X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja PAI1 a wczesne poronienia
Odpowiedz

Mutacja PAI1 a wczesne poronienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Irenka889 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 lutego 2022, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Moja historia wygląda następująco, jestem po dwóch poronieniach jedno 28 września zeszłego roku, 9 tc ale ciąża nie rozwijała się prawidłowo od samego początku. Na początku lekarz mówił, że być może to przez nieregularne cykle, więc musieliśmy odczekać tydzień i sprawdzić czy coś się zmieniło. Niestety nic, więc skierowanego do szpitala i tabletki po których ładnie się oczyściłam dzięki czemu nie musiałam przechodzić łyżeczkowania. Dostaliśmy zielone światło po drugim okresie. W tym czasie też zbadałam prolaktynę, i dostałam dostinex na jej zbicie. W drugim cyklu starań zaszłam w kolejną ciążę. Tym razem ciąża trwała do 6tygodnia. 28 grudnia Krwawienie i skurcze zaczęły się w domu, na początku były na tyle delikatne, że dzwoniąc do szpitala zostałam uspokojona że to normalne w ciąży i wyrazie czego mam przyjechać jutro. Niestety następnego dnia brzuch był miękki skurcze zyskały na sile, pojawiło się krwawienie. I znowu diagnoza niestety nic nie jesteśmy w stanie zrobić. (Dodam, że w drugiej ciąży byłam na duphastonie, bo lekarz powiedział, że nie podoba mu się progesteron więc zapobiegawczo mam brać). Aktualnie trafiłam do Pani doktor Wojtkiewicz z Gdańska, która podeszła do sprawy bardzo poważnie zlecając multum badań. Ostatnio wykonaliśmy badania na trombofilie i wyszła mi mutacja PAI1 W heterozygocie. Wyniki nasienia męża też są kiepskie tylko 1% prawidło zbudowanych plemników. Pomalutku badam się pod kątem zespołu antyfosfololipidowego. Czy, któraś z Was mn taką mutację i miała podobne zdarzenia jeśli chodzi o poronienia? Czy jest to jakaś poszlaka, w którą stronę mam iść jeśli chodzi o badania? Uff, było długo ale wierzę, że wśród Was ktoś mógł przechodzić przez podobne zdarzenia. Dajcie znać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 01:19

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 2 lutego 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam mutacje PAI 1 z tym że homozygota, jedno poronienie na koncie. Jedno zdrowe dziecko bez leków. Niestety przy PAI mogą być problemy z zagnieżdżeniem, zaleca się wtedy stosowanie acard lub/i heparyny, zależnie od wyników badań.

    Irenka889 lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 2 lutego 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja mam PAI w heterozygotycznym. Robiłam badania na zespół antyfosfolipidowy..I mam podejrzenie. Żeby potwierdzić muszę ponownie za 12 tyg zrobić te badania. Od immunolog dostałam w zaleceniach heparyne 0,4 i acard 150.

    Irenka889 lubi tę wiadomość

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Maja2022 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 9 lutego 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tez chciałam się podzielić swoją historią wiec tak mam juz jedno dzieciątko moim marzeniem było mieć jeszcze jedno dzieciątko staraliśmy się 2 lata zanim pojawiły się 2 kreski na teście 20.10.21 długo się nie pocieszylam 23.11.21 miałam zabieg usłyszałam ze serduszko nie zaczęło nawet bić ... zrobiłam badania na trombofilie okazało soe ze mam mutacje mthfr oraz pai1 do tego pcos i io czy któraś z was ma również te mutacje i udało się zajść w ciąże i ją nie poronic ? Jak długo się staraliście po poronieniu ? Dajcie znać jak to u was wyglada .. my w tym miesiącu zaczęliśmy starania ale wątpię by to się stało tak szybko ... jakie suple bierzecie może leki ? Pozdrawiam was cieplutko

  • Mysiorek5555 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i co prawda zielona w temacie. Za mną 2x ciążę pozamaciczne, 1x biochemiczna i 1xporonienie. Nauczona złymi doświadczeniami,zrobiłam badania genetyczne.am mutacje MTHFR C677T oraz mutacje 675 (4G/5G) w genie PAI-1 (SERPINE1). Czy ktoras z Was przez to przechodzila? Zaczęłam brać B12 i kwas foliowy (w metylowanych formach) a także acard 150. W maju mam wizytę u ginekologa i dowie się o moich mutacjach. W planach badanie jeszcze homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego. Co jeszcze powinnam zrobić?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiorek5555 wrote:
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i co prawda zielona w temacie. Za mną 2x ciążę pozamaciczne, 1x biochemiczna i 1xporonienie. Nauczona złymi doświadczeniami,zrobiłam badania genetyczne.am mutacje MTHFR C677T oraz mutacje 675 (4G/5G) w genie PAI-1 (SERPINE1). Czy ktoras z Was przez to przechodzila? Zaczęłam brać B12 i kwas foliowy (w metylowanych formach) a także acard 150. W maju mam wizytę u ginekologa i dowie się o moich mutacjach. W planach badanie jeszcze homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego. Co jeszcze powinnam zrobić?

    Ja bym po konsultacji z ginekologiem przebadała się pod kątem immunologicznym ..w ciążę zachodzisz - jest problem z donoszeniem i w w immunologii może być odpowiedź.
    Powyższe mutacje wskazują na przyjmowanie kwasu foliowego w formie metylowanej oraz problem z krzepliwością, jednak to ocenić musi lekarz :) Być może będą potrzebne zastrzyki z heparyny.

    Mysiorek5555 lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Mysiorek5555 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania mogę wykonać w kierunku immunologicznym?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiorek5555 wrote:
    Jakie badania mogę wykonać w kierunku immunologicznym?

    Jest ich dużo i są dość kosztowne. Najlepiej gdyby je zlecił lekarz. Ja robiłam na samym początku drogi z immunologią komórki NK w macicy, Kiry, pakiet badań w kierunku zespołu antyfosfolipidowego 🙂

    Mysiorek5555 lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ