X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Co sądzicie o tym poronieniu ?
Odpowiedz

Co sądzicie o tym poronieniu ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 6 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl zaczął się 28 sierpnia.. Miesiączki 28-29 dni.. Wczoraj 40 dzień cyklu- miesiaczka spóźniała się o dobre 1,5 tygodnia, test ciążowy pozytywny- była druga słabsza kreska ale koń by ją zauważył. Wstałam rano ok 5 i chciałam jechać na betę, wiadomo kolejki. Poczułam mokro-patrze krew... Przekonana o ciąży pojechałam do szpitala. 5.30 wszyscy zaspani, jakieś wywiady, od lekarza do lekarza. Trafiłam w koncu do ginekologa. Zrobił USG i powiedział że nic nie widzi( widziałam taką czarna plamkę w macicy dlatego zaczelam pytać). Mówił że albo już doszło do poronienia albo to zaburzenia hormonalne. Pobrali bete hcg i zostałam na oddziale. Narzeczony dowiózł mi niezbedne rzeczy. Od tej 5 do 13.30 leżalam w łóżku na jakiekolwiek informacje. Przyszedł lekarz powiedział że hormonów ciążowych nie stwierdzono ale mam zostać na obserwacje . Poszłam potem do niego wypisac się na żądanie ale kazał leżeć- mówił że jutro powtorka bety i usg. O 5 rano nastepnego dnia miałam tak silne bóle że poszłam do pielęgniarek po tabletke. I tutaj : Co podać tej pani po poronieniu? Zatkalo mnie. Myslę no nic może kobieta nie zna historii. Dali mi zastrzyk(podobno ketonal). Jakoś 2 godziny po zastrzyku poczułam mokro w majtkach - dodam że przez cały dzień na oddziale miałam tylko lekkie plamienie. Poszłam do łazienki tam troche skrzepów, coś przypominające jajeczko- może to moja wyobraźnia. Ponownej bety mi nie zrobili. Ponowne usg nic nie wykazało, plamki juz nie było, lekarz powiedział że wszystko jest ok. Wróciłam do domu. Nadal lekko plamie. Na wypisie beta 2,2. Nie wiem co o tym myśleć. Czyżby lekarz mnie oszukał, czy może te pielęgniarki coś pomyliły ? Na sali leżałam tylko z panią z polipem... I czy to nie jest zbieg okolicznośći że pozytywny test i 1,5 spóźniająca się miesiączka? Może już wcześniej poroniłam, tak jak mówił lekarz że może już jest po.. A może to jednak te zaburzenia ? Przez caly pobyt nie podano mi nic na podtrzymanie.
    Nie wiem czy dalej o tym mysleć czy dać sobie spokój. Niepokoi mnie to lekkie plamienie

  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 6 września 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    28 lipca *

  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 6 września 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że objawami ciązy było zatrzymanie miesiaczki, powiększone piersi, codzienny bol głowy, ostatniego dnia chodziłam też co chwile siku.

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 6 września 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :)
    Szczerze mowiac watpie zeby lekarz Cie oszukal. Wydaje mi sie ze nie ma prawa zatajac takich informacji? Hmm a pielegniarka moze cos zle zrozumiala i tak palnela? Mowisz ze cykle masz 28-29 dni wiec moim zdaniem w 40 dniu powinnas miec juz kreche jak wol. Moga to byc jakies aburzenia hormonalne i na Twoim miejscu bym tym tematem sie zainteresowala ;> Mi tez 2 czy 3 razy zdarzaly sie jasne kreski a chwile potem przychodzila @. Ale ja wiem ze z hormonami problemy niestety mam :( W cyklu w ktorym sie udalo (a cykle mam ok. 32-35 dniowe z bardzo obfitymi miesiaczkami) porzadna kreche mialam juz 31 dnia wieczorem.
    Oczywiscie to co tu pisze to tylko moje wlasne przemyslenia.
    Pozdrawiam i zycze milego dnia <3

    p19uskjoxacp4928.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 6 września 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi sie wydaje ze jak trafiłaś do szpitala to juz mogło byc po wszystkim, beta niska bo spadła Ci po poronieniu. Cieżko stwierdzić. Jak ja poroniłam w 5tc to jak trafiłam do szpitala to lekarz tez juz nic nie widział na monitorze, pytał sie mnie nawet czy jestem pewna ze byłam w ciąży, to powiedziałam ze tak bo badałam betę 4 dni wcześniej i wynosiła 56. Po poronieniu juz kolejnych badań ani w szpitalu mi nie zrobili ani ja nie robiłam wiec nie wiem ile wynosiła moja beta chwile po. Pamiętaj ze beta często zaczyna spadaj jeszcze przed poronieniem. Ja żałowałam ze po 2 dniach od zrobienia pierwszej bety nie powtórzyłam jej ze monitorować czy wszystko sie dobrze rozwija, gdybym to zrobiła pewnie juz wtedy bym widziała ze muszę czekać na @ a tak to przyszło z zaskoczenia.
    Tak czy owak bardzo współczuje, trzymaj sie i nie poddawaj sie. Wczesne poronienia to najcześciej naturalna selekcja wadliwych ciąż. Nim sie obejrzysz będziesz w kolejnej :) :*

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 6 września 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za miłe słowa. Chyba nie ma co tego rozdrapywać. Moglo być tak a mogło być inaczej. Trzeba starać się dalej. Trzymajcie się :*

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 7 września 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogła to być tzw. ciąża biochemiczna - czyli test wykazał, ale jak już zgłosiłaś się do szpitala, czyli jak już miałaś delikatne krwawienie to beta już spadła, czyli poronienie w toku.

    Ja miałam coś podobnego, cykle 28/29 dni, w 23dc beta negatywna, 29dc pozytywny test, 30dc beta była 78, a 35dc delikatne plamienie i beta już poniżej 2, odstawiłam leki i na drugi dzień miałam jakby normalną @.

    A znów innym razem spóźniał mi się okres, testy negatywne, a w macicy widać było coś co odpowiadałoby pęcherzykowi ciążowemu na dany dzień ciąży, okres przyszedł spóźniony równo 2 tygodnie, był normalny.

    Nawet jeśli była to ciąża biochemiczna, to po takiej można starać się od razu jeśli nie ma innych problemów, czyt. z progesteronem i estradiolem lub stwierdzonych jakichś innych przeszkód.

    Powodzenia <3

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 7 września 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podzielam zdanie Jacqueline . dla mnie także to wygląda jak ciąża biochemiczna

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 7 września 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teź coraz bardziej wydaje mi się że to była biochemiczna. Myslicie dzieczyny aby prosić ginekologa o coś na podtrzymanie w kolejnym cyklu ?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 8 września 2016, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaborowj - hmm ciężko powiedzieć, bo jeśli nie ma problemów z hormonami fazy lutealnej, progesteronem i estradiolem, to nie ma sensu suplementowanie ich. Należałoby najpierw zbadać w 7-9-11 progesteron i estradiol, mogą być w normie, ale niskie i wtedy może być problem z utrzymaniem ciąży. Lekarze przeważnie zapominają o estradiolu, ale jego niedobór również wynika ze słabej pracy ciałka żółtego i jego również można suplementować, podobnie jak progesteron.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ