X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród naturalny a astma oskrzelowa
Odpowiedz

Poród naturalny a astma oskrzelowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy jest tutaj może ktoś kto już rodził mając atsmę oskrzelową, bądź będzie rodzić naturalnie? Za niedługo czeka mnie poród, chciałabym rodzić naturalnie, ale mam obawy czy dam radę urodzić siłami natury. Czy może brałyście w trakcie porodu jakieś leki, wspomagacze by się wam lepiej oddychało? Boję się że dziecko może urodzić się np niedotlenione, bo będe zbyt słaba i nie dam rady.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie rodziłam, ale mam astmę. Zasadniczo warto wybrać się na konsultację do laryngologa/pulmonologa - kto tam cię z astmą prowadzi i poprosić o wypisanie takiego zaświadczenia, że masz astmę. To trzeba pokazać w szpitalu przy przyjęciu, to będę bardziej zwracać uwagę na ciebie pod tym kątem. Poza tym, warto aby lekarz ci tam napisał jakie leki przyjmujesz i zaleca się je wziąć ze sobą i w razie potrzeby ze wszystkich wziewek, na przykład, śmiało można korzystać podczas porodu. Mój lekarz mówi, że zdecydowana większość astmatyczek nie ma żadnego problemu z oddychaniem podczas porodu, gdyż zachodzą wtedy mechanizmy, które generalnie ułatwiają oddychanie :) ale jak będzie trzeba to trzeba użyć standardowego zestawu leków, a jakby się coś działo dalej to w szpitalu na pewno zareagują.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź! Mam w karcie ciąży wpisaną astmę, ale przez mojego ginekologa. Byłam na konsultacji u alergologa ale dowiedziałam się tylko tyle, że o tym powinien zadecydować ginekolog, jak powinnam rodzić. Ale wezmę ze sobą Alvesco i użyję w razie potrzeby:)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ