X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Dwa krwawienia,niski przyrost bety
Odpowiedz

Dwa krwawienia,niski przyrost bety

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 17 marca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem w kropce.
    Ostatnią @ miałam 6 lutego. Dwa tygodnie później podchodziłam do inseminacji. !3dpo polazłam na betę która wyniosła 4,23-wg norm poniżej 5 brak ciąży, ale umówiłam się do lekarza bo fakt że była blisko 5 nie dawała mi spokoju.Lekarka kazała odstawić luteinę argumentując, że z tego nic nie będzie bo 13dpo powinien być większy przyrost.Odstawiłam więc luteinę ale po 48h polazłam na bete od tak żeby się upewnić. Urosła do 7,28 więc włączyłam luteine jeszcze raz, niestety zaczęly mi sie plamienia, które po 3 dniach przerodziły się w duże krwawienie. Trwało ono jeden wieczór i nawet brzuch mnie nie bolał. Pojechałam na SOR, tam lekarz kazał zwiększyć dawkę luteiny do x4. Po 2 dniach po krwawieniu polazłam na bete któa urosła do 10,27 ale mimo to odstawiłam luteinę po konsultacji z lekarzem bo beta nie przyrastala prawidłowo i miałam czekać na @. Więc czekałam..,Po 4 dniach przylazła bardzo skąpa @ -na wkładkę i trwa do dziś czyli 5 dni. Nie podoba mi się sam fakt skąpej @ więc zrobiłam bete a ta franca urosła do 31,94. Jakim cudem ona rośnie!? usg robiło mi już paru lekarzy w tym na SOR'ze i w klinice leczenia niepłodności na którym nic nie było widać, Ostatnie usg miałam 4 dni temu kontrolnie polazłam bo te małe krwawienia spokoju mi nie dają i też nic nie było widać, nawet pozamacicznej. Jak pytam skąd ten przyrost to nie usłyszałam do dziś odpowiedzi i mówią że mam czekać aż się oczyści, Więc czekam ale zamiast się oczyszczać to beta rośnie. Boję się że ta ciąże gdzieś się ukryła i potem zrobi mi krzywdę poprzez pęknięcie któregoś z narządów. Już nie wiem co mam myśleć :/

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 17 marca 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 5 tygodniu były niskie przyrosty beta hcg i niestety w 7 poroniłam. Wygląda na to, że ciąża jest tylko albo jest to niestety ciąża pozamaciczna (najgorszy wariant) albo nie rozwija się prawidłowo i z uwagi na jej wielkość jeszcze nic nie widać na usg. Podobno pęcherzyk na usg widać dopiero przy beta hcg ok. 1.000, ale u mnie było widać przy 500. Wszystko zależy od jakości sprzętu.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 17 marca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, że ja nie czuje ciąży. Brzuch w ogóle mi nie doskwiera a piersi normalne tylko minimalne powiększone więc objawów jako takich nie mam. Lekarze też się ze sobą nie zgadzają, jeden mówi że to pozamaciczna a drugi że skoro miałam inseminacje to pozamaciczna nie wchodzi w grę. Bądź tu człowieku mądry. Endometrium też nie wygląda na ciążowe tak usłyszałam przy jednym z usg. Więc czemu beta rośnie ( mało bo mało ) kiedy powinna spadać :/ tego do tej port nikt mi nie wyjaśnił.

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 17 marca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie zaznaczę, że jeden krwotok już miałam ( wiec teoretycznie powinno się oczyścić ) a teraz mam mini @ ( na wkładkę ale jednak jest)

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 18 marca 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że dobrze byłoby kontrolować beta hcg, czy nadal przyrasta czy zaczęła spadać. Jak zacznie spadać to wszystko ok. Jeśli jednak nie, to dobrze byłoby za kilka dni powtórzyć usg. Moja znajoma miała podobna sytuację tzn. też miała krwawienie, niskie hcg. Lekarz stwierdził, iż doszło do poronienia. Okazało się jednak, iż beta hcg nie spadała jej prawidłowo, więc zaczęła drążyć temat. W końcu znaleźli ciążę, niestety pozamaciczną. Była jednak na tyle mała, iż leczenie hormonalne wystarczyło (dostała jakiś zastrzyk) odbyło się bez żadnego zabiegu. A kilka miesięcy później ponownie zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 18 marca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś mam właśnie kontrolne usg. Jak wspomniałam jestem po jednym krwawieniu i mini @ a beta rośnie. Mam właśnie nadzieje, że albo beta w końcu zacznie spadać albo znajdą zgubę i obejdzie się bez zabiegu i zniszczenia jakiegoś narządu dlatego nie daje za wygraną i w miare moich możliwości kontroluję sytuację. Póki nie zacznie spadać to lekarze będą mieć mnie dość ale jak widać trzeba wiercić dziurę jeśli nie chce się mieć nieszczęścia :/

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 18 marca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po kontrolnym usg: wg lekarki endometrium ciążowe (11 mm), w każdym z jajników torbiel 20 i 30mm, macica czysta, jajowody też - brak zarodka więc lekarka sama zdębiała i nie potrafiła mi powiedzieć skąd beta rośnie. Po konsultacji telefonicznej z innym lekarzem wstępna diagnoza - przestymulowanie lekami do zabiegu inseminacji. Kazała obserwować betę i za 2 tyg jak nie zacznie spadać to ponowna wizyta. Nie bardzo łyknęłam tą diagnozę bo pewności po niej nie było widać. No ale poczekam i zobaczę co dalej o.O

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 19 marca 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby wszystko szybko się wyjaśniło.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ