X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia, badania
Odpowiedz

Poronienia, badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marta24 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Po raz trzeci moje nadzieje na drugie dziecko prysły,to już trzeci raz jak się nie udało pierwsze poronienie w 13 tygodniu po łyzeczkowaniu odczekaliśmy 5 miesięcy z kolejnymi staraniami, udało się za pierwszym razem dwie kreseczki na teście, radość długo nie trwała 5 tydzien... krawienie- ciąża biochemiczna, ginekolog doradził nam starać sie w kolejnym cyklu bez zadnych badań, kolejny cykl kolejne dwie kreseczki niestety 6 tydzien zły przyrost bety kolejne krawienie i znów nadzieje prysły.
    W 2013 roku urodziłam córkę poprzez cesarskie ciecie byc moze jakies zrosty w macicy sie zrobiły jak do tej pory nie było przesłanek według lekarzy do szczegółowych badań, we wtorek mam wizyte u ginekologa chciała bym wiedzieć o jakie badania mogę prosić ? Narazie przez dłuzszy czas chce dać sobie spokój odpocząc od tego wszyskiego ale badania chciała bym na przyszłośc porobić by wiedziec na czym stoje i nie dać kolejny raz sie spławić ...

    [*]
    Aniołek 13tc
    5tc :(
    6tc :(
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro:( co do badan to poczytaj sobie watek "trzy poronienia nie pomogl nawet Clexane" tam sa wszystkie wypisane.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • MagdaK. Znajoma
    Postów: 17 23

    Wysłany: 8 września 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Też jestem w podobnej sytuacji. W marcu 2015 urodziłam zdrowego synka poprzez cc. Staramy się o rodzeństwo dla niego. Pierwsza ciąża po porodzie zakończyła się poronieniem w 11 tygodniu, druga niestety również na 99% zakończy się poronieniem (nieprawidłowy obraz w pecherzyku w 8 tygodniu, brak akcji serca ogólnie kilku lekarzy stwierdziło że rzadko spotykane się taki obraz na USG).

    Z racji tego, że mamy już zdrowe dziecko lekarze bagatelizuja problem. Podobno dopiero po 3 poronieniu powinno się dokonywać szerszej diagnostyki. Obiecałam sobie jednak że zrobię wszystko aby nie dopuścić do 3 poronienia.

    Zastanawiam się nad jakimi badaniami mamy się skupić. Jeśli mamy zdrowego synka to chyba nie wszystkie są dla nas wskazane.moze ktoś był w takiej sytuacji i znalazłam lekarza który nie bagatelizowal problemu?

    f2w3dqk3oeryzp9f.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 8 września 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja nie mam dzieci ale dwa razy poroniłam, a raczej ciąża mi obumarła. Z mojego doświadczenia wynika że ciężko się doprosić na nfz o badania. Ja po drugim poronieniu wzięłam się za siebie i zaczęłam badać na własny koszt, ponieważ lekarze mnie olewali. Nie chciałam przechodzić koszmaru trzeci raz. U mnie wyszły problemy z autoimmunologią. Przeciwciała przeciwjądrowe, antykoagulant tocznia i niedoczynność tarczycy. Może zrób wirusowe, może coś złapałaś po pierwszym dziecku, cytomegalię, toxo, chlamydię. Na Twoim miejscu chybabym wydała te kilkaset zł i zrobiła podstawowe badania.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4183

    Wysłany: 9 września 2016, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze dziecko również mam przez CC, w 2011, a od zeszłego roku zapragnęliśmy drugiego i kicha. 3 ciąże obumarłe i 1 biochemiczna :/

    Po drugim poronieniu zrobiłam kilka badań w kierunku APS, toczeń, ANA - wszystko ok, tarczycę badam regularnie od pierwszego poronienia, też wsio ok.
    Toxo przechodziłam już przed ciążą z córką, CMV nie mam przeciwciał wcale, nie robiłam wymazów na chlamydie, mycoplasme, ureoplasme.

    Po potwierdzonych dwóch poronieniach należy Ci się skierowanie na NFZ do poradni genetycznej, tylko ginekolog zapewne wystawi aby dla Ciebie, ale lekarz rodzinny może wypisać da Was obydwojga, obydwoje musicie mieć skierowanie. My mieliśmy miesiąc temu badania, na kariotyp, mutacja V-leiden i MTHFR, dobre i to bo koszt tego też spory jak prywatnie. Teraz czekamy na wyniki, powinny już niedługo być, ale wizyta dopiero na początku listopada. Niezależnie od wyników czy mutacje wyjdą, genetyk mówiła, że ona by spróbowała na Clexane i Encortonie skoro tego nie brałam do tej pory.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Lewa Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 17 września 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka prawda na NFZ ciężko się doprosić o jakiekolwiek badania. Ja 21 maja 2014 roku poroniłam pierwszą ciążę-miałam łyżeczkowanie, potem przestaliśmy się starać i w tym roku ponownie zaczęliśmy. I ponownie 30 maja poroniłam, tym razem odbyło się naturalnie. W obydwu przypadkach to były wczesne ciąże. Niestety jak poszłam na konrol na kasę chorych Pan doktor do którego chodziłam 9 lat! Powiedział, że no trudno, ale musi Pani poronić trzecią ciążę i dopiero zlecimy jakieś badania...
    Porażka dosłownie :-(
    Dlatego teraz chodzę prywatnie do innego i od razu zakwalifikował mnie jako nawykowe poronienia ciąży i zlecił szereg szczegółowych badań.

    [*] Aniołek - 21 maj 2014,
    [*] Aniołek - 31 maj 2016,
    [*] Aniołek - 3 styczeń 2017.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ