X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Hormony po nieudanej ciąży
Odpowiedz

Hormony po nieudanej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 289 52

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Pod koniec stycznia przeszłam operację z powodu ciąży ektopowej, jajniki i jajowody na szczęście dało się uratować. Był to czas między 6 a 7 tyg. Ciąży. Od tamtej pory miałam 2 miesiączki, a wliczając pierwsze krwawienie po operacji to 3. I mam pytanie, ile czasu potrzeba aby hormony się unormowały? Przeczuwam, że w żadnym cyklu od tamtego czasu nie miałam owulacji. Testy owulacyjne wychodzą negatywne, w drugiej fazie cyklu nie mam bólu piersi jak to zawsze bywało dzień po owulacji aż do okresu, śluzu w środku cyklu jest co prawda więcej, ale nie jest on typowo płodny i rozciągliwy. Poza tym miesiączki występują regularnie, co do dnia. Czy to jest normalne?

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Cześć. Pod koniec stycznia przeszłam operację z powodu ciąży ektopowej, jajniki i jajowody na szczęście dało się uratować. Był to czas między 6 a 7 tyg. Ciąży. Od tamtej pory miałam 2 miesiączki, a wliczając pierwsze krwawienie po operacji to 3. I mam pytanie, ile czasu potrzeba aby hormony się unormowały? Przeczuwam, że w żadnym cyklu od tamtego czasu nie miałam owulacji. Testy owulacyjne wychodzą negatywne, w drugiej fazie cyklu nie mam bólu piersi jak to zawsze bywało dzień po owulacji aż do okresu, śluzu w środku cyklu jest co prawda więcej, ale nie jest on typowo płodny i rozciągliwy. Poza tym miesiączki występują regularnie, co do dnia. Czy to jest normalne?
    Cześć, mi lekarz mówił, że z reguły hormony normują się tak do 3 cykli, przynajmniej jeśli chodzi o poronienie na wczesnym etapie ciąży. U mnie właśnie leci 4. cykl, więc zobaczymy na ile w tym prawdy. 😉 Do tej pory każdy kolejny był dłuższy i podejrzewam, że też bezowulacyjny lub z bardzo późną owulacją. No i też mam zanik objawów na przestrzeni całego cyklu, śluz inny, piersi nie bolą, nawet skurczy przepowiadających okres już nie mam, tylko @ atakuje znienacka. Z tego, co czytałam na forum, to wiele dziewczyn doświadcza takich zmian po poronieniu, więc wydaje mi się, że to normalne w tej sytuacji.

    Jak coś Cię niepokoi, to możesz sprawdzić po kolejnej miesiączce hormony z 3 dc (estradiol, fsh, lh) oraz prolaktynę, tsh, testosteron w którymkolwiek dniu i progesteron w połowie 2. fazy, czyli zazwyczaj 7 dni po owu, a najlepiej skonsultować się po prostu z ginekologiem. Może właśnie umówić wizytę w okolicach spodziewanej owulacji, to zobaczy jak tam pęcherzyk, czy owu będzie, czy nie.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 289 52

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Cześć, mi lekarz mówił, że z reguły hormony normują się tak do 3 cykli, przynajmniej jeśli chodzi o poronienie na wczesnym etapie ciąży. U mnie właśnie leci 4. cykl, więc zobaczymy na ile w tym prawdy. 😉 Do tej pory każdy kolejny był dłuższy i podejrzewam, że też bezowulacyjny lub z bardzo późną owulacją. No i też mam zanik objawów na przestrzeni całego cyklu, śluz inny, piersi nie bolą, nawet skurczy przepowiadających okres już nie mam, tylko @ atakuje znienacka. Z tego, co czytałam na forum, to wiele dziewczyn doświadcza takich zmian po poronieniu, więc wydaje mi się, że to normalne w tej sytuacji. I właśnie to mnie zastanawiało, dlaczego żadne objawy nie występują.

    Jak coś Cię niepokoi, to możesz sprawdzić po kolejnej miesiączce hormony z 3 dc (estradiol, fsh, lh) oraz prolaktynę, tsh, testosteron w którymkolwiek dniu i progesteron w połowie 2. fazy, czyli zazwyczaj 7 dni po owu, a najlepiej skonsultować się po prostu z ginekologiem. Może właśnie umówić wizytę w okolicach spodziewanej owulacji, to zobaczy jak tam pęcherzyk, czy owu będzie, czy nie.
    Akataa dziękuję Ci za odpowiedź.
    Dokładnie, zapomniałam wspomnieć o objawach zapowiadających miesiączkę. U mnie również przychodzi ona znienacka, tak jak kiedyś dałam radę przewidzieć okres po objawach, tak teraz tylko za pomocą kalendarzyka, zero objawów... Dziękuję, że napisałaś jakie badania należy wykonać i w którym dniu cyklu, tyle ich jest że sama nie wiedziałabym kiedy i jakie należy wykonać 😉 aktualnie jestem w 7dniu cyklu, poczekam chyba jeszcze do następnego okresu i wtedy wykonam te badania które napisałaś.
    No cóż, jak się rozregulowało, tak i mam nadzieję że się wyreguluje samo bez leków. Widzę że jest to normalna sytuacja 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ