X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie kolejna ciąża obumarła a badania...
Odpowiedz

kolejna ciąża obumarła a badania...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno miałam zabieg łyżeczkowania ponieważ moja druga ciąża zakończyła się z powodu obumarcia płodu (8tc). Mam zamiar porobić już badania w kierunku poronień. Czy któraś z Was robiła już takie badania? Jeśli tak to jakie?

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po drugim poronieniu robiłam:

    kariotyp (ja i mąż)
    MTHFR
    czynnik V leiden
    TSH
    ft3
    ft4
    anty TG
    anty TPO
    przeciwciała antykardiolipinowe IGg i IGm
    prolaktynę z obciążeniem
    estradiol
    homocysteinę
    kwas foliowy
    witaminę B12
    FSH
    LH

    mąż badanie nasienia
    i ja histeroskopię

    I to chyba wszystko.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 czy te badania są refundowane? Chociaż część z nich? Czy tylko prywatnie? Jaki koszt? Coś tam Ci wyszło niepokojącego?

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hrynia wrote:
    Mysz86 czy te badania są refundowane? Chociaż część z nich? Czy tylko prywatnie? Jaki koszt? Coś tam Ci wyszło niepokojącego?


    Część jest chyba refundowana, ale ja wszystko robiłam prywatnie. Kosztu nie pamiętam dokładnego, ale tak mniej więcej z tego co pamiętam:

    kariotyp (ja i mąż) po 350 zł od osoby, czyli w sumie 700 zł
    MTHFR i czynnik V leiden w sumie 480 zł, nie pamiętam które ile.
    TSH 18 zł
    przeciwciała antykardiolipinowe IGg i IGm w sumie chyba 150 zł za oba.
    prolaktynę z obciążeniem 50 zł
    mąż badanie nasienia 80 zł
    i ja histeroskopię 600 zł.

    hrynia lubi tę wiadomość

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 wrote:
    Część jest chyba refundowana, ale ja wszystko robiłam prywatnie. Kosztu nie pamiętam dokładnego, ale tak mniej więcej z tego co pamiętam:

    kariotyp (ja i mąż) po 350 zł od osoby, czyli w sumie 700 zł
    MTHFR i czynnik V leiden w sumie 480 zł, nie pamiętam które ile.
    TSH 18 zł
    przeciwciała antykardiolipinowe IGg i IGm w sumie chyba 150 zł za oba.
    prolaktynę z obciążeniem 50 zł
    mąż badanie nasienia 80 zł
    i ja histeroskopię 600 zł.
    Nie no...nie wierzę...
    Przecież to trzeba być miliarderem,żeby można było mieć dziecko!
    Jak mamy mieć dzieci,skoro badania są tak cholernie DROGIE!
    Nie no...to jest niemożliwe...:(
    Już tracę nadzieję...i...aż mi się odechciało...

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodi kochana, drogo jak cholera :( , ale się zajmijmy zachodzeniem w ciążę, a nie martwieniem się na zapas. Na razie trzymamy się wersji ze nasze kolejne ciążę będą miały książkowy przebieg i zdrowe bobasy :) a kasę będziemy wydawać na zabawki i pampersy :)

    Czarnaa94 lubi tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Kejt ;)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Nie no...nie wierzę...
    Przecież to trzeba być miliarderem,żeby można było mieć dziecko!
    Jak mamy mieć dzieci,skoro badania są tak cholernie DROGIE!
    Nie no...to jest niemożliwe...:(
    Już tracę nadzieję...i...aż mi się odechciało...

    Lekarz mówił mi, że część tych badań (na pewno te najgdroższe-kariotyp, MTHFR, Czynnik V leiden, histeroskopię) można robić na NFZ. Tylko trzeba mieć skierowanie od lekarza przyjmującego na NFZ.
    Decyzja o robieniu tych badań prywatnie była decyzją moją i męża. Nie chcieliśmy czekać, chodzić po lekarzach, prosić się o skierowania itd.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Kejt* wrote:
    Dodi kochana, drogo jak cholera :( , ale się zajmijmy zachodzeniem w ciążę, a nie martwieniem się na zapas. Na razie trzymamy się wersji ze nasze kolejne ciążę będą miały książkowy przebieg i zdrowe bobasy :) a kasę będziemy wydawać na zabawki i pampersy :)

    Dokładnie. Zresztą na co mamy wydawać pieniądze? Skoro nic nie cieszy... Już nawet nie wiem czy jest sens odkładać na budowę domu... bo co? Sami we dwójkę będziemy tam mieszkać. Po co zbierać na większe auto? Przecież we dwójkę zmieścimy się do małego autka...

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dokładnie, nic nie cieszy... ja też co chwila zmieniam wystrój w domu, bo to jedyna radość, ale tylko na chwilę... Moją złość nie da się chyba opisać... Poronienie jedno po drugim i wiem, że gdybym się zdecydowała na kolejną to tak samo by się zakończyło.... I jeszcze dobija mnie fakt, że nawet jeśli zrobię te badania to nie wiadomo czy coś wyjdzie i czy to w ogóle ma sens....

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hrynia wrote:
    no dokładnie, nic nie cieszy... ja też co chwila zmieniam wystrój w domu, bo to jedyna radość, ale tylko na chwilę... Moją złość nie da się chyba opisać... Poronienie jedno po drugim i wiem, że gdybym się zdecydowała na kolejną to tak samo by się zakończyło.... I jeszcze dobija mnie fakt, że nawet jeśli zrobię te badania to nie wiadomo czy coś wyjdzie i czy to w ogóle ma sens....

    Oczywiście, że robienie badań ma sens. W moim przypadku okazało się, że mam najprawdopodobniej zespół antyfosfolipinowy. W ciąży muszę brać zastrzyki z heparyny. Bez tego mam 10% szczęśliwego donoszenia ciąży. Z lekami moje szanse są takie jak kobiety zdrowej.
    Czasem wystarczy lekami unormować jakąś drobnostkę i już.

    hrynia lubi tę wiadomość

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie należy zrobić badanie żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół antyfosfolipidowy? Przeczytałam teraz, że jest on odpowiedzialny za niewydolność łożyska. Więc u mnie może to to, a nie powikłania po amnio? Trochę by mi ulżyło bo na razie bardzo się zadręczam, że mogłam nie robić tego badania.
    I czy powinno się robić to badanie w jakimś konkretnym dniu czy mogę już teraz się zbadać?

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Jakie należy zrobić badanie żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół antyfosfolipidowy? Przeczytałam teraz, że jest on odpowiedzialny za niewydolność łożyska. Więc u mnie może to to, a nie powikłania po amnio? Trochę by mi ulżyło bo na razie bardzo się zadręczam, że mogłam nie robić tego badania.
    I czy powinno się robić to badanie w jakimś konkretnym dniu czy mogę już teraz się zbadać?


    Przeciwciała antykardiolipinowe jak najszybciej po poronieniu, chyba do 6 tygodni. Poza tym MTHFR.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ