X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Plamienie od początku ciąży
Odpowiedz

Plamienie od początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 12 marca 2023, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Świruje. Jestem w ciąży.
    Praktycznie od dnia spodziewanej miesiaczki, czyli od tygodnia mam plamienia. Nie jest to żywa krew, tylko różowy śluz. Raz może jakaś niteczka krwi się zdarzyła.

    Jestem po poronieniu, stresuje mnie to okrutnie.
    Mam dodatni antykoagulant toczniowy, więc od początku acard, heparyna i duphaston.

    Czy to plamienie może wynikać z przekrwienia od acardu i heparyny?
    Krew od tych leków mam mega rzadką, po skaleczeniu/ pobraniu krwi muszę kilka minut tamować, inaczej leci ciurkiem..

    Dajcie tu jakieś swoje historie i rady, bo zwariuje w tej ciąży.

    Beta rośnie ładnie, przedwczoraj 2000.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2023, 14:09

  • Galina Przyjaciółka
    Postów: 99 115

    Wysłany: 12 marca 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w jakimś wątku opisywałam to dokładnie, ale miałam podobna sytuacje. Krwawienie na tyle silne ze myślałam że to okres. Absolutnie nie przypominało to opisywanych krwawienie implantacyjnych. Normalnie, żywa czerwona krew. Przez około 6 dni.
    Drugi dzień był naprawdę intensywny. Gdybym wiedziała wtedy o ciazy nie wyrobilabym że strachu.

    Potem mdz. 5 a 6 tygodniu zrobił mi się mały krwiak, który na szczęście zaczął się zmniejszać i na usg w ósmym tygodniu był już mniejszy.

    Co do leków- cykl wcześniej brałam acard, który przestałam brać bo musiałam powtórzyć badania na antykoagulant.

    Okres po acardzie to była prawdziwa jazda bez trzymanki. Wydaje mi się ze nawet ten miesiąc później musiałam być przez niego mocniej ukrwiona.

    Od 7 tygodnia ciazy jestem na heparynie 0,4 i nowych krwiaków ani niewyjaśnionych krwawień na razie brak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2023, 13:04

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 12 marca 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galina wrote:
    Hej, ja w jakimś wątku opisywałam to dokładnie, ale miałam podobna sytuacje. Krwawienie na tyle silne ze myślałam że to okres. Absolutnie nie przypominało to opisywanych krwawienie implantacyjnych. Normalnie, żywa czerwona krew. Przez około 6 dni.
    Drugi dzień był naprawdę intensywny. Gdybym wiedziała wtedy o ciazy nie wyrobilabym że strachu.

    Potem mdz. 5 a 6 tygodniu zrobił mi się mały krwiak, który na szczęście zaczął się zmniejszać i na usg w ósmym tygodniu był już mniejszy.

    Co do leków- cykl wcześniej brałam acard, który przestałam brać bo musiałam powtórzyć badania na antykoagulant.

    Okres po acardzie to była prawdziwa jazda bez trzymanki. Wydaje mi się ze nawet ten miesiąc później musiałam być przez niego mocniej ukrwiona.

    Od 7 tygodnia ciazy jestem na heparynie 0,4 i nowych krwiaków ani niewyjaśnionych krwawień na razie brak.

    Już nie bierzesz acard w ciąży?
    Czyli te plamienia mogą być spowodowane przekrwieniem?

    Ja wiem, że nikt mi tu na forum nie da gwarancji, że to nic złego i donoszę zdrowa ciąże.. szukam tylko historii podobnych do mojej.
    Intuicja podpowiada, że nic się nie dzieje, że to właśnie acard.
    Gorzej demony w głowie ;/

  • Galina Przyjaciółka
    Postów: 99 115

    Wysłany: 12 marca 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, odstawiłam acard na około miesiąc przed ciążą i nie wróciłam do niego.

    Hematolog chciał żebym brała i acard i heparyne, ale z uwagi na krwiaka stwierdził, że jak cos zdecyduje to heparyna to minimum.

    Pani ginekolog bardzo optowała za włączeniem heparyny, ale powiedziała żeby acard przy krwiaku odpuścić.
    Jak wspomniałam że mam podejrzenia, że to ten acard spowodował początkowe krwawienie i się zgodziła, ale tak po prawdzie to też nie wiem na 100% czy to acard. Ale jest zdecydowanie w kręgu podejrzanych.

    Reumatolog z kolei najchętniej nie wałączalaby niczego (antykoagulant dodatni tylko raz, w drugim badaniu po 12 tygodniach nieobecny), ale ostatecznie powiedziała że niech będzie ta heparyna.

    Piszesz, że krwawienie jest różowo brązowe, a beta git, więc trzymam kciuki za to żeby to była lapczywa implantacja bobasa i żeby zaimplantowal się skutecznie na kolejnych 9 miesięcy:)

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 2984 3963

    Wysłany: 12 marca 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwszy tydzień krwawienie cały czas, sądziłam, że to okres i prawie przegapiłam ciąże.
    Później po kilku dniach przerwy krwawienie wróciło i było spowodowane krwiakiem. Krwiak się opróżnił około tydzień po jego wykryciu. W każdym razie do 8tc nie miałam dnia bez krwi. Łącznie ze skrzepami naprawdę sporej wielkości.
    Też jestem i na heparynie i na acardzie, mój doktorek mówi, że ma pacjentki, które cała ciąże krwawią, a dzieci zdrowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2023, 14:31

    niemamnicku lubi tę wiadomość

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Galina Przyjaciółka
    Postów: 99 115

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niemamnicku, co tam u Ciebie słychać?

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 16 marca 2023, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki masz odstęp czasu między heparyna a acardem?

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • mika2 Przyjaciółka
    Postów: 146 35

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo może się oczyszczać krwiak? I czy są przy tym skurcze i bóle jak w okresie ? Ja od niedzieli w szpitalu , był krwiak, wczoraj wieczorem krwawienie i małe skrzepy rano juz było dobrze myślałam że po sprawie a dzis po południu znów skurcze i takie średnie krwawienie, nie wiem czy to nadal krwiak sie oczyszcza czy może zaczyna się poronienie. Jestem w 8 tygodniu, dziś na usg zarodek był żywy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2023, 22:17

    03.2018 1-wsza procedura, klinika Kraków - brak zarodków
    07.2022 klinika Kraków - mrożone oocyty -brak zarodków
    09.2022 2-ga procedura, klinika Warszawa, długi protokół
    10.2023 Hiperstymulacja, szpital ,❄❄❄❄ 😁
    01.03.23 transfer udany, niskie przyrosty bety od pewnego momentu 9dpt hcg 91, 12dpt hcg 456, 15dpt hcg 1581, 22dpt hcg 2715, 27dpt hcg 4080, 33dpt 6057 (serduszko) CP 9 tydz. 💔
  • Jakdalej Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 13 tc walczyłam z krwiakiem i krwotokami. Miałam dość dużego krwiaka pozalozyskowego 7x4 cm coagle krwawił myslalam ze się oczyszcza że się zmniejsza a okazalo sie ze nie. 3 pobyty w szpitalu z tego jeden 2tyg. Krwotoki spowodowało anemie. wiem ze w większości krwiaki sie wchłaniają w moim przypadku niestety powodował odklejenie się łożyska i w 21tc z powodu skurczy i skróconej szyjki macicy z 3 cm do 9mm 2 piątek a w poniedziałek zgładzenia rozwarcia 2 cm I saczących wód płodowych straciłam Kubusia . 2 tygodnie temu pochowałam aniołka. Był zdrowym silnym chłopcem. Serduszko biło przez 3h. Nie wykazywał innych funkcji życiowych. Wziął dwa płytkie oddechy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2023, 08:50

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ