X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nietypowe poronienie
Odpowiedz

Nietypowe poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na początku przepraszam jeżeli temat już jest jestem kiepska w szukaniu po internecie dlatego zakładam nowy wątek.

    W styczniu 2015r. dwie grube krechy ciąża beta ładnie rośnie. Wizyta u lekarza byłam wtedy w (6t5w) ciąża jest młodsza o tydzień proszę się nie martwić (nie widzieliśmy serduszka tylko pęcherzyk ciążowy)następna wizyta za 3 tygodnie.
    przez ten okres nie plamiłam nie krwawiłam nic nie bolało. wizyta po 3 tygodniach ciąża zatrzymała się na etapie 5-6 tygodnia (zdziwienie lekarza było duże że nie plamiłam nie krwawiłam) zabieg w szpitalu łyżeczkowanie. Lekarz stwierdził no tak bywa tak może się zdarzyć.
    Kolejna ciąża po 3 cyklach beta pięknie przyrasta i znowu to samo brak krwawienia, brak plamień ciąża zatrzymała się na etapie 5-6 tydzień.
    Moje badania tarczyca jest w normie morfologia, też toxo ujemne.
    Moje pytanie jest czy któraś miała podobny problem, i co dalej.

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 26 października 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję straty dwóch Aniołków ...

    Skoro przydarzyło się to 2 razy to już może warto zrobić jakieś dokładniejsze badania...

    Miałam podobny przypadek w pierwszej ciąży :( też pęcherzyk ładny, proszę się nie martwić potem zarodek - lekarz że wszystko jest dobrze, a już na kolejnej wizycie okropna wiadomość, że serduszka nie ma.. ciąża zatrzymała się na 7/8 tc . Beta też ładnie rosła, żadnych plamień i krwawień nie miałam. Też jestem po zabiegu łyżeczkowania i w 3 cyklu udało mi się szczęśliwie zajść w ciąże.

    Może Twój lekarz skieruje Cię na jakieś dodatkowe badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 12:55

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 26 października 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Tomania,

    Bardzo mi przykro, że musisz przez to wszystko przechodzić. Szczególnie, że - niestety - znam to z własnego doświadczenia, więc wiem, jak się teraz czujesz.

    Ja miałam dwa poronienia zatrzymane, tylko że na nieco późniejszym etapie niż Ty (9tc i 10tc), miałam też jedną ciążę biochemiczną.

    W moim przypadku zdarzały się lekkie plamienia podczas ciąży, ale na wcześniejszym etapie niż dochodziło do poronień. I też niektórzy lekarze się dziwili, że to wszystko stało się tak bezobjawowo. U mnie było widać serduszka, ale zawsze po jakimś czasie przestawały bić.

    Lekarze nie zalecali mi żadnych szczególnych badań, ale sama się zaparłam i zrobiłam wszystko, co udało mi się znaleźć w internecie. Cała lista tych badań (a nawet trochę więcej) jest w tym wątku:
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/trzy-nieudane-ciaze-nie-pomogl-nawet-clexane,7208.html
    (kilka pierwszych postów)

    Mnie się wydaje (ale to tylko moje prywatne odczucie! oczywiście nie jestem lekarzem), że u Ciebie być może wskazane byłyby badania związane z krzepliwością krwi (zespół antyfosfolipidowy) i inne pokrewne. U mnie akurat tego zespołu na 90% nie ma (jeszcze muszę zrobić dodatkowe badanie na potwierdzenie za 2 miesiące), ale za to wyszła mi mutacja genu MTFHR, która jest odpowiedzialna za mikrozakrzepy w żyłach. One mogły powodować, że krew źle krąży i odcina "zasilanie" dla dziecka na tak wczesnym etapie ciąży. Poza tym, ta mutacja jest odpowiedzialna za niewchłanianie, czy też nieodpowiednie wchłanianie kwasu foliowego. Druga rzecz, która u mnie wyszła to problemy z tarczycą, ale - jak rozumiem - to masz wykluczone? Czy robiłaś tylko badanie TSH, czy coś więcej?

    Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć przyczynę, albo wcześniej zajść w szczęśliwą ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 13:49

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ