X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Łyżeczkowanie
Odpowiedz

Łyżeczkowanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zapato Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jakie macie doświadczenia z łyżeczkowaniem? Czeka mnie ten zabieg najprawdopodobniej pojutrze i strasznie się martwię. Naczytałam się o powikłaniach i wariuję. Jak to u Was wyglądało? Czy to bolesne? Kiedy po zabiegu zaczęłyście się znowu starać?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, więc nic nie poczujesz. Prawidłowo przeprowadzony nie powoduje żadnego bólu. Po zabiegu będzie się jeszcze utrzymywać krwawienie.

    Zapato lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapato wrote:
    Cześć! Jakie macie doświadczenia z łyżeczkowaniem? Czeka mnie ten zabieg najprawdopodobniej pojutrze i strasznie się martwię. Naczytałam się o powikłaniach i wariuję. Jak to u Was wyglądało? Czy to bolesne? Kiedy po zabiegu zaczęłyście się znowu starać?
    Kilka godzin przed zabiegiem włożą ci tabletkę, możeszpo kilku h poczuć ból podbrzusza lekko mocniejszy niż przed okresem. Po zabiegu możesz mieć mniejszy lub większy ból. Mnie bolał brxuch dopiero w domu natomiast koleżanka z łóżka obok miała po zabiegu co 1h kroplówkę przeciwbólową. Będziesz dużo podpisywać, komisyjnie zapadnie decyzja czy dojdzie do łyżeczkowania. Będą cię pytać czy chcesz aby badali i szulali przyczyn. Jak uczciwi są to dodadzą, że wynik i tak nie będzie pewnikiem. Możesz chcieć aby ustalili prawdopodobną płeć oraz zdecydujesz o pogrzebie. Weź ze sobą podpaski medyczne, bo szpitalne mogą cię zawieść i wodę niegazowaną.

    Zapato lubi tę wiadomość

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo łyżeczkowanie jest bezbolesne ponieważ odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu możesz być osłabiona, ale nie musisz, ja byłam bo straciłam bardzo dużo krwi. Po łyżeczkowanie jeszcze się delikatnie krwawi/plami do dwóch tygodni. Zalecana jest wizyta kontrolna po pierwszej miesiączce od łyżeczkowania. Pierwsze miesiączka powinna pojawić się do 6 tygodni od zabiegu, nie później niź 8 tygodni, jeśli miesiączka się nie pojawi trzeba będzie ją wywołać farmakologicznie. Lekarze zalecają odczekać ze staraniami do 3 cyklu, czyli po 3 miesiączce od poronienia można znowu próbować, ale to należy skonsultować z lekarzem, czasami już po pierwszej miesiączce dają zgodę jeśli wszystko jest w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 17:07

    Zapato lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Zapato Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Mam w głowie jakieś czarne myśli, że coś może pójść nie tak, ale z tego co czytam to chyba nie ma większych problemów z zajściem po łyżeczkowaniu niż przed 😣

  • Zapato Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy miałyście bóle w podbrzuszu, takie jak miesiączkowe, po łyżeczkowaniu? Jak długo krwawiłyście? Dziś mam już 4 dzień po zabiegu i mam skurcze podbrzusza i nadal krwawię… Nie wiem czy to normalne? Wizytę kontrolną mam za tydzień.

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapato wrote:
    Dziewczyny, a czy miałyście bóle w podbrzuszu, takie jak miesiączkowe, po łyżeczkowaniu? Jak długo krwawiłyście? Dziś mam już 4 dzień po zabiegu i mam skurcze podbrzusza i nadal krwawię… Nie wiem czy to normalne? Wizytę kontrolną mam za tydzień.

    Skurczy i typowo okresowego bólu nie miałam, jakieś delikatne pobolewanie było ale nie takie bym zwróciła na to jakąś większą uwagę. Krwawiłam/plamiłam 10 dni z czego 3 dni to było krwawienie, później kilka dni plamienie krwią, a 4 ostanie dni plamienie na brązowo.
    Te skurcze to trochę dziwne, ale wiadomo każdy inaczej przechodzi. Jak masz możliwość zadzwoń do lekarza zapytać czy to normalne? Istnieje możliwość, że źle Cię wyczyścili, albo po prostu macica się obkurcza i stąd bóle, ja akurat miałam zabieg po 2 tyg od poronienia farmakologicznego, więc może u mnie wcześniej już ta macica się obkurczyła i dlatego później już nie miałam bóli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2021, 11:31

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Zapato Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Skurczy i typowo okresowego bólu nie miałam, jakieś delikatne pobolewanie było ale nie takie bym zwróciła na to jakąś większą uwagę. Krwawiłam/plamiłam 10 dni z czego 3 dni to było krwawienie, później kilka dni plamienie krwią, a 4 ostanie dni plamienie na brązowo.
    Te skurcze to trochę dziwne, ale wiadomo każdy inaczej przechodzi. Jak masz możliwość zadzwoń do lekarza zapytać czy to normalne? Istnieje możliwość, że źle Cię wyczyścili, albo po prostu macica się obkurcza i stąd bóle, ja akurat miałam zabieg po 2 tyg od poronienia farmakologicznego, więc może u mnie wcześniej już ta macica się obkurczyła i dlatego później już nie miałam bóli.

    Hm, ja po informacji, że zarodek przestał się rozwijać od razu dostałam leki na wywołanie poronienia, brałam je przez 3 dni i nie zadziałały, więc zrobili mi łyżeczkowanie. Wszystko raczej na szybko, więc też tłumaczę sobie, że to może dlatego 🤔

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapato wrote:
    Dziewczyny, a czy miałyście bóle w podbrzuszu, takie jak miesiączkowe, po łyżeczkowaniu? Jak długo krwawiłyście? Dziś mam już 4 dzień po zabiegu i mam skurcze podbrzusza i nadal krwawię… Nie wiem czy to normalne? Wizytę kontrolną mam za tydzień.
    Ja miałam nie do końca oczyszczone po lyzeczkowaniu i krwawilam 4 tygodnie ale potem już lekko. Oczyscila sie resztka sama. Ale nie mialam zadnego bolu. Co masz w zaleceniach zapisane? Bo mi zalecali przy silnym bolu wizyte na ip.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodałam post i nie chcący go usunęłam więc napisze jeszcze raz 😅

    Myślę że to w większej mierze zależy od tego w którym tygodniu byłaś. Ja miałam zabieg w 10 tygodniu. Po zabiegu krwawilam około tydzień i miałam ból. Brałam tabletki przeciwbólowe cały tydzień. Bylo to spowodowane obkurczaniem macicy. Po 14 dniach miałam ginekologa i wszystko było ok.

    Tylko ja poronilam farmakologicznie Cytotec, i udało się poronić pęcherzyk wraz z zarodkiem w ten sposób. Na następny dzień jednak miałam lyżeczkowanie bo zostały jak to lekarze mówią "resztki"...
    Zabieg trwał około 5 minut i nie był w znieczuleniu ogólnym jak większość osób pisze bądź ma. Ja miałam w znieczuleniu miejscowym do zylnie i do szyjki macicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2021, 12:36

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 14 grudnia 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zabieg miałam 6 grudnia, dostałam krwawienia 5 wieczorem. Lekarz męczył mnie cała noc (wolę tego nie opisywać). Dopiero ekipa która przyszła na nową zmianę czyli 6 postanowiła zrobić zabieg. Przez pobyt w szpitalu nie dostałam nawet jednej tabletki przeciwbólowej. Zabieg robili w szybkim znieczuleniu ogólnym dożylnym. Plamie do dzisiaj a skurcze po zabiegu utrzymują się też do dzisiaj ale biorę pod uwagę to że to skutek tego co zrobił lekarz który mnie przyjmował. Szpital kazał po 3 tyg. zgłosić się po badanie histopatologiczne a po 4 na kontrol, mój lekarz kazał przyjść po 6 tyg bo czas po zabiegu jest traktowany jak połóg chyba że będzie silny ból i krwawienie. ( plamienie może utrzymać się nawet do 2 tyg.)

  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Ja zabieg miałam 6 grudnia, dostałam krwawienia 5 wieczorem. Lekarz męczył mnie cała noc (wolę tego nie opisywać). Dopiero ekipa która przyszła na nową zmianę czyli 6 postanowiła zrobić zabieg. Przez pobyt w szpitalu nie dostałam nawet jednej tabletki przeciwbólowej. Zabieg robili w szybkim znieczuleniu ogólnym dożylnym. Plamie do dzisiaj a skurcze po zabiegu utrzymują się też do dzisiaj ale biorę pod uwagę to że to skutek tego co zrobił lekarz który mnie przyjmował. Szpital kazał po 3 tyg. zgłosić się po badanie histopatologiczne a po 4 na kontrol, mój lekarz kazał przyjść po 6 tyg bo czas po zabiegu jest traktowany jak połóg chyba że będzie silny ból i krwawienie. ( plamienie może utrzymać się nawet do 2 tyg.)

    Bardzo przykro...
    Nie dostałaś tabletki przeciwbolowej bo nie chcieli dać? Dobrze rozumiem?

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • berberynka Koleżanka
    Postów: 137 10

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam jestem jedna z Was.
    Mamy z Mężem ciężki okres w życiu.Bardzo proszę jesli mozecie rozsylajcie to dalej...w pracy,w domu https://zrzutka.pl/drdbk7

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ