X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mycoplasma pneumoniae
Odpowiedz

Mycoplasma pneumoniae

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ola25@ Znajoma
    Postów: 19 13

    Wysłany: 3 lutego 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy myślicie, że mycoplasma PNEUMONIAE może być powodem poronienia? Zrobiłam badanie z krwi na tą bakterię i wynik w klasie IgM wyszedł mi dodatni a poroniłam w grudniu.

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często lekarze po poronieniach zalecają posiew z szyjki macicy w kierunku Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia trachomatis materiał z szyjki jest najbardziej wiarygodny. Warto powtórzyć te badania w takiej właśnie formie, koszt to około 150 zł za komplet w zależności od laboratorium. Mogło być to przyczyną poronienia, wyróżnia się przyczyny poronień po stronie immunologii, genetyki, anatomii macicy oraz właśnie na tle bakteryjnym...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • ola25@ Znajoma
    Postów: 19 13

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wiem, że przyczyny mogą być różne. W moim labolatorium (mieszkam w małym mieście) niestety nie pobierają wymazu z szyjki bo bym wolała to zrobić niż krew. Chodzi mi czy ta odmiana mycoplasmy może powodować poronienie bo w internecie czytam, że powoduj choroby płuc a nie poronienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ