X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania po poronieniu i nowe starania o Fasolke
Odpowiedz

Badania po poronieniu i nowe starania o Fasolke

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cinkusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 listopada 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Jestem tutaj nowa, postanowilam dolaczyc do Was i zasiegnac informacji.

    Jestem po dwoch poronieniach, pierwsze listopad w zeszlym roku w 8 tc, drugie w lutym tego roku rowniez poczatek ciazy. Nie wiadomo dlaczego tak sie stalo, wszystkie badania byly w normie.

    Zaczynamy z mezem kolejne starania, dzis wybieram sie do lekarza po skierowania na badania. Jakie badania nalezy wykonac oprocz tych podstawowych ???

    Czekam z niecierpliwością na cud ...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 listopada 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinkusia wrote:
    Cześć

    Jestem tutaj nowa, postanowilam dolaczyc do Was i zasiegnac informacji.

    Jestem po dwoch poronieniach, pierwsze listopad w zeszlym roku w 8 tc, drugie w lutym tego roku rowniez poczatek ciazy. Nie wiadomo dlaczego tak sie stalo, wszystkie badania byly w normie.

    Zaczynamy z mezem kolejne starania, dzis wybieram sie do lekarza po skierowania na badania. Jakie badania nalezy wykonac oprocz tych podstawowych ???


    Po drugim poronieniu najlepiej zrobić badanie kariotypów twoich i męża. Powinnaś na to dostać skierowanie na NFZ.

    Poza tym pakiet na zespół antyfosfolipidowy, p/przeciw plemnikowe, homocysteinę, oraz powtórzyć wszystkie hormonalne i również zrobić Testosteron i Androstendion oraz tarczycowe

    Tutaj masz linka do wątku na forum z wypisanymi badaniami:
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/badania-po-poronieniu,1245.html

    Jeśli będziesz chciała to badania genetyczne (mutacje PAI, MTHFR, i resztę) można zrobić w pakiecie badań na trombofilię - jest to pakiet 6 mutacji. Wychodzi taniej niż robienie osobno każdego. Jednak lekarze zalecają robienie ich dopiero po 3 poronieniu.

    Mąż może również zrobić badania hormonalne, p/przeciw plemnikowe oraz badanie nasienia.

    Warto zrobić też badania B12, Ca 125, kwasu foliowego, insuliny i glukozy oraz białka C i S.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 10:41

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Cinkusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 listopada 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Po drugim poronieniu najlepiej zrobić badanie kariotypów twoich i męża. Powinnaś na to dostać skierowanie na NFZ.

    Poza tym pakiet na zespół antyfosfolipidowy, p/przeciw plemnikowe, homocysteinę, oraz powtórzyć wszystkie hormonalne i również zrobić Testosteron i Androstendion oraz tarczycowe

    Tutaj masz linka do wątku na forum z wypisanymi badaniami:
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/badania-po-poronieniu,1245.html

    Jeśli będziesz chciała to badania genetyczne (mutacje PAI, MTHFR, i resztę) można zrobić w pakiecie badań na trombofilię - jest to pakiet 6 mutacji. Wychodzi taniej niż robienie osobno każdego. Jednak lekarze zalecają robienie ich dopiero po 3 poronieniu.

    Mąż może również zrobić badania hormonalne, p/przeciw plemnikowe oraz badanie nasienia.

    Bardzo Ci dziękuję za pomoc i odpowiedz, teraz bede wiedziala na co zwrocic uwage, bo po poronieniach lekarz nie skierowal mnie na zadne badania

    Czekam z niecierpliwością na cud ...
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 22 listopada 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może trzeba zmienić lekarza.... mój po 3 poronieniach i 1 udanej ciąży tez nie skierował mnie na nic a jak zmieniłam dostałam cała listę badań. Robimy:
    - kariotypy
    - pakiet trombofilii (6 genów odpowiedzialnych za krzepliwość)
    - hormony (LH, Estradiol, FSH, estradiol, prolaktyna, progesteron)
    - hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty-TPO)

    U mnie już wyszła nieprawidłowa mutacja jednego z genów z trombofilii wiec jest szansa ze wystarczy ciąże prowadzić z acardem mooooze czymś jeszcze co zapobiegnie zakrzepom...

    Cinkusia lubi tę wiadomość

  • Cinkusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 22 listopada 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paróweczka wrote:
    Może trzeba zmienić lekarza.... mój po 3 poronieniach i 1 udanej ciąży tez nie skierował mnie na nic a jak zmieniłam dostałam cała listę badań. Robimy:
    - kariotypy
    - pakiet trombofilii (6 genów odpowiedzialnych za krzepliwość)
    - hormony (LH, Estradiol, FSH, estradiol, prolaktyna, progesteron)
    - hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty-TPO)

    U mnie już wyszła nieprawidłowa mutacja jednego z genów z trombofilii wiec jest szansa ze wystarczy ciąże prowadzić z acardem mooooze czymś jeszcze co zapobiegnie zakrzepom...


    Zmieniłam lekarza, jestem w trakcie badan :) Niestety juz wyszla wysoka prolaktyna :( czekam na reszte wtnikow i kolejna wizyta za 3 tygodnie.

    Dziękuję za pomoc, na kolejnej wizycie powiem o zakrzepicy bo wystapila ze strony rodziców mojej mamy oraz ojca mojego meza i jego dziadków.

    A wydawalo by sie ze jak nic nie boli wszystko jest dobrze :)

    Ciesze sie ze tutaj trafilam . Pozdrawiam :)

    Czekam z niecierpliwością na cud ...
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4826 3967

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a orientujecie się może,czy te badania można wykonać od razu,czy trzeba czekać jakiś czas po poronieniu?
    Moje poronienie zaczęło się w sobotę.W piątek przyjeżdżam do Pl na 2tyg.i chciałabym wykorzystać ten czas na badania.Czytałam jednak,że hormony się bada jakiś czas po poronieniu,jak organizm dojdzie do siebie.Czy to prawda? Mogę choć zrobić te mutacje?

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Dziewczyny a orientujecie się może,czy te badania można wykonać od razu,czy trzeba czekać jakiś czas po poronieniu?
    Moje poronienie zaczęło się w sobotę.W piątek przyjeżdżam do Pl na 2tyg.i chciałabym wykorzystać ten czas na badania.Czytałam jednak,że hormony się bada jakiś czas po poronieniu,jak organizm dojdzie do siebie.Czy to prawda? Mogę choć zrobić te mutacje?

    https://www.poronienie.pl/medycyna/badania-po-poronieniu-2/badania-po-poronieniu/

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4826 3967

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ