X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna usunięta farmakologicznie
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna usunięta farmakologicznie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Skaranie_Boskie Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 19 marca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, w tyczniu przeszłam ciążę pozamaciczną, którą udało się zwalczyć z pomocą Metotreksatu. Czy są tu kobiety, które miały podobne przejścia? Nadal nie dostałam miesiączki, więc lekarz przepisał mi Duphaston. Kolejne starania mogę rozpocząć dopiero w czerwcu i strasznie się boję, że historia się powtórzy. Lekarz mi powiedział, że na lewy jajowód już mam nie zwracać uwagi, bo na pewno ciąża spowodowała w nim jakieś uszkodzenia. Trochę mnie to dziwi, bo przecież kobiety po laparoskopii mają ratowane jajowody i mogą się starać bez problemu, więc czemu mój jajowód ma być bezużyteczny? Nie wiem. Zastanawiam się czy nie poszukać innego lekarza...

    Mój wykres -> 32899b47ce6ee234287000604c770a7f.png

    grudzień 2015 - ciąża biochemiczna (1 cs)
    styczeń 2016 - ciąża pozamaciczna
    październik 2016 - ciąża biochemiczna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2016, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Skaranie. Ja miałam usuniętą cp z prawego jajowodu (laparoskopia), gdy był już ostatni na to czas. Lekarz się nie rozpoznał, doszło do krwotoku (do otrzewnej) - jajowód zachowany, nadcięty, ciąża pozamaciczna usunięta. 3 miesiące potem miałam hsg. Prawy jajowód jest niedrożny w dodatku poskręcany, lewy drożny, lecz też poskręcany - lekarz twierdzi, że to skutek tego stanu - niewiem. W każdym razie nigdy nie miałam żadnych stanów zapalnych, torbieli etc, żyłam w przekonaniu, że moje jajowody są super sprawne. Niestety napewno nie teraz. Zaraz podchodzimy do IVF, niechcę tego przechodzić drugi raz - lekarze dali nam szanse na naturalną ciąże około 30 % - to mało, szansę powtórki są bardzo duże. Niewiem czy chodziło Ci o taką wypowiedź - napisałam tylko swoją historię. Moim zdaniem hsg po usunięciu cp jest obowiązkowe, żeby sprawdzić o co chodzi. Powodzenia ;)

    Edit. Mam podobną historię do Twojej. Pierwsza ciąża biochemiczna w drugim cyklu starań, w kolejnym cyklu pozamaciczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2016, 01:06

  • Skaranie_Boskie Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 21 marca 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, że się odezwałaś. Ja szczerze mówiąc boję się sprawdzać drożność, bo to jednak ingerencja, myślę, że zaryzykuję jeszcze raz, jeśli będą problemy to wtedy będę głębiej szukać przyczyny. Póki co zamierzam poczekać na owulację z tego drugiego jajnika, może się uda? Mam taką nadzieję...

    Przykro mi, że sprawy u Ciebie się trak potoczyły, życzę Ci, żeby pierwsze podejście skończyło się szczęśliwie :*

    Mój wykres -> 32899b47ce6ee234287000604c770a7f.png

    grudzień 2015 - ciąża biochemiczna (1 cs)
    styczeń 2016 - ciąża pozamaciczna
    październik 2016 - ciąża biochemiczna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby u mnie usuwali metotreksatem pewnie też bym zaryzykowała ;) Jednak ja miałam już prawdziwy hardcore, krwotok to nie przelewki. Mimo wszystko, tych złych przeżyć, życzę zdrowej ciąży w macicy, wszak wiele babek po pozamacicznej zachodzi już w prawidłowo umiejscowioną ciąże - wierz, że Ty będziesz w tej grupie ;)

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Skaranie Boskie - przeżyłam CP leczoną farmakologicznie 3 lata temu ale tego nie da sie zapomniec. wysłałam Ci zaproszenie bo chciałam pogodać wymienić sie doświadczeniami prywatnie a nie wiem jak to zrobić wiec myślę ze musisz bynajpierw w gronie znajomych. Ja na OVU jestem nowa. ewentulanie tu tez mozemy :)pozdrawiam

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ