X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Łyżeczkowanie - beta hcg.
Odpowiedz

Łyżeczkowanie - beta hcg.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was.
    Chciałabym Was zapytać o opinie, a w zasadzie może o własne doświadczenia.
    Ok. 10/11 tygodnia (ciąża wg usg dwa tygodnie młodsza) poroniłam.
    Dokładnie 27.07. 28go miałam robiony zabieg łyżeczkowania macicy.
    Ostatnia beta którą badałam ok. 8/9 tyg wynosiła 96tys mIu/ml.
    Chciałam Was w zwiazku z tym zapytać ile beta będzie utrzymywać sie w organizmie?
    Dziś mam tj. 24dc licząc od poronienia (nie zabiegu).
    Test wyszedł pozytywny z porannego moczu.
    Nie będę ukrywać, że byłaby u mnie możliwość ciazy, o ile wystąpiła owulacja.
    Chociaż mam wrażenie, że ok. 17dc miałam dość wodnisty śluz, a teraz typowy śluz kremowy. Więc u mnie przy normalnych cyklach wychodziłoby, że jest to okres poowulacyjny.
    Tak wiem, że najlepiej iść zrobić bete i zobaczyć po dwóch dniach czy spada czy wzrasta lub iść do ginekologa.
    Ale.. Jest wymiana sprzętu w najbliższym laboratorium, bo juz tam dzwonilam i jak na zlosc moja jedyna gin jest jeszcze na urlopie.
    Czy ktoras z Was miała podobne doświadczenia? Wie ile utrzymuje sie taki hormon? Albo po prostu jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze ok 17-18 dni po lyzeczkowaniu? Bądz jesli test jest pozytwny po wczesniejszej ciazy to czy moglo w ogole dojsc do owulacji? I czy w takim przypadku pozniej test moze byc pozytywny jesli zaszlo sie w kolejna ciaze?
    Ps. Z synem zaszlam w ciaze w pierwszym cyklu po poronieniu. (Po piereszej @)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 08:00

  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lyzeczkowanie dokładnie tego samego dnia, z tym ze ciąża była 9tyg, a dziecko nie żyło od 7tyg. Miałam robiona betę (wg usg) dwa dni przed obumarciem i wynosiła 47tys. Z tym że u mnie stwierdzono zaśniad częściowy (wyniki dostałam we wtorek a wczoraj skierowanie do onkologa) czy miałaś pobierany materiał hist-pat do badań? Ja po 3 tyg od lyzeczkowania mam betę 27.73 są to wyniki z wczoraj, następne za 7dni żeby zobaczyć czy jeszcze spadnie

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys owulacja po zabiegu jak najbardziej mogła wystąpić. Myślę, że tylko badanie bety coś Ci wyjaśni, ale skoro nie wykluczasz możliwości ciąży to może coś być "na rzeczy".

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam badanie hist-pat. Wszystko ok ze mną.

    Mogło dojść do owulacji, ale z tego co sie naczytałam to owulacja wystepuje dopiero kiedy hormon hcg spadnie do 0. A u mnie dziś test pozytywny. I tak naprawde nie wiem czy to kwestia, ze owulacji nie bylo, a to hormon po poronieniu czy jest mozliwosc, zeby test wyszedl pozytywny srednio 6 dni po ewentualnej owulaci?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys - ja po drugim zabiegu tak z ciekawości zrobiłam test 15dc nie z porannego moczu nawet tylko coś około południa, nie chciałam chodzić na betę i patrzeć w jakim tempie spada, test wyszedł dużo mocniejszy niż jak potwierdzałam ciążę, a wtedy beta była coś około 80-ciu, po 9 dniach od poprzedniego już negatywny.

    No cóż, są 2 wyjścia - nowa ciąża lub jeszcze hormon nie spadł. Jeśli masz test tej samej marki to możesz powtórzyć za 3 dni gdzieś - jeśli kreska będzie ciemniała no to na to wychodzi, że to nowa ciąża.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę musiała tak zrobić. Wodnisty śluz miałam 15dc, 17dc miałam plamienie tylko raz i tylko rano, poźniej znów wodnisty śluz 18dc i 19dc. Możecie sobie zerknąć na mój wykres na tablicy.
    Pierwszy raz ponad to odczuwam prawą stronę, pobolewanie w prawym jajniku, mimo, iż zawsze, od lat owulacje miewałam z jajnika lewego. Nie wiem co o tym myśleć. W poniedziałek powtórze test, a jeśli będzie ciemniejsza kreska to we wtorek postaram sie dotrzeć na bete.

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj
    ja po poronieniu 2 tygodnie po zabiegu miałam bętę jeszcze wysoką, poniżej 100, także przypuszczalnie 24 dni po zabiegu też miałabym test sikany dodatni. Niestety nie da się odpowiedzieć na pytanie czy to jest ciąża czy beta pozabiegowa (dla mnie raczej to drugie, bo jak miałaś bętę w okolicach 96tys w 8/9 tygodniu, to w 10/11 nie była za wiele niższa jeśli było to poronienie zatrzymane, czyli kosmówka nadal pracowała).

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z owulacja przy wysokiej becie? Wystepuje?

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie występuje. Beta podwyższona daje organizmowi sygnał ze jest ciąża, więc owulacji nie ma. Cykl rusza gdy beta zbliża się do niskich wartości.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, ze ja nie mam pojecia ile wynosila moja beta po 2 tygodniach od zabiegu, gdzie macica byla calkiem wyczyszczona. Niektore kobiety mowia, ze juz po 10 dniach beta wyniosla im ponizej 5, a niektorym utrzymywala sie nawet 4 tygodnie. Zwariuje..

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ile wynosi beta po zabiegu ma mniejszy związek z ilością wyskrobin a większy z jej wyjściową wartością .Czas polowicznego rozpadu bety we krwi wynosi 33 godziny więc jeśli wyjsciowo była rzędu 100000 to po półtorej doby będzie wynosiła 50000 a po kolejnej półtora 25000 itd...
    Kosmowka wyrzucona z macicy nie wydzieli już nowej bety ale ta stara musi się rozpaść a to trwa. Nie ma co wariowac, trzeba iść i zbadać i tyle.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ