. Dla zwykłych śmiertelników taki luksus niestety nie przysługuje.

    kolet
  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czemu ale i w szkole rodzenia niby odradzaja i moja ginekolog z tego szpitala powiedziala ze lepiej pod prysznic sobie isc, mowi ze w wodzie moga zanikac skurcze i to sie przedluza i nie postepuje, ze jak zanikaja skurze to lepiej wyjs i normalnie no i tak zrobie, jak nie bd miala skurczy to wyjde ale chce chociaz sprobowac, mam nadzieje ze wyniki bede miala dobre i bede mogla w wannie, boje sie tak zwyczajnie

    ug37e6ydmras9566.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 maja 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Ja niestety nie miałam możliwości rodzić DO wody, ale około 3 h spędziłam w wannie. Na ostatnią fazę musiałam wyjść. Ale i tak uważam, że to świetna opcja. Redukuje ból, działa kojąco na krocze (stosowałam też masaż krocza + długo byłam w wannie i urodziłam córkę 4,150 kg bez nacięcia i bez pęknięć krocza). Także bardzo polecam, dobra decyzja :)

    Ja podobnie, rodziłam w wodzie przez 2 czy 3h. Wyszłam tylko na parte i to było dla mnie OK :) Woda mi bardzo pomogła, mąż polewał brzuch i jakoś tak "przyjemniej" było.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amore2016 wrote:
    u mnie była możliwość skorzystania z wanny, ale tylko jako metody łagodzenia bólu, a nie samego porodu. Poza tym jak już podłączą pod KTG to niestety z wanny już nie da się skorzystać.W domu oczywiście można rodzić w basenie, aczkolwiek za bardzo bym się bała o zdrowie dziecka.

    No właśnie da się - mi ostatnio położna mówiła, że teraz są bezprzewodowe aparaty do KTG, więc spokojnie można w wodzie siedzieć :-)
    Także jak już - zależy od szpitala i sprzętu jaki posiada, a jak ma opcje porodu w wodzie to i sprzęt do KTG powinien mieć dostosowany.

  • Wiollonczella Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród w wodzie może być fajną alternatywą. Wydaje mi się, że może być on mniej bolesny, woda może uspokajać i nie będziemy tak zestresowane całym porodem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym chciala w wodzie. Polozna mowila ze to super opcja A od kiedy jest bezplatne to ludzie nie chca korzystac :)

    Trzeba byc bardzo usluchanym bo tylko wybrana pozycja jest mozliwa... Poza tym pozytywny wynik gbs jest przeciwwskazaniem, noi warto zrobic lewatywe przed porodem zeby w wannie nie bylo niespodzianek.

    Porod w wannie to nie wygodna pozycja dla poloznej wiec mozliwe ze dlatego odradzaja w niektorych szpitalach...

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 9 lipca 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym chciala rodzic w/do wody :)
    Co to znaczy ze trzeba byc usluchanym bo jest mozliwa tylko wybrana pozycja?
    Wydaje mi sie ze jest kilka pozycji na lezaco tzn opierac sie plecami opierac sie rekoma o wanne. Niewiem w sumie ale mam nadzieje ze jest tu wiecej dziewczyn ktore juz rodzily w wodzie i sie wypowiedza na temat odczuc pozycji i ogolnie nawet jezeli sa to negatywne wypowiedzi.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lipca 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie mogłam rodzić, a dokładnie przeć w wannie przez GBS i na dodatek skoczyło mi ciśnienie przed wejściem na porodówkę (swoją drogą, komu nie skacze?) ;) Ale większość skurczów od 2-3 cm do 9 leżałam w wannie pełnej wody i mąż polewał mi brzuch i plecy. Chyba minimalnie lżej było w wodzie :) Samo to, że nie czuć tak swojego ciężaru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2016, 16:12

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ