X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Witam Was i dołaczam do grona osób, które przeszły c.p.niestety... poczytalam wczesniejsze wasze posty i ... zastanawia mnie czy jest tu ktoś kto zaczął staramia o kolejną ciążę jeszcze przed pojawieniem siè pierwszej miesiączki po cp?
    A może jest tu któraś Pani co zaszła w pierwszym cyklu po cp?
    Ja 21 marca miałam zdiagnozowaną c.p. a 23 marca miałam laparoskopię...

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***czuję się przytłoczona od roku staramy się o drugie dziecko... nie mam z kim pogadać o swoich emocjach i obawach. Koleżanki mnie nie rozumiejà, bo nie przechodziły tego co ja. Oczywiście współczują i w ogóle...ale tak naprawdę nie wiedzą co czuję***

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie jestem w takiej ciazy zaraz przed pieewszym okresem.
    Ale ja nie mialam zadnego zabiegu, wszystko samo sie oczyscilo. To sam poczatek ale mam wielkie nadzieje :) takze wszystko jest mozliwe jak widac:) i tez juz mam jedno dziecko ;) trzymaj sie!

    Aneta Czarna lubi tę wiadomość

  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91. Ja byłam troszkę ponad tydzień temu u gienka powiedział mi, że możemy się starać już, więc działalismy pecherzyk miałam wtedy 14mm. Minął tydzień i zaczelam się martwić...czy to nie za szybko, czekam już sama nie wiem teraz na co... na okres źle... a jeśli udało się zajść a znów to c.p.? Sama nie wiem co mam myśleć...
    Anika91 a ktory to twój tydzień? Czy masz już potwierdzone, że wszystko ok?
    Zadaję sobie wielokrotnie też co mogło być przyczyną c.p. od lekarza nic się nie dowiedziałam... mówi tak się zdarza...nie zlecił mi innych badań...

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, czasami kobiety po 3mc, pol roku przerwy maja znowu to samo...
    Mysle ze czas nie odgrywa za duzej roli, bardziej psychika.
    Ja od poczatku poronienia jestem pod opieka lekarza ze szpitala i jak beta zaczela mi znowu rosnacz narobil zamieszania, od razu przyjeto mnie na oddzial, mysleli ze to moze cos ze starej ciazy itd, a tu nagle na usg kropka w macicy:)wiec na razie jest ok, ale bardzo wczesnie. Beta ladnie rosnie (o wiele lepiej niz ostatnio) i czekam na serce:)

    Aneta Czarna lubi tę wiadomość

  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, że psychika jest niezwykle ważna... ja mialam załamkę na początku tego roku, że po kilku miesiącach staran nic nie wychodzi, a gdy w końcu coś się ruszyło tookazało się, że to cp.nawet do głowy by mi to nie przyszło że może być coś nie tak...i kolejna załamka, ale nie chcę się poddawać... kurcze ale pocieszające jest to, że można, że możma zajść w prawidłową ciążę zaraz po c.p. odczekam jeszcze tydzień i trzeba zrobić test... no chyba że przyjdzie @.
    Anika91. Trzymam kciuki za ciebie, by wszystko było w porzadku, bo to daje nadzieję innym dziewczynom w takich przypadkach...

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam lekarzy jakie jest teraz zagrozenie dla tej ciazy, to powiedzieli ze poprzednia ciaza nieudana nie wplywa teraz na ta. Takze mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok.
    Mysle, ze jezeli jestes gotowa, to mozesz dzialac. I oczywiscie jezeli Wszystko sie juz zagoilo. Trzymam kciuki!

  • molisia Autorytet
    Postów: 960 552

    Wysłany: 5 maja 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91. wrote:
    Pytalam lekarzy jakie jest teraz zagrozenie dla tej ciazy, to powiedzieli ze poprzednia ciaza nieudana nie wplywa teraz na ta. Takze mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok.
    Mysle, ze jezeli jestes gotowa, to mozesz dzialac. I oczywiscie jezeli Wszystko sie juz zagoilo. Trzymam kciuki!



    Dokładnie każda ciąża jest inna (nowa karta)
    Może akurat dobrze ze szybko zaczęliście się starać nie porobiły się jeszcze jakieś zrosty
    A przyczyny Aneta to napewno cholerny pech :/ :(
    Ja z kolejna ciąża czekałam rok (psychika) i starałam się ze zdrowej strony bo się bałam powtórki i tego wszystkiego

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej ( coś było w jajowodzie), ale sama się oczyściłam). W pierwszym cyklu zaszłam w ciąże.

  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlaśnie tak się ciągle zastanawiam co można zrobić by zapobiec kolejnej takiej ciaży? Dziwi mnie to że przy tak rozwinietej medycynie... nie można stwierdzić przyczyny... po za tym jedni lekarze mowią że trzeba odczekać minimum 3 miesiace... czytalam też jeden ciekawy artykuł by zacząć starania jak najszybciej, że wtedy są większe szanse na poczęcie... dlatego zaczeliśmy od razu. Ja nie zdążyłam z myślami o cieszeniu się z ciąży...ponieważ miałam bladiutkà kreskę na teście...później wizyta u lekarza i diagnoza a dwa dni później już operacja... dopiero po dwóch tygodniach do mnie psychicznie wszystko dotarło... czy wy dziewczyny macie podejrzenia dlaczego mogło dojść do takiej ciaży?

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara to jest bardzo dobra wiadomosć... to daje nadzieję, że takie cuda się zdarzają... to daje nadzieję... ja miałam usunięty jajowod lewy z ciażą doszło już do pękniecia... boje się stracic drugi...

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • molisia Autorytet
    Postów: 960 552

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta Czarna wrote:
    No wlaśnie tak się ciągle zastanawiam co można zrobić by zapobiec kolejnej takiej ciaży? Dziwi mnie to że przy tak rozwinietej medycynie... nie można stwierdzić przyczyny... po za tym jedni lekarze mowią że trzeba odczekać minimum 3 miesiace... czytalam też jeden ciekawy artykuł by zacząć starania jak najszybciej, że wtedy są większe szanse na poczęcie... dlatego zaczeliśmy od razu. Ja nie zdążyłam z myślami o cieszeniu się z ciąży...ponieważ miałam bladiutkà kreskę na teście...później wizyta u lekarza i diagnoza a dwa dni później już operacja... dopiero po dwóch tygodniach do mnie psychicznie wszystko dotarło... czy wy dziewczyny macie podejrzenia dlaczego mogło dojść do takiej ciaży?


    Czasami myśle ze u mnie cp mógła być Powikłaniami po łyżeczkowania
    Przez rok zadawałam sobie to pytanie , Boże ile ja straciłam zdrowia przez ta cała sytuacje
    Tak się bałam ze nie zajdę w poprawna ciąże ze drugi jakowod tez będzie uszkodzony
    Ale zaszłam w ciąże i narazie jest wszystko dobrze

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał odczekać 3 miesiące. Ale u nas była taka sytuacja, ze to była ciąża z inseminacji, leczyliśmy się w klinice, przyjmowaliśmy tonę leków wiec prawdopodobieństwo kolejnej ciąży było naprawę małe. Najśmieszniejsze jest, ze kochaliśmy się raz.

    Lekarz mnie mocno nastraszył, pierwsze tygodnie to był jakiś koszmar. Ale miałam szczęście, ze owulacja była z drugiego jajnika (co bardzo rzadko się zdarzało) i od pozytywnego testu byłam obstawiona lekami, które mi zostały po poprzedniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, czyli juz dwie ciaze stracilas?../bardzo mi przykro.
    Czara, u mnie wydawalo sie ze nie ma szans na zaplodnienie bo nie mialam zadnych objawow owu. Nic a nic

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91 mi lekarz kazał odczekac 3 miesiące , a wytłumaczył mi to tym , że wszystko ma się ładnie zabliźnic ile w tym prawdy nie wiem , ja czekałam dłużej , ale to ze względu na ciągłe owu ze strony bez jajowodu :/

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak najbardziej jestem Za przerwa po zabiegu i rozumiem tlumaczenie dlaczego, ale u mnie na szczescie nie bylo zadnej ingerencji chirurgicznej.

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 6 maja 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po cp która sama obumarla lekarz kazał zrobić przerwę na trzy cykle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 10:37

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Aneta Czarna Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 6 maja 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja straciłam na razie jedną ciążę.... mam jedno dziecko w tym roku bedzie miał 8 lat. Od roku staraliśmy się o druga..bo sprawy prywatne nam się w koncu poukładaly... długo nie moglam zajsć wiec lekarz przepisał mi clo... i w pierwszym cyklu zaszłam ale w ciażę pozamaciczną... nie wiem czy to nie przez te leki, ale z drugiej strony bardzo dużo dziewczyn zachodzi po clo w prawidłową.. wiec nie wiem sama... dziewczyny, ale tak się cieszę że jestescie te ktore po c.p. są w ciaży prawidłowej... to daje nadzieję...
    Ja mam do tego taki problem, że nigdy nie wiem kiedy mam owu, odkąď pamiętam mam cykle baaardzo nieregularne od 33 do 50 dni trwajace... aż naprawdę czasami sie zastanawiam że przy pierwszym dziecku tak łatwo mi poszło...

    Starania od maja 2017
    Ciąża pozamaciczna marzec 2018 - usuniety lewy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj kontrolna beta - 1400 (w dwa dni z 590), wiec zapowiada sie dobrze, jutro usg, ale lekarze sa dobrej mysli i ja tez:) ponoc cp sie zdarza, tak po prostu... ale nie wyklucza to szans na kolejną, zdrową, donoszoną ciąże:))
    moj pierwszy tez łatwo przyszedł:)

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 6 maja 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta ja po cp starałam się dokladnie dwa lata (2 dni różnicy w cyklach). Niestety straciłam tą ciążę. W następną zaszłam od razu, ale niestety za szybko - ciąża biochemiczna. Teraz jestem czwarty raz w ciąży i wierzę, że limit nieszczęść już wyzerpalam. Moje trzy ciążę są na CLO właśnie. Lekarz mi powiedział, że nie ma ono nic wspólnego z cp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 13:47

    zosiak88 lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
‹‹ 188 189 190 191 192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ