X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nietypowe poronienie
Odpowiedz

Nietypowe poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na początku przepraszam jeżeli temat już jest jestem kiepska w szukaniu po internecie dlatego zakładam nowy wątek.

    W styczniu 2015r. dwie grube krechy ciąża beta ładnie rośnie. Wizyta u lekarza byłam wtedy w (6t5w) ciąża jest młodsza o tydzień proszę się nie martwić (nie widzieliśmy serduszka tylko pęcherzyk ciążowy)następna wizyta za 3 tygodnie.
    przez ten okres nie plamiłam nie krwawiłam nic nie bolało. wizyta po 3 tygodniach ciąża zatrzymała się na etapie 5-6 tygodnia (zdziwienie lekarza było duże że nie plamiłam nie krwawiłam) zabieg w szpitalu łyżeczkowanie. Lekarz stwierdził no tak bywa tak może się zdarzyć.
    Kolejna ciąża po 3 cyklach beta pięknie przyrasta i znowu to samo brak krwawienia, brak plamień ciąża zatrzymała się na etapie 5-6 tydzień.
    Moje badania tarczyca jest w normie morfologia, też toxo ujemne.
    Moje pytanie jest czy któraś miała podobny problem, i co dalej.

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 26 października 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję straty dwóch Aniołków ...

    Skoro przydarzyło się to 2 razy to już może warto zrobić jakieś dokładniejsze badania...

    Miałam podobny przypadek w pierwszej ciąży :( też pęcherzyk ładny, proszę się nie martwić potem zarodek - lekarz że wszystko jest dobrze, a już na kolejnej wizycie okropna wiadomość, że serduszka nie ma.. ciąża zatrzymała się na 7/8 tc . Beta też ładnie rosła, żadnych plamień i krwawień nie miałam. Też jestem po zabiegu łyżeczkowania i w 3 cyklu udało mi się szczęśliwie zajść w ciąże.

    Może Twój lekarz skieruje Cię na jakieś dodatkowe badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 12:55

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 26 października 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Tomania,

    Bardzo mi przykro, że musisz przez to wszystko przechodzić. Szczególnie, że - niestety - znam to z własnego doświadczenia, więc wiem, jak się teraz czujesz.

    Ja miałam dwa poronienia zatrzymane, tylko że na nieco późniejszym etapie niż Ty (9tc i 10tc), miałam też jedną ciążę biochemiczną.

    W moim przypadku zdarzały się lekkie plamienia podczas ciąży, ale na wcześniejszym etapie niż dochodziło do poronień. I też niektórzy lekarze się dziwili, że to wszystko stało się tak bezobjawowo. U mnie było widać serduszka, ale zawsze po jakimś czasie przestawały bić.

    Lekarze nie zalecali mi żadnych szczególnych badań, ale sama się zaparłam i zrobiłam wszystko, co udało mi się znaleźć w internecie. Cała lista tych badań (a nawet trochę więcej) jest w tym wątku:
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/trzy-nieudane-ciaze-nie-pomogl-nawet-clexane,7208.html
    (kilka pierwszych postów)

    Mnie się wydaje (ale to tylko moje prywatne odczucie! oczywiście nie jestem lekarzem), że u Ciebie być może wskazane byłyby badania związane z krzepliwością krwi (zespół antyfosfolipidowy) i inne pokrewne. U mnie akurat tego zespołu na 90% nie ma (jeszcze muszę zrobić dodatkowe badanie na potwierdzenie za 2 miesiące), ale za to wyszła mi mutacja genu MTFHR, która jest odpowiedzialna za mikrozakrzepy w żyłach. One mogły powodować, że krew źle krąży i odcina "zasilanie" dla dziecka na tak wczesnym etapie ciąży. Poza tym, ta mutacja jest odpowiedzialna za niewchłanianie, czy też nieodpowiednie wchłanianie kwasu foliowego. Druga rzecz, która u mnie wyszła to problemy z tarczycą, ale - jak rozumiem - to masz wykluczone? Czy robiłaś tylko badanie TSH, czy coś więcej?

    Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć przyczynę, albo wcześniej zajść w szczęśliwą ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 13:49

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ