X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwsza miesiączka po poronieniu samoistnym
Odpowiedz

Pierwsza miesiączka po poronieniu samoistnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, poroniłam samoistnie 19 lutego (ciąża zatrzymała się na 7 tygodni, 2 dni). W tamtym tygodniu przez jakieś 4 dni miałam różową i brązową krew na papierze, potem to ustało.
    25.03 poszłam do ginekologa żeby sprawdzić o co chodzi. Endometrium 16 mm, niby okres powinien być zaraz. Niestety do tej pory go nie ma, plamienia zniknęły, czyściutko.
    Niby wiem że okres ma wrocic 4-6 tygodni po. U mnie te 6 będzie teraz w niedzielę.
    Po jakim czasie dostałyście okres ?

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, poroniłam samoistnie 19 lutego (ciąża zatrzymała się na 7 tygodni, 2 dni). W tamtym tygodniu przez jakieś 4 dni miałam różową i brązową krew na papierze, potem to ustało.
    25.03 poszłam do ginekologa żeby sprawdzić o co chodzi. Endometrium 16 mm, niby okres powinien być zaraz. Niestety do tej pory go nie ma, plamienia zniknęły, czyściutko.
    Niby wiem że okres ma wrocic 4-6 tygodni po. U mnie te 6 będzie teraz w niedzielę.
    Po jakim czasie dostałyście okres ?

    Przykro mi bardzo z powodu Twojej straty :(
    Przy trzecim poronieniu miałam bardzo podobno sytuacje. I dokładnie w dniu mijania 6 tygodni dostałam okresu. A nawet chyba dzień później. Więc daj sobie jeszcze chwilkę cierpliwości.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • _konwalia Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja również długo czekałam na miesiączkę po poronieniu. Dokładnie 7 tygodni... Poronienie zatrzymane w 8 tyg, w szpitalu nie miałam zabiegu, tylko postępowanie farmakologiczne. Przez pierwsze 5 tygodni od poronienia miałam na przemian plamienia, krwawienia, kilka dni czystych i w kółko to samo. Dopiero po tych 5 tygodniach miałam charakterystyczne objawy owulacji i rzeczywiście następne 2 tygodnie były już spoko, bez żadnych plamień, a następnie po 2 tyg przyszedł okres.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    05.22r. 💔 8tc poronienie zatrzymane
    01.23r. 💔 6tc poronienie samoistne
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi. Ja juz mam prawie jakiś obłęd a wiem że powinnam dać spokój. W poniedziałek mam wizytę u nowej ginekolog i powinnam poczekać spokojnie do tego czasu. Ale moja głowa mocno mi utrudnia. Już sobie wmawiam, że może jakiś przerost endometrium będę mieć czy coś :/
    Czy badałyscie w trakcie czekania grubosc endometrium?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 10:24

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • _konwalia Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc nic nie badałam. Byłam tylko tydzień po wyjściu ze szpitala na kontroli u lekarza prowadzącego (ocenił że na USG jest wszystko w porządku), a potem już po miesiączce.

    05.22r. 💔 8tc poronienie zatrzymane
    01.23r. 💔 6tc poronienie samoistne
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też po żadnym poronieniu nikt nie sprawdzał mi grubości endometrium.
    Jedynie kontrola czy wszystko się oczyściło i jak wygląda jama macicy.
    Po trzecim poronieniu miałam podejrzenie przerostu i zleconą histeroskopie, jednak się nie potwierdziło przypuszczenie po zabiegu.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wena123 wrote:
    Też po żadnym poronieniu nikt nie sprawdzał mi grubości endometrium.
    Jedynie kontrola czy wszystko się oczyściło i jak wygląda jama macicy.
    Po trzecim poronieniu miałam podejrzenie przerostu i zleconą histeroskopie, jednak się nie potwierdziło przypuszczenie po zabiegu.

    Możesz coś więcej o tej histeroskopii napisać?

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 29 marca 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Możesz coś więcej o tej histeroskopii napisać?

    Coś dokładnie chciałabyś wiedzieć czy ogólny zarys?
    Miałam ją zleconą po trzecim poronieniu, które było farmakologiczne. Dla mojego ginekologa coś nie za bardzo podobało się w usg i wypisał skierowanie na zabieg.
    W szpitalu stwierdzili, że nie widza nic niepokojącego po obrazie usg, ale zrobimy histeroskopie w kierunku diagnostyki endometrium, bo może ono jest przerośnięte i daje taki obraz.
    Sam zabieg to zaledwie 10/15 minut? 🤔
    Pobrano wycinek endometrium do histopatu. W którym wyszło wszystko czysto i prawidłowo.
    Rano byłam przyjęta, wieczorem wypisana do domu.
    Jeśli chcesz o coś dopytać, to pytaj śmiało 🙃

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki, rozumiem. Dzięki za info!
    Zastanawiam sie czy jutro lecieć znowu do jakiegoś ginekologa randoma żeby sprawdzić czy ta miesiączka ruszy. Czy czekać do poniedziałku na wizytę prywatną u nowej ginekolog. Juz nic nie wiem 😪 Bardzo mnie to stresuje i paraliżuje.
    Po prostu cały czas mam z tyłu głowy czy coś złego się nie dzieje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 14:26

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Oki, rozumiem. Dzięki za info!
    Zastanawiam sie czy jutro lecieć znowu do jakiegoś ginekologa randoma żeby sprawdzić czy ta miesiączka ruszy. Czy czekać do poniedziałku na wizytę prywatną u nowej ginekolog. Juz nic nie wiem 😪 Bardzo mnie to stresuje i paraliżuje.
    Po prostu cały czas mam z tyłu głowy czy coś złego się nie dzieje.

    Uważam, że każdy organizm jest inny, każdy inaczej reaguje i daj sobie czas bez presji do niedzieli. W poniedziałek i tak masz wizytę u nowej ginekolog, więc na spokojnie. Wiem, że ciężko sobie odpuścić i same na siebie naciskamy i wywieramy presje. Ale się postaraj. Wierze w Ciebie ❤️ może zrób coś co zupełnie odrywa Twoje myśli. Ja zawsze uciekam w gotowanie. Dzisiaj dla oderwania głowy od tego czy kropek dobrze rośnie, czy to dobre przyrosty czy mie dobre, gotuje zupę curry.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Megi_85 Autorytet
    Postów: 683 526

    Wysłany: 29 marca 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wena123 wrote:
    Uważam, że każdy organizm jest inny, każdy inaczej reaguje i daj sobie czas bez presji do niedzieli. W poniedziałek i tak masz wizytę u nowej ginekolog, więc na spokojnie. Wiem, że ciężko sobie odpuścić i same na siebie naciskamy i wywieramy presje. Ale się postaraj. Wierze w Ciebie ❤️ może zrób coś co zupełnie odrywa Twoje myśli. Ja zawsze uciekam w gotowanie. Dzisiaj dla oderwania głowy od tego czy kropek dobrze rośnie, czy to dobre przyrosty czy mie dobre, gotuje zupę curry.

    Dokładnie pamiętaj że każdy organizm jest inny jak ciąża była rozwinięta czy poronienie było naturalne farmakologiczne czy przez zabieg. Ja po pierwszej ciąży miesiączkę miałam dopiero po 55 dniach też miałam plamienia chwilę przed więc może się rozkręci. Za drugim razem dostałam po 30 dniach więc spokojnie poczekałabym do poniedziałku i usg na umówionej wizycie

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    10.10.2023 - 4010 g 57 cm jesteśmy w końcu razem 💜
    21.09.2023 - 3480 g 38 tydzień
    07.09.2023 - 2823 g 36 tydzień - jeszcze tylko miesiąc 💗
    24.08.2023 - 2390 g 34 tydzień 💗
    04.08.2023 - 1660 g 31 tygodni 💫
    13.07.2023 - III badania prenatalne prawidłowe 1300 g rośniemy🌸
    07.07.2023 - 1090 g 27 tygodni słoneczka:)
    16.06.2023 - 630 g 24 tygodnie:)
    27.05.2023 - badania połówkowe prawidłowe córcia rośnie 450 g🌸
    19.05.2023 - 335 g:)
    28.04.2023 - rośniemy 180 g prawdopodobnie córeczka 🌸
    24.03.2023 - usg prenatalne pomiary prawidłowe 5,5 cm 😍
    17.03.2023 - rośniemy 4.3 cm :)
    10.02.2023 - mamy❤
    04.02.2023 - beta 2161 🤞
    30.01.2023 - beta 169 🤞
    27.01.2023 ⏸️ beta 22.50
    30.12.2022 🙏

    07.2021 r. [*] Lenka 9 tydzień
    11.2021 r. [*] 7 tydzień 👼
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja zwariuje ale sama sobie to robie. Zrobiłam test facelle z Rossmanna po południu i wyszła 2 jasna kreska. Czy to możliwe przy becie, która wczoraj była 4.45? Zastanawiam się czy jutro powtarzać? Betę robiłam bo ten lekarz mi ostatnio zlecił, bo myślał że może ona blokuje okres. Uryczałam się ale ze strachu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 16:45

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dziewczyny, ja zwariuje ale sama sobie to robie. Zrobiłam test facelle z Rossmanna po południu i wyszła 2 jasna kreska. Czy to możliwe przy becie, która wczoraj była 4.45? Zastanawiam się czy jutro powtarzać? Betę robiłam bo ten lekarz mi ostatnio zlecił, bo myślał że może ona blokuje okres. Uryczałam się ale ze strachu
    Też robiłam dziś test z Facelle, wyszła bardzo jasna druga kreska. Ponad tydzień temu w labie beta 19, tydzień wcześniej 70, na pewno w fazie spadkowej, bo od niedzieli typowa miesiączka, poronienie prawie 5 tygodni temu. Albo są wadliwe, albo faktycznie wykrywają betę bliską 0-5.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 16:58

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    🍼💗
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 29 marca 2023, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda65 wrote:
    Też robiłam dziś test z Facelle, wyszła bardzo jasna druga kreska. Ponad tydzień temu w labie beta 19, tydzień wcześniej 70, na pewno w fazie spadkowej, bo od niedzieli typowa miesiączka, poronienie prawie 5 tygodni temu. Albo są wadliwe, albo faktycznie wykrywają betę bliską 0-5.

    Z tymi paskowymi z rossmana wychodzi różnie. Niestety czytałam, że one bardzo często przekłamują :( są niby najczulsze i są w stanie wykryć bardzo wczesną ciąże, ale czasami robią psikusy.
    Tutaj przy takim czymś to chyba tylko beta co 48h jest pewniakiem.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 29 marca 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może rzeczywiście są aż tak czułe nawet na taka niską betę. Ale zrobię sobie jutro z rana betę znowu i będę cały dzień mieć spine ale może się cos dowiem.

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7087 7126

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syska niepotrzebnie się nakręcasz, naprawdę. W pon idziesz do lekarza. Jeżeli na ostatnim usg wszystko było w porządku, to jest w porządku. Tam Ci się nic nie dzieje. Miesiączka po poronieniu jest mocno indywidualną sprawą, bo każdy organizm jest inny. Jedna dostanie jak w zegarku po 28 dniach, a inna po 60. Trzeba czekać. Powtórz jutro betę dla spokojnej głowy, bo teraz to na pewno do poniedziałku nie wytrzymasz 🙈 a usg i tak nic nie wykaże.
    Odetchnij, bo naprawdę zwariujesz <3

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 30 marca 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta spadła z 4.45 na 4.20 dziś. Uff

    Butterfly23, Wena123 lubią tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1261 564

    Wysłany: 30 marca 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a po jakim czasie u Was beta spadła do 0 ?

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Natasia142 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 marca 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo. 8.02.23 poroniłam samoistnie w 10 tygodniu puste jajo płodowe, mimo wszystko 9.02.23 w szpitalu wykonali mi zabieg łyżeczkowania. 21.03.23 byłam u ginekologa i powiedział, że okres powinnam dostać na dniach. Po wizycie współżyłam z mężem bez zabezpieczenia bo jakby skoro @ na dniach to myślałam, że mam zielone światło. Od wizyty zaraz będzie 2 tydzień a okresu nie ma. Nie wiem co myśleć ...

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7087 7126

    Wysłany: 31 marca 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób betę i powtórz po 48h

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ