Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 351 281

    Wysłany: 28 kwietnia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Czy któraś z Was miała łyżeczkowanie macicy i przystępowała po tym w krótkim czasie do stymulacji?

    U mnie jest taki wstępny plan, ale szczegóły będę ustalać z lekarzem na kontroli za jakiś miesiąc, bo to będzie nasze pierwsze podejście. Tak sobie liczę szacunkowo, że może początek lipca się uda wystartować, zobaczymy.

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • ABK Autorytet
    Postów: 6403 4534

    Wysłany: 28 kwietnia, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Czy któraś z Was miała łyżeczkowanie macicy i przystępowała po tym w krótkim czasie do stymulacji?

    Ja miałam aspiracje próżniowa, czekam na miesiączke i od razu idę do kliniki po kwalifikacje

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • May-girl Przyjaciółka
    Postów: 73 194

    Wysłany: 28 kwietnia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Dziewczyny po jakim czasie po zabiegu dostalyscie miesiączkę?

    Ja po tabletkach bez zabiegu, 42 długie dni :/ okres totalnie totalnie normalny i normalnej długości.

    👧86
    👨84

    3 cs naturals
    3.02. pozytywny test
    4.02. Beta 236
    6.02. Beta 615
    19.02 ♥️ 133 i CRL 4,4
    11.03 stwierdzono poronienie zatrzymane w 8+1

    20.05 pozytywny test
    23.05 beta 103
    25.05 beta 266
    27.05 beta 766
    30.05 beta 2627
    3.06 pęcherzyk ciążowy 11mm
    11.06 ❤️140, crl 6,4, USG 6+3
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 28 kwietnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Dziewczyny

    Jakoś mało mam tych zaleceń i leków.
    Ale może na początek wystarczy i ginekolog coś dorzuci od siebie.

    Cień, jeśli nie ma wskazań to niepotrzebne leki immunologiczne mogą tylko namieszać, także jest bardzo dobrze, czasem im mniej tym lepiej. Trzymam kciuki żeby to był właśnie TEN zestaw leków i TEN zarodek ❤️🌈

    Cień lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 28 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowianq, ale miałaś nosa z tą owulacją! Przechytrzyłaś testy owulacyjne 😅

    Cerva, wspaniała informacja! Niech Maluszek zdrowo rośnie ❤️

    krakowiankq lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2428 4287

    Wysłany: 28 kwietnia, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja09 wrote:
    Gratulacje dziewczyny! Trzymam kciuki za wszystkie rosnące bąbelki! 😍

    Ten miesiąc skupiam się 100% na swojej głowie i ograniczeniu stresu. 7 maja mam pierwszą akupunkturę. Był ktoś? Mi poleciła ginekolog i stwierdziłam, że spróbuję.

    Ja chodziłam na akupunkturę do kobiety w Krakowie, która specjalizuje się w niepłodności. Zaczęłam około pół roku przed moim ostatnim i jak dotąd jedynym transferem gdzie była implantacja. Możliwe, że to był jeden z elementów, który pomógł. Sesje co 2 tygodnie. W cyklu transferowym co tydzień. Ostatnie były w dniu transferu rano i dzień po transferze.
    W tym tygodniu zaczynam znowu :)
    Nie wiem jeszcze jakieś będę mieć plany- czy histeroskopia i menopauza czy od razu transfer ale wolę być przygotowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 14:42

    nadzieja09 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • nadzieja09 Autorytet
    Postów: 312 329

    Wysłany: 28 kwietnia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Ja chodziłam na akupunkturę do kobiety w Krakowie, która specjalizuje się w niepłodności. Zaczęłam około pół roku przed moim ostatnim i jak dotąd jedynym transferem gdzie była implantacja. Możliwe, że to był jeden z elementów, który pomógł. Sesje co 2 tygodnie. W cyklu transferowym co tydzień. Ostatnie były w dniu transferu rano i dzień po transferze.
    W tym tygodniu zaczynam znowu :)
    Nie wiem jeszcze jakieś będę mieć plany- czy histeroskopia i menopauza czy od razu transfer ale wolę być przygotowana.
    Oo no to brzmi bardzo dobrze! Ja słyszałam też, że pod kątem stresu działa relaksująco. Tak samo różnych bólów i napięć, które w silnym stresie pojawiają się jednak często. Jestem bardzo ciekawa 🥺

    Starania od 09.2024
    👼🏼👼🏼👼🏼👼🏼 👼🏼
    12.24 5+5, 04.25 cb, 05.25 cb, 10.25 cb, 05.26 7+2 puste jajo

    💁‍♀️98’, 🤵‍♂️93’

    ❌kariotyp żeński zrównoważony z translokacją wzajemną (6;12), KIR Bx (2DS2) + mąż c2c2, podwyższone CD3/CD56 w endometrium, dodatnie CD138 (wyleczone), podejrzenie APS (dodatnie przeciwciała IgM p. beta-2-glikoproteinie), hashimoto (hormony w normie), morfologia nasienia 1% (poprawiona na 4%)
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3453 6299

    Wysłany: 28 kwietnia, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Dziewczyny po jakim czasie po zabiegu dostalyscie miesiączkę?

    Ja też po 48 dniach. 35 dc wystąpiła owulacja.

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3453 6299

    Wysłany: 28 kwietnia, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Cień nie zawsze więcej znaczy lepiej. 🙂 czy wiesz już mniej więcej kiedy będzie transfer?

    Cień lubi tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, dziewczyny, za tak ciepłe słowa 💖 Jesteście kochane 🫶
    Pewnie zabrzmiałam jak lekoman na głodzie pisząc, że mało leków 😅
    Macie rację — im mniej leków, tym lepiej ✨ Trzeba się cieszyć i nie iść w przesadę 😊
    Biorę głęboki oddech 🌿 i znowu mam nadzieję, że to będzie mój czas 🍀🤍

    Cerva, _Dysia_, Daisy1, nadzieja09, Laurelli, Jusia92, Iskierka ✨, 19Maggie94, ms.paranoya lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    🌿Cień nie zawsze więcej znaczy lepiej. 🙂 czy wiesz już mniej więcej kiedy będzie transfer?


    Jutro zobaczymy jak endometrium wygląda ale tak liczę, że w okolicach 9-11maja ( 13 przy upartym endometrium 🙈).

    Cerva, Daisy1, Mq1991 lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • aszin Autorytet
    Postów: 7435 16452

    Wysłany: 28 kwietnia, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień, ja Cię rozumiem, bo mimo wszystko pełna obstawa leków daje takie złudne poczucie bezpieczeństwa, ale tak jak napisały dziewczyny i tak jak Ty to wiesz - to nie zawsze idzie ze sobą w parze. Wierzę, że lekarz wie, co robi i będzie to klucz do sukcesu. 🍀

    Cień lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co… jednak jestem lekomanką 😅
    Wzięłam o 16:00 drugą dawkę Encortonu, a powinnam dopiero od transferu.
    Na razie miało być raz dziennie rano, a od transferu dwa razy dziennie…
    Cała ja 🙈

    Zwyczajnie się pomyliłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 17:08

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • nadzieja09 Autorytet
    Postów: 312 329

    Wysłany: 28 kwietnia, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Ja tu jeszcze tak zostawię bo jestem mega dumna z mojego starego!

    W zeszłym roku w maju robił pierwszy raz badanie nasienia i wszystkie wyniki były w normie tylko morfologia 1%. Okazało się, że w nasieniu była bakteria, więc brał antybiotyk i po 4 miesiącach od zakończenia antybiotyku powtórzyliśmy badanie i wtedy koncentracja i żywotność się poprawiła, ale morfologia dalej była 1%. Wtedy stwierdziliśmy że ciśniemy 100% w suple i styl życia. Poprosiłam dietetyczkę o ułożenie planu suplementacyjnego, zaczął sporo biegać, chodził na siłownię i dziś, po równo 3 miesiącach od początku suplementacji powtarzaliśmy wyniki i słuchajcie 🥺🥺🥺 mamy morfologię 4%!! Ale to co się wydarzyło w koncentracji i ilości plemników w nasieniu to jakieś szaleństwo
    Koncentracja 18mln -> 27mln -> 70mln!!
    Ilość plemników w nasieniu 80mln -> 78 mln -> 287 mln!!

    Jesteśmy super szczęśliwi ze udało się tak to poprawić, a jednocześnie zaskoczeni, że aż tak! Także w przypadku obniżonej parametrów u mężczyzn nie poddawajcie się! U nas rezultat dopiero po roku, ale jaki! 🥺

    Cieszę się bardzo że odhaczamy z mężem kolejne problemy które stały na naszej drodze. Chciałabym już zostać tylko z tym kariotypem i liczyć na „szczęśliwe losowanie”

    Cień, Rafiki, Czekająca7, Dawdler34, yecikowa, Daisy1, Edytka91, Megmery, _Dysia_, Mq1991, Laurelli, Cerva, Paola2604, Dudu13, Niecierpliwa_, Jusia92, aszin, Iskierka ✨, ms.paranoya lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2024
    👼🏼👼🏼👼🏼👼🏼 👼🏼
    12.24 5+5, 04.25 cb, 05.25 cb, 10.25 cb, 05.26 7+2 puste jajo

    💁‍♀️98’, 🤵‍♂️93’

    ❌kariotyp żeński zrównoważony z translokacją wzajemną (6;12), KIR Bx (2DS2) + mąż c2c2, podwyższone CD3/CD56 w endometrium, dodatnie CD138 (wyleczone), podejrzenie APS (dodatnie przeciwciała IgM p. beta-2-glikoproteinie), hashimoto (hormony w normie), morfologia nasienia 1% (poprawiona na 4%)
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 28 kwietnia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @nadzieja09

    Gratulacje dla Was obojga👏🧡

    nadzieja09 lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 28 kwietnia, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja09 wrote:
    Dziewczyny! Ja tu jeszcze tak zostawię bo jestem mega dumna z mojego starego!

    W zeszłym roku w maju robił pierwszy raz badanie nasienia i wszystkie wyniki były w normie tylko morfologia 1%. Okazało się, że w nasieniu była bakteria, więc brał antybiotyk i po 4 miesiącach od zakończenia antybiotyku powtórzyliśmy badanie i wtedy koncentracja i żywotność się poprawiła, ale morfologia dalej była 1%. Wtedy stwierdziliśmy że ciśniemy 100% w suple i styl życia. Poprosiłam dietetyczkę o ułożenie planu suplementacyjnego, zaczął sporo biegać, chodził na siłownię i dziś, po równo 3 miesiącach od początku suplementacji powtarzaliśmy wyniki i słuchajcie 🥺🥺🥺 mamy morfologię 4%!! Ale to co się wydarzyło w koncentracji i ilości plemników w nasieniu to jakieś szaleństwo
    Koncentracja 18mln -> 27mln -> 70mln!!
    Ilość plemników w nasieniu 80mln -> 78 mln -> 287 mln!!

    Jesteśmy super szczęśliwi ze udało się tak to poprawić, a jednocześnie zaskoczeni, że aż tak! Także w przypadku obniżonej parametrów u mężczyzn nie poddawajcie się! U nas rezultat dopiero po roku, ale jaki! 🥺

    Cieszę się bardzo że odhaczamy z mężem kolejne problemy które stały na naszej drodze. Chciałabym już zostać tylko z tym kariotypem i liczyć na „szczęśliwe losowanie”

    Wow, a lekarze sami mówią, że parametry męskie bardzo ciężko poprawić a tu taka niespodzianka. Na pewno kosztowało Was to wiele wyrzeczeń i ciężkiej pracy, ale efekt jest niesamowity!
    Gratulacje i podziwiam za determinację 🥳🥰

    nadzieja09 lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • nadzieja09 Autorytet
    Postów: 312 329

    Wysłany: 28 kwietnia, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafiki wrote:
    Wow, a lekarze sami mówią, że parametry męskie bardzo ciężko poprawić a tu taka niespodzianka. Na pewno kosztowało Was to wiele wyrzeczeń i ciężkiej pracy, ale efekt jest niesamowity!
    Gratulacje i podziwiam za determinację 🥳🥰
    Dziękuję 🥺🥺
    Ja się tym wynikiem tak stresowałam, bo myślałam, że jak znowu wyjdą słabe parametry to on się kompletnie podłamie i stwierdzi że wszystko co robimy nie ma sensu… a tak bardzo się starał, ćwiczył i pilnował tych supli tak w 100%. Ale po tym wyniku widzę już jak bardzo go to podbudowało. Od razu poszedł biegać 🤣🤣

    Co prawda wyszło nam PH nasienia znowu ponad 8 także lekka czerwona lampka pod kątem infekcji. Zrobimy jeszcze raz posiewy tym razem w lepszym labo żeby mieć 100% pewności czy może coś tam jest nie tak, bo to też może być źródło chociażby moich nawrotów zapalenia endometrium. No ale i tak trzeba się cieszyć z pozytywnych rzeczy, których jest zdecydowanie więcej 🥺🥺

    Daisy1, Megmery, Rafiki lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2024
    👼🏼👼🏼👼🏼👼🏼 👼🏼
    12.24 5+5, 04.25 cb, 05.25 cb, 10.25 cb, 05.26 7+2 puste jajo

    💁‍♀️98’, 🤵‍♂️93’

    ❌kariotyp żeński zrównoważony z translokacją wzajemną (6;12), KIR Bx (2DS2) + mąż c2c2, podwyższone CD3/CD56 w endometrium, dodatnie CD138 (wyleczone), podejrzenie APS (dodatnie przeciwciała IgM p. beta-2-glikoproteinie), hashimoto (hormony w normie), morfologia nasienia 1% (poprawiona na 4%)
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 761 1461

    Wysłany: 28 kwietnia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nadzieja09, super wiadomość i naprawdę duży powód do dumy 😊 Brawa dla męża za ciężką pracę i dyscyplinę, no i rozbawiłaś mnie tym, że od razu poszedł znów biegać 😅

    @Cień, wierzę w panią doktor i że uda się z tym zestawem 🤞🤞 Niech maj będzie Wasz ☘️☘️☘️☘️☘️

    nadzieja09, Cień lubią tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 28 kwietnia, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Dziewczyny po jakim czasie po zabiegu dostalyscie miesiączkę?
    Ja nie mialam zabiegu, ale teraz po ponad 6 tygodniach...

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 351 281

    Wysłany: 28 kwietnia, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja09 wrote:
    Dziewczyny! Ja tu jeszcze tak zostawię bo jestem mega dumna z mojego starego!

    W zeszłym roku w maju robił pierwszy raz badanie nasienia i wszystkie wyniki były w normie tylko morfologia 1%. Okazało się, że w nasieniu była bakteria, więc brał antybiotyk i po 4 miesiącach od zakończenia antybiotyku powtórzyliśmy badanie i wtedy koncentracja i żywotność się poprawiła, ale morfologia dalej była 1%. Wtedy stwierdziliśmy że ciśniemy 100% w suple i styl życia. Poprosiłam dietetyczkę o ułożenie planu suplementacyjnego, zaczął sporo biegać, chodził na siłownię i dziś, po równo 3 miesiącach od początku suplementacji powtarzaliśmy wyniki i słuchajcie 🥺🥺🥺 mamy morfologię 4%!! Ale to co się wydarzyło w koncentracji i ilości plemników w nasieniu to jakieś szaleństwo
    Koncentracja 18mln -> 27mln -> 70mln!!
    Ilość plemników w nasieniu 80mln -> 78 mln -> 287 mln!!

    Jesteśmy super szczęśliwi ze udało się tak to poprawić, a jednocześnie zaskoczeni, że aż tak! Także w przypadku obniżonej parametrów u mężczyzn nie poddawajcie się! U nas rezultat dopiero po roku, ale jaki! 🥺

    Cieszę się bardzo że odhaczamy z mężem kolejne problemy które stały na naszej drodze. Chciałabym już zostać tylko z tym kariotypem i liczyć na „szczęśliwe losowanie”

    Nadzieja, świetna wiadomość. Ogromne brawa! To są niesamowite momenty jak widać, że włożona ciężka praca i systematyczność nie poszły na marne tylko przynoszą konkretne efekty ❤️
    Temat jest mi bliski zresztą, bo u mojego partnera też jest problem z morfologia nasienia. Poprawil wyniki rok temu, teraz znów przeszedł na porządną dietę i taka konkretna zmianę stylu życia.
    Mogłabyś proszę powiedzieć jakie suplementy włączal Twój partner? U mojego był długo sam fertilman plus i Wit d, teraz dodał jeszcze Wit b12, kwas foliowy, Ubiquinol, dha i mio ionzytol bo ma niestety podniesioną insulinę.

    nadzieja09 lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ