X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacje MTHFR, a kolejna ewentualna ciąża...?
Odpowiedz

Mutacje MTHFR, a kolejna ewentualna ciąża...?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie dojrzałam do tego, ze sprawdzić swoje wyniki badań... I tak czynnik V leiden mam ujemny. Kariotypy prawidłowe. Ale niestety MTHFR mam dodatnie zarówno jedne, jak i drugie i jest jeszcze dodane heterozygota. Czy przy takim wyniku mam szanę na donoszenie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka? Trochę się podłamałam...
    Poczytałam trochę o tym i niektóre wypowiedzi mnie uspokoiły. Jednak na innych stronach mnie odpowiedzi podłamały, że to zwiększa możliwośc urodzenia dziecka z wadami genetycznymi, z zespołem downa, z rozszczepienem kręgosłupa...

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 26 listopada 2014, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam mutacje w tym genie. Dostaje na to kwas foliowy 15 mg i profilaktycznie clexane 0.4 Po tych lekach jak widac ciaza na finiszu. Miałam robione badania genetyczne i synio zdrowy wiec głowa do góry i powodzenia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 00:12

    Mysz86, Anoolka, Anna255 lubią tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ