X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czy to są zrosty :(
Odpowiedz

Czy to są zrosty :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wrześniu tego miałam przeprowadzony zabieg łyżeczkowania (brak zarodka i krwawienie w 9 tc.). Kilka dni po zabiegu krwawienie ustało. Następna miesiączka pojawiła się dopiero po 42 dniach i było to raczej mocne plamienie. Przed poronieniem miałam bardzo obfite miesiączki a cykle od 33-38 . Następna przyszła po 27 dniach i była bardzo obfita. Obecnie mija 32 dzień cyklu który uważam za bezowulacyjny gdyż temperatura wzrosła tylko nieznacznie. W dniach 24-29 miała brązowe plamienie. Teraz temperatura jest już bardzo niska i nie mama żadnych objawów pms. Obawiam się tzw. zrostów. Mam już umówioną wizytę u lekarza ale trochę muszę na nią poczekać więc chciałabym coś się dowiedzieć bo bardzo mnie to niepokoi. Czy to możliwe, że z lewym jajnikiem może być coś nie tak bo to z niego były te słabe miesiączki. I czy mimo, że ta jedna była obfita mogą to być jednak zrosty? Dodam jeszcze, że po poronieniu schudłam i do tej pory nie mogę dojść do swojej wagi (158 cm i 45 kg).
    Bardzo proszę o poradę i dziękuję.

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłaś na usg kontrolnym po zabiegu?

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak byłam dwa razy. Po czterech tygodniach od zabiegu i po 1,5 miesiąca. oba nic nie wykazały.

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrosty na uSG byłoby widać, także nie zamartwiaj się.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) Trochę mnie uspokoiłaś. Czytałam że widać je dopiero przy hsg dlatego zaczęłam się zastanawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2013, 16:12

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrostów endo z pewnością nie widać na usg, widać je dopiero przy podaniu kontrastu.
    Skąpa miesiączka (brak owulacji) może być efektem stresu i spadku wagi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2014, 16:07

    FITop1.png
  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to że druga miesiączka była ofita nawet powiedziałabym, że bardzo to może wykluczyć zrosty? Czy mogły się one pojawić dopiero teraz po trzech miesiącach od zabiegu?

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zabiegu też bardzo długo miałam schizę zrostową...to była chyba forma odreagowania całego stresu związanego ze stratą. Gdy moja żałoba się zakończyła schiza ze zrostami odeszła, a w moim ciele nastał spokój.
    Daj sobie czas, zadbaj o ciało, jedz zdrowo by nie ważyć za mało.
    Obserwuj co będzie się działo dalej z @, daj jej czas.

    Pierwszy cykl po zabiegu mógł być bezowulacyjny, stąd słaba @. Drugi cykl nadrobił sprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2014, 23:14

    FITop1.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin mówił że zrostów nie widać na USG .
    Z tego co wiem skąpe miesiączki często są przy cyklach bezowulacyjnych, ale mogę się mylić. Spokojna głowa :) I ze zrostami można zajść w ciążę ;)

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrostów nie widać na USG i skąpa i obfita miesiączka też nie ma tu nic do rzeczy. Jestem po jednym poronieniu zatrzymanym i jednym samoistnym, miałam wykonywaną histeroskopię (było podejrzenie przegrody w macicy) okazało się że były dwa zrosty, zostały usunięte podczas tego zabiegu. Zrosty mogą utrudniać zajście w ciążę a raczej w jej utrzymaniu, bo jeżeli zarodek zagnieździ się w właśnie na zroście to nie ma szans na utrzymanie się. U mnie zrosty były przy szujce macicy co ponoć nie było przyczyną tego drugiego poronienia. Ale kto tam wie. Trzymam kciuki za udane starania.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeżeli chodzi o spadek wagi to zbadaj sobie tarczycę, po poronieniu Twoja gospodarka hormonalna mogła się rozregulować.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ