X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Kolejna ciąża biochemiczna :(
Odpowiedz

Kolejna ciąża biochemiczna :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Goguś Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ostatnio mam bardzo ciężki okres:( rok temu w sierpniu pierwsza ciąża biochemiczna, teraz niestety kolejna :( Nie mam problemu z zachodzeniem w ciąże, ale z rozwojem ciąży.
    Nie wiem co dalej?
    Boję się kolejnej próby bo paraliżuje mnie strach, że będzie tak samo. Boję się, że dzieciątko będzie chore jeżeli będziemy na siłę próbować utrzymać kolejną ciąże.
    Dziewczyny doradźcie jakie badania zrobić? Idę do lekarza za tydzień i chcę wiedzieć jak z nim gadać?

    Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    sierpień 2013- ciąża biochemiczna :(
    czerwiec 2014- ciąża biochemiczna :(
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tez dwie ciaze biochemiczne i jeszcze pozamaciczna.
    Mieszkam w Niemczech i moge Ci napisac jak to jest tutaj....
    Skierowano mnie do kliniki leczenia bezplodnosci. Pierwsze spotkanie to pobranie krwi, moczu i wymas z pochwy. Badanie na wszystko co tylko mozliwe ( bylam w 22 dc). Wyszlo ze wszystkie hormony super, tarczyca, badanie krwi, moczu itd. Jedyne to ze mialam kiedys chlamydie i najprawdopodobniej sa zrosty i one beda ( podobno) przyczyna i poronienni ciazy pozamacicznej.
    Teraz w pn mam histeroskopie ( czyli kukniecie wnetrza macicy i ewentualne usuniecie zrostow).
    Tak to wyglada u mnie.... Ah....moj partner tez sie badal i wyniki ok. ( to w sumie badaja na pierwszym miejscu).

    Gogus....jesli to juz druga ciaza biochemiczna to najprawdopodobniej jest tu problem z utrzymaniem. Wiec albo progesteron albo tez jakies zrosty. Glowa do gory, tzeba teraz walczyc zeby poznac przyczyne!!!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja tez jestem po 2 ciazach biochemicznych w tamtym roku 1 cyklu staran pierwsza ciaza(sierpien) i teraz 2 ciaza w maju, tez nie wiem co dalej.. boje sie ze cos ze mna jest nie tak mimo ze lekarz przekonuje mnie ze takie ciaze sie bardzo czesto zdazaja zdrowym kobieta i najczystszym powodem jest np to ze komorka jajowa jest wadliwa albo niedorozwinięta do konca albo uszkodzony plemnik jakimś cudem zaplodnil a wiec reasumując najczęstsza przyczyna biochemicznych jest wadliwy "zarodek" ktory organizm sam eliminuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2014, 23:03

  • Maluszek Przyjaciółka
    Postów: 75 35

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po jednej biochemiczneej, prawda jest taka, ze duza czesc kobiet nawet jak w niej sa to poprostu nie wiedza...stad ta duza ilosc, my czekalysmy, robilysmy testy i wyszlo...jak ktos sie nie stara, nie obserwuje...traktuje takie poronienie spozniona miesiaczke i zyje dalej, tak mi sie wydaje, choc ja osobiscie po 2 troche badań bym już porobiła, ale napewno nie oznacza to jeszcze że musi być coś nie tak ;))
    myśle, ze najlepiej znaleźć dobrego specjaliste w okolicy, który ma doświadczenie w temacie :)

    Aniołek [*] 27.V.2014 6tc.
  • Goguś Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady.
    Po pierwszej stracie zrobiliśmy badanie nasienia i wtedy wydawało mi się że mieliśmy przyczynę, a mianowicie 0% plemników. Witaminki i duza duża poprawa z 0 zrobiło się 10%. Pojawiły się niestety podwyższone leukocyty w nasieniu. Przyczyna nie ustalona.Badania, wymazy, posiewy ok. Mąż choruje na Leśniowskiego Crohna i urolog stwierdził, że te leukocyty są od tego bo z jelit zapalenie może schodzić w dół.
    Teraz będę chciała powtórzyć na pewno mężowi badanie nasienia i chciałabym zrobić też chromatynę plemnikową.
    Co do mnie to zobaczymy.
    W sobotę idę do lekarza i już mam całą listę pytań :) W końcu trzeba walczyć o swoje maleństwo:)

    sierpień 2013- ciąża biochemiczna :(
    czerwiec 2014- ciąża biochemiczna :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ