Forum Poronienie OSPA WIETRZNA-szczepiania, przeciwciała
Odpowiedz

OSPA WIETRZNA-szczepiania, przeciwciała

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KaasiaK Znajoma

Wysłany: 4 marca 2016, 21:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Ciąże straciłam w 9 tyg(łyżeczkowanie 10.12.15r) a w lutym zachorowałam na półpaścu-tak stwierdził lek. rodzinny..Ja jednak wykonałam przeciwciała na ospę i zarówno IGG i IGM ujemne, czyli nie chorowałam na ospę.
    I teraz pytanie do Was? Sprawdzałyście przeciwciała przed ciążą? Jesteście pewne że chorowałyście? Czy może ginekolog zalecił Wam szczepienia?
    Nie chcę znów przekładać ciąży o kolejne pół roku, bo nie wiadomo jak to się skończy a czas leci...

12.2015 9 tc
    05.2016 5 tc cb

Hashimoto, ANA1 1:160, MTHFR C677 t heterozygota
  • Arleta Autorytet

Wysłany: 4 marca 2016, 21:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co niewiem, ale chyba raczej większość kobiet (jak i mężczyzn,wiadomo) ma to przechorowane..,tą chorobę trudno po prostu nie zauważyć..jeśli nie chorowałaś,to może warto zrobić szczepienia..szczególnie jak masz jakiś kontakt z dziećmi..

a widzisz,ja dowiedziałam się ostatnio że przechodziłam cytomegalię,niestety to nie chroni mnie przed wtórnym zakażeniem (nie tak jak przy ospie),wirus może się reaktywować w każdym momencie i może prowadzić do poronień..choroba niewyleczalna,szkoda że badania na nią nie są obowiązkowe..

ostatnio ginekolog mi powiedział że bardzo duża liczba poronień spowodowana jest również przez wirusy

Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

• Oreore Przyjaciółka

Wysłany: 5 marca 2016, 00:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sprawdzałam koszt nie duży, a chociaż glowa spokojna że zrobiłam wszystko co mogłam

07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego