X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawracające a MTHFR c.665c>t w układzie heterozygotycznym
Odpowiedz

Poronienia nawracające a MTHFR c.665c>t w układzie heterozygotycznym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • justyna_per Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 3 stycznia, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po 3 poronieniach z rzędu zrobilam badania w kierunku trombofilii i wyszła mi mutacja MTHFR c.665c>t w układzie heterozygotycznym. Czy u którejś z Was to zdiagnozowano? Jak to się leczy? Co zalecają lekarze? Czy uważają, że faktycznie ta mutacja jest przyczyną poronień? Moja pierwsza ciąża była książkowa, mamy zdrowe 3 letnie dziecko teraz boję się, że maluch odziedziczy po mnie tę mutację :(

  • Fabregasowa Ekspertka
    Postów: 172 117

    Wysłany: 11 stycznia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część lekarzy twierdzi że ta mutacja nie ma wpływu na poronienia ale sama mutacja powoduje że źle wchłania się kwas foliowy więc duże ryzyko wad cedy nerwowej dla dziecka. Dla ciebie kwas foliowy wyłącznie w formie metylowanej, np aliness, little me Healthlabs czy prenatal uno (najnowsza formula wyłącznie z folianami). Koniecznie do zbadania poziom homocysteiny, wit b12, kwasu foliowego. Maz też niech lepiej przyjmuje foliany bo jego plemnik też ma znaczenie

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP.
    Pai homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb

    ⏸️ 11dpo, 22.03 🥳
    22.03 bhcg 117, prog 37
    24.03 bhcg 288
    27.03 bhcg 1149
    31.03 bhcg 5718

    Bąblu, widzimy się w listopadzie!🥹

    ~neoparin 40, acard 75, euthyrox 50
  • justyna_per Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 15 stycznia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już od kilku lekarzy usłyszałam, że 30% populacji ma te mutacje i nie ma ona związku z poronieniami. Żadne towarzystwa naukowe nie rekomenduje oznaczania stężenia homocysteiny we krwi ani badania polimorfizmów MTHFR u kobiet w diagnostyce poronień nawracających. Chciałabym znaleźć przyczynę moich poronień, myślałam, że ją znalazłam ale skłaniam się ku temu, że zlecanie tego badania to naciąganie pacjentek na dodatkowe koszta. Może wypowiedzą się dziewczyny z mutacją, które bardziej zgłębiły temat.

  • Nineq Autorytet
    Postów: 1317 1784

    Wysłany: 15 stycznia, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tą co wymieniłaś + c.1286A hetero i tak jak wspomina Fabregasowa wyżej trzeba brać tylko metylowane formy. Zbadaj homocysteine, powinna być poniżej 10, najlepiej koło 8 jak pamiętam.
    Ja od poronienia biorę tylko metylowane formy.
    Już bardziej wpływ na poronienia mają PAI, protrombina, czynnik V Leiden i R2. To trombofilia wrodzona, a może być jeszcze nabyta i tu kolejne badania (trochę ich jest).

    💔28/03/2024

    ⏸️30/09/2024 🥹🙏🌈

    💙K.🥰

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ