X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród poród indukowany czy cc?
Odpowiedz

poród indukowany czy cc?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam dylemat. Czeka mnie poród indukowany lub cc (będę miała możliwość wyboru, no chyba, że zacznę rodzić wcześniej) i nie wiem co jest 'lepsze'. Bo miałam raz poród ind. z dużym nacięciem i dochodziłam do siebie prawie miesiąc, ale nie miałam np.problemów z laktacją. Pytam osób, które miały jedno i drugie i mają porównanie :)

  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:33

    ❤💙❤💙
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już musisz wybrać i nie ma opcji poczekać na samoistny poród, to ja zdecydowanie wolałabym indukowanie, choć jest masakrycznie bolesne. CC to operacja, bardzo poważna, może mieć mnóstwo powikłań, od samych błędów anestezjologa, przez błędy chirurga, aż do złej reakcji organizmu. U mnie po CC nie było laktacji, trzy miesiące na głowie stawałam i nic, chociaż wiem, że są kobiety po CC z bezproblemową laktacja. Dodatkowo miałam powikłania z układem pokarmowym, tak - nie każdy to ma, może nawet mało kto, ale nigdy nie wiesz czy na akurat na Ciebie nie trafi.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 1 września 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    Sylvuszka ja miałam indukowany, cc na zimno, a potem naturalny sam z siebie 😊
    Najlepszy ostatni. Ustaliliśmy z ginka, że jak się nie rozkręci samo do tygodnia po terminie to będzie kolejne cc. Na szczęście udało się - córcia wyszła przed terminem i to było najcudowniejsze co mnie w życiu spotkało 😍
    Ale tak jak piszę, póki nie było wiadomo czy wyjdzie przed terminem to zakładałam cc. Miałam indukcyje 3 dni pod rząd, chyba ze wszystkim co można (3x lewatywy, ok 7x oxy, masaż szyjki, przebicie pęcherza, zzo, nacięcie). Dochodziłam do siebie na tyle, żeby funkcjonować miesiąc, na 100% 2 lata 😐
    A naturalny był bez nacięcia, bez znieczulenia, ot tak odeszły wody, a po chwili córcia na brzuchu 😍

    Aha, po cc miałam masę pokarmu, ale byłam wtedy laktacyjną fanatyczką.
    A ten indukowany w którym tygodniu był? :D Pytam, bo zastanawiam się czy jeżeli mam tendencję do przenoszania ciąży to czy druga też musi skończyć się indukcją czy istnieje szansa, że organizm już załapie sam.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 1 września 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:33

    ❤💙❤💙
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ