X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania po pierwszym poronieniu
Odpowiedz

Badania po pierwszym poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 12:15

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam badania na trombofilię wrodzoną z testDNA, do tego badania na zespół antyfosfolipidowy, morfologia, białko C i S, ANA, ogólnie badania witamin. Jest tego trochę, ale nie warto czekać do 3 poronienia. Ja dzięki temu wiem, że w kolejnej ciąży być może będę mogła się uchronić przed powtórką, biorąc acard i heparynę.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na zespół antyfosfolipidowy badałaś przeciwciała ?I inne pytanie, za wszystko płaciłaś, czy znalazłaś lekarza, który to zalecił?

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na wyniki badań genetycznych i histopatologicznych. Jak nic nie wykryją to też zrobię na zespół antyfosfolipidowy

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja czekam na wyniki badań genetycznych i histopatologicznych. Jak nic nie wykryją to też zrobię na zespół antyfosfolipidowy
    Jakie genetyczne robisz? Ja żałuję że nie zbadalam Myślałam tylko o tym żeby to się skończyło szybko zapomnieć i robić kolejna dzidzie

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    na zespół antyfosfolipidowy badałaś przeciwciała ?I inne pytanie, za wszystko płaciłaś, czy znalazłaś lekarza, który to zalecił?
    Ja mam pakiet medicover i robiłam wszystko prywatnie ale nie płaciłam. Firma opłacała. A zrobiłam badania na ponad 800 zł wtedy. Plus te 330 zł na trombofilię.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Jakie genetyczne robisz? Ja żałuję że nie zbadalam Myślałam tylko o tym żeby to się skończyło szybko zapomnieć i robić kolejna dzidzie
    Ja robiłam pakiet z Genesis: analiza aneuploidii chromosomowych: X,Y, 13, 15,16,18, 21, 22

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Werka2408 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał tylko zrobić toxoplazmoze i cytomegalie.

  • tunderka Przyjaciółka
    Postów: 119 43

    Wysłany: 26 października 2018, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że muszę mieć badania na toxoplazmoza, cytomegalia, hiv i różyczka przeciwciała - cały pakiet jaki się robi na początku ciąży, ale te zdążyłam zrobić jeszcze w ciąży... Można też zrobić p/c kardiolipidowe, ana i tsh, ale mimo wszystko przy kolejnej ciąży powinny zapobiegawczo zostać wdrożone leki przeciwzakrzepowe itd..

    marzec 2020 <3 czekamy... <3
    ckaidqk3qta8zasp.png

    [*] 12tc [*] 6tc

    Mutacje :
    Vleiden hetero, pai hetero, vr2 hetero, mthfr hetero
    + niedoczynność tarczycy
    + cukrzyca ciążowa
  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Poroniłam w 6 tyg bylam wczoraj u lekarza lecz nie zrobil mi usg sprawdzic czy wszystko sie oczyscilo powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ze to wczesna ciaza i ze wszystko sie samo oczyscilo ... Dziwi mnie to strasznie ze nie chcial zrobic zeby sie upewnic czy wszystko ok.... jak bylo u was?

  • tunderka Przyjaciółka
    Postów: 119 43

    Wysłany: 10 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie finalnie też nie było usg po 1@. Skoro w dobrym czasie przyszła @, nic nie boli, nie plamie to jest ok. Mam nadzieję, że faktycznie jest..:)

    marzec 2020 <3 czekamy... <3
    ckaidqk3qta8zasp.png

    [*] 12tc [*] 6tc

    Mutacje :
    Vleiden hetero, pai hetero, vr2 hetero, mthfr hetero
    + niedoczynność tarczycy
    + cukrzyca ciążowa
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, straciłam pierwszą ciążę. Poronienie zatrzymane 9t, łyżeczkowanie. Czytam teraz jakie badania powinnam zrobić. Boję się że zostanę odesłana z kwitkiem, tak jak wiele z Was napisało, że typową reakcją lekarzy jest to, że "zdarza się..."
    Ja to rozumiem, faktycznie statystyki są bezlitosne i zdarza się.... Jednak inaczej jak zdarza się gdy ma się ma lat, 25, 30. Ja nie mogę czekać do ewentualnych następnych razów, żeby rozpocząć diagnostykę i ew leczenie, bo mam lat 40! Nawet teraz, zakładająć że wszystko pójdzie dobrze, mam szansę urodzić dziecko za ponad rok ( czekanie po zabiegu, cykle itp. )a jeśli coś pójdzie nie tak, to wszystko przesuwa się o niewiadomo ile i po prostu może mi nie starczyć czasu, bo tu też statystyki są bezlitosne. Zdaje sobię sprawę, że teraz w ciążę zachodzą i 50 latki, ale Polska to nie Ameryka i jednak tu nie jest to standard oraz takie ciąże wymagają ogromnych nakładów, głównie finansowych i mimo wszystko są bardzo trudne i obarczone dużym ryzykiem.
    Skracająć. Czy wiecie może jakie badania mogę "wymóc" na moim lekarzu, lekarzach. W końcu płacę ten cholerny ZUS i w sumie przez lat naście może kilka razy korzystałam z państwowej służby zdrowia i uważam że mi się zwyczajnie należy! Czy np zakładająć że dostanę skierowanie do genetyka, to istnieje szansa że da mi on skierowanie na badania genetyczne w ramach NFZ po 1 poronieniu? Czy to zależy od lekarza czy musi mieć czarno na białym udokumentowane 2/3 poronienia i basta. Jakie są przepisy? Czy któraś z Was się orientuje.
    Oraz czy któraś z Was wie coś na temat PORADNIA I KLINIKA DIAGNOSTYKI I LECZENIA NIEPŁODNOŚCI w CZMP w Łodzi - czego można się spodziewać, czy któraś z Was zapisała się tam i może była już na wizycie. Będę wdzięczna za każdą informację.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ