X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwsza miesiączka po poronieniu
Odpowiedz

Pierwsza miesiączka po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • New_Girl Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Po poronieniu i łyżeczkowaniu wydaje mi się, że wreszcie dostałam miesiączki, chociaż poziom bety, który mega długo spada bo od stycznia, wynosi 7.
    Miesiączka trwała 7dni, ale teraz jakby pozostało samo plamienie, głównie zauważalne przy podcieraniu.
    Czy to normalne? Miałam robione USG przed miesiączką i niby macica dobrze oczyszczona.

  • Tony Autorytet
    Postów: 1196 1643

    Wysłany: 23 marca 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PIerwsze miesiączki po poronieniu zazwyczaj są inne niż przed ciążą, mogą być bardziej obfite lub bardziej skąpę, mogą być przedłużające się, często są plamienia. Ja miałam takie plamienia przed i po okresie przez trzy kolejne miesiączki, także to jest normalne. Co do bety - na Twoim miejscu skontrolowałabym jeszcze po tygodniu. Bo gdyby zaczęła rosnąc to byłoby to niepokojące.

    New_Girl lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • New_Girl Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    PIerwsze miesiączki po poronieniu zazwyczaj są inne niż przed ciążą, mogą być bardziej obfite lub bardziej skąpę, mogą być przedłużające się, często są plamienia. Ja miałam takie plamienia przed i po okresie przez trzy kolejne miesiączki, także to jest normalne. Co do bety - na Twoim miejscu skontrolowałabym jeszcze po tygodniu. Bo gdyby zaczęła rosnąc to byłoby to niepokojące.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, nieco mnie uspokoiłaś!
    Betę kontroluję od samego początku, na całe szczęście spada chociaż bardzo bym chciała żeby już spadała do zera :(

  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 23 marca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    New Girl, ja miałam podobnie z beta, po kolejnym okresie miałam już negatywną, także spokojnie, wyzeruje się, jest już blisko. Grunt że spada 🙂
    Ja miesiączkę po poronieniu miałam właściwie normalną, a też coś musiało się oczyścić. Raz rzeczywiście miałam spory skrzep, poza tym miesiączka raczej ani mi się nie wydłużyła ani nie skrocila. Ale dziewczyny różnie mają,z tego co zauważyłam u innych zazwyczaj druga, trzecia miesiączka jest w normie 🙂

    New_Girl lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie o tą kontrolę bety po zabiegu. To już moje czwarte poronienie, do tej pory nikt mi nie zlecał kontroli, tym razem po raz, pierwszy. 26 dni po zabiegu wyszło mi 6,26, jeszcze nie miałam miesiączki
    Co mi daje ta informacja?
    Myślałam, że stresy mam za sobą 😔

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam czy powinna kontrolować te betę i właściwie po co , jestem dopiero tydzień po zabiegu,straciłam ciążę w 12tyg. Wizytę u mojego ginekologa mam dopiero za 12tyg

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę trzeba kontrolować, zeby wykluczyć zaśniad lub ewentualne pozostałości w macicy lub poza nią. Powinna generalnie spadać, tempo może być różne. Te końcowe wartości najdłużej spadają.

    Dina lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamo 😵‍💫,a ja myślałam,że jak przeżyłam szpital to już będzie dobrze

    Dina lubi tę wiadomość

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, to tylko profilaktyka, w większości przypadków wszystko jest w porządku.

    Dina lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 13:07

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Anka a masz już wynik hp? W moim przypadku w wycinku było sporo trofoblastu stąd kontrola bety po 2 miesiącach aby wykluczyć zasniad częściowy. Jeśli wynik będzie u Ciebie ok to nie musisz się martwić. Tak jak dziewczyny piszą niskie wartości wolno spadają i wszystko zależy od normy w labie. W moim zera nie ma w zakresie.

    Nie mam jeszcze wyników, jestem tydzień po zabiegu a w szpitalu powiedzieli żeby dzwonić za 2-3tyg,mam nadzieję że będe już miała wynik na wizytę u ginekologa,może dowiem się czegoś więcej. Mam tylko nadzieję że cykl mi się bardzo nie rozjeździe.Przed ciąża miałam dość długie, nieregularne, jak zaczęłam się starać o dziecko lekarz zalecił mi ovulomed max i sporo mi to pomogło.

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Roksana65 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 maja 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem ponad 4 tygodnie po zabiegu. 05.05 dostałam brązowych plamień i 06.05 jednorazowo poleciała mi krew i do dnia dzisiejszego mam lekkie brązowe plamienia. Jedynie co to w środku jest ciemno brązowy śluz. Czy któraś z was miała podobna sytuacje? Wspomnę ze 2 tyg po zabiegu byłam na kontroli i było wszystko okej

  • Kasia 83 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 22 października 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 27.09 jestem po poronieniu I łyzeczkowaniu a 20 .10 dostałam plamienia które zmienilo się w wieksze plamienie I dziś krwawie?Jak mam to zaznaczyć czy plamienie jako pierwszy dzień okresu czy dziś jak krwawie?

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 718 1113

    Wysłany: 22 października 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej dzis jak krwawienie

    Starania od 2021

    👱‍♀️ 34 lata
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️
    AMH- 12,79 (03.22)🤯
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Homocysteina- 18.87 umol/l (01.24) 🤯
    10.07 umol/l (02.24) 😒 11.12 umol/l (03.24)🤬
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫

    👦 32 lat
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔
    Kariotyp✅️

    Marzec 2022 1 wizyta w klinice
    19/07/22 start stymulacji
    30/07/22 punkcja
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 02/09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 22/12/22cb 😭
    3.FET ❓️

    Walczę o obniżenie homocysteiny💊💊💊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ