X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia tylko męskich płodów
Odpowiedz

Poronienia tylko męskich płodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 12 września 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, straciłam ciążę już 2 razy, w 15tc i 13 tc, obie były to ciąże męskie. Mam już jedno dziecko z pierwszej ciąży, dziewczynkę. Spotkałyście się z tym, że jest problem z donoszeniem ciąży męskiej, może któraś tak miała i coś poradzi (badania, przebieg kolejnej ciąży)?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • izu2016 Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 12 września 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się spotkałam u moich znajomych, nie mogą mieć chłopca, tylko dziewczynki. Ta koleżanka jedną ciąże donosiła - dziewczynkę, później miała dwa poronienia i miała robione badania genetyczne (nie wie jakie) ponoć wyszedł jakiś konflikt, a następnie jeszcze urodziła dwie dziewczyny.

    izu2016
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 12 września 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera - ja z pierwszej ciąży mam córkę, potem 4 kolejne (w tym 1 biochemiczna) poronienia. Nie robiliśmy jednak za żadnym razem badań genetycznych. Jednak w każdej z tych ciąż poza pierwszą próbowaliśmy celować w chłopca. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów naszych, jestem ciekawa czy gdyby był faktycznie taki problem u nas, że poronienia dotyczą męskich płodów, to czy to wyjdzie w kariotypach?

    Spotkałam się z takimi przypadkami u znajomych, że rodziły się tylko dziewczynki, a między kolejnymi ciążami gdzie się rodziły były poronienia. I lekarz w jednym przypadku powiedział, żeby nie starali się o chłopca, bo nie donosi takiej ciąży.

    Jednak zbyt szczegółowo nie interesowałam się tym tematem, czy są jakieś konkretne badania w tym kierunku żeby określić czy istnieje taki problem, poza badaniem genetycznym zarodka z każdej ciąży (jeśli nie da określić się płci na żywo).

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 13 września 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Madera - ja z pierwszej ciąży mam córkę, potem 4 kolejne (w tym 1 biochemiczna) poronienia. Nie robiliśmy jednak za żadnym razem badań genetycznych. Jednak w każdej z tych ciąż poza pierwszą próbowaliśmy celować w chłopca. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów naszych, jestem ciekawa czy gdyby był faktycznie taki problem u nas, że poronienia dotyczą męskich płodów, to czy to wyjdzie w kariotypach?

    Spotkałam się z takimi przypadkami u znajomych, że rodziły się tylko dziewczynki, a między kolejnymi ciążami gdzie się rodziły były poronienia. I lekarz w jednym przypadku powiedział, żeby nie starali się o chłopca, bo nie donosi takiej ciąży.

    Jednak zbyt szczegółowo nie interesowałam się tym tematem, czy są jakieś konkretne badania w tym kierunku żeby określić czy istnieje taki problem, poza badaniem genetycznym zarodka z każdej ciąży (jeśli nie da określić się płci na żywo).

    Wiem, ze juz na samym poczatku ciazy mozna zrobic test Nifty (tylko jest drogi ok 2500) i poznac od razu plec dziecka. Tylko co potem z taka wiedza zrobic, czekac na poronienie? Slabe raczej...
    Lekarz na szybko powiedzial ze sa cechy sprzezone z plcia i moze byc problem z donoszeniem ciaz meskich, a dziewczynki urodza sie zdrowe ale beda np nosicielkami tego genu (gen recesywny). Na pewno zrobimy kariotypy ale na wizyte i potem wyniki troche sie czeka. Chyba z tego powinno wyjsc...nie wiem. Warto pogadac z genetykiem na wizycie opisujacej wyniki.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 13 września 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama mi opowiadała, że jej koleżanka też nie mogła donieść chłopców i ma tylko 2 córki.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 13 września 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A diagnozowala sie w jakims kierunku?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 18 września 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To było tyle lat temu, że medycyna nie była aż tak rozwinięta. Lekarz po prostu jej powiedział, że nie będzie donosić chłopców.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spotkalam sie z przypadkiem gdzoe kobieta ronila same dziewczynki . Ma 1syna

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ