X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie - badania
Odpowiedz

Poronienie - badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MartuSka Przyjaciółka
    Postów: 81 64

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, niestety jestem w trakcie 2 poronienia w ciągu 3 miesięcy. Beta z dziś tylko 9.2 mIu, więc spada. Ogólnie w tej ciąży beta była bardzo niska i znów nie mialam przyrostu praktycznie żadnego tej bety.
    Chciałabym się was zapytać bo jesteście bazą wiedzy, jakie badania mogę zrobić, żeby dowiedzieć się co jest przyczyną tych poronień a może podpowiecie mi do jakiego lekarza się udać z tym problemem?? Nie mam problemu z zajściem w ciążę, ale mam problem z jej utrzymaniem 😐 Obie ciąże w tym samym czasie w 5 tygodniu - mialam dość niski progresteron, wspomagałam się duphatsonem według zaleceń lekarza. Jest coś co mogę zrobić w swoim zakresie? 😔

  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartuSka wrote:
    Cześć dziewczyny, niestety jestem w trakcie 2 poronienia w ciągu 3 miesięcy. Beta z dziś tylko 9.2 mIu, więc spada. Ogólnie w tej ciąży beta była bardzo niska i znów nie mialam przyrostu praktycznie żadnego tej bety.
    Chciałabym się was zapytać bo jesteście bazą wiedzy, jakie badania mogę zrobić, żeby dowiedzieć się co jest przyczyną tych poronień a może podpowiecie mi do jakiego lekarza się udać z tym problemem?? Nie mam problemu z zajściem w ciążę, ale mam problem z jej utrzymaniem 😐 Obie ciąże w tym samym czasie w 5 tygodniu - mialam dość niski progresteron, wspomagałam się duphatsonem według zaleceń lekarza. Jest coś co mogę zrobić w swoim zakresie? 😔

    Jestem w tym samym miejscu co Ty ,tyle że ja po 1poronieniu ale w 12tyg. Ściskam Cię mocno. Tutaj dziewczyny dają ogrom wsparcia i konkretnych rad ,więc na pewno Ci doradzą, ja jestem przed 1wizyta po zabiegu więc jeszcze nie znam żadnych konkretów.

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek tarczyca, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia wrodzona, homocysteina, cukry, kariotypy (należą się na nfz), wit D, badanie nasienia. To takie podstawy.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Anati Autorytet
    Postów: 549 1008

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartuSka wrote:
    Cześć dziewczyny, niestety jestem w trakcie 2 poronienia w ciągu 3 miesięcy. Beta z dziś tylko 9.2 mIu, więc spada. Ogólnie w tej ciąży beta była bardzo niska i znów nie mialam przyrostu praktycznie żadnego tej bety.
    Chciałabym się was zapytać bo jesteście bazą wiedzy, jakie badania mogę zrobić, żeby dowiedzieć się co jest przyczyną tych poronień a może podpowiecie mi do jakiego lekarza się udać z tym problemem?? Nie mam problemu z zajściem w ciążę, ale mam problem z jej utrzymaniem 😐 Obie ciąże w tym samym czasie w 5 tygodniu - mialam dość niski progresteron, wspomagałam się duphatsonem według zaleceń lekarza. Jest coś co mogę zrobić w swoim zakresie? 😔

    Cześć. Przykro mi, że Ciebie tez to spotkało. Doskonale rozumiem ( patrz stopka). Po 2 poronieniach byłam u ginekologa i hematologa, którzy zlecili podstawowe badania, których nieprawidłowe wyniki mogły się przyczynić do strat. Większość wyszła prawidłowo (poza homocysteiną ( wtedy 13) - norma labu niby do 15) nikt nie zwrócił uwagi ze jest za wysoka. Po odczekaniu 3 cykli w pierwszym cyklu starań znowu poronienie w 6 tygodniu. Tym razem udałam się już do lekarza z szerszymi kompetencjami. Zostało mi zlecone jeszcze więcej badań, z których już dużo więcej wyszło nie tak… nazwiska lekarzy z różnych miast przewijają się w kilku wątkach. Można tam poczytać i samemu wyrobić sobie opinie do kogo warto iść. Sama nie chce polecać bo jestem na początku tej trudnej drogi, a większość informacji czerpałam właśnie z tego forum. Trzymam kciuki. Koleżanka wyżej napisała właściwie wszystko co najważniejsze na początek. Można dorobić jeszcze ferrytyne.

    🙋🏼‍♀️32 🙋🏻‍♂️37
    11.2020 córeczka SN 💗
    07.2021 cb1 | 08.2021 cb2 | 12.2021 cb3

    👣 KACPER
    Ur. 40 tc 6d SN
    8.02.2020
    3780g, 58 cm

    age.png
  • MartuSka Przyjaciółka
    Postów: 81 64

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja tak naprawdę czekam jeszcze na zakończenie, ale pójdę po wszystkim do lekarza i zobaczymy co mi powie. Po pierwszym nie mialam żadnych badań zleconych, ale teraz już trzeba działać, chociaż mąż mówi żeby spróbować jeszcze raz i dopiero ruszyć z badaniami, ale nie wiem czy kolejny raz dam radę 😔 A tak to będę wiedzieć na czym stoję przynajmniej.
    Wit. D mialam w normie jak robilam 2-3 miesiące temu i tsh mialam robione w październiku i mialam 1.6, reszty badań nigdy nie robilam oprócz prolaktyny bo z nią też miałam problem

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że zrób chociaz tą trombofilię i zespół antyfosfolipidowy + homocysteine bo to są rzeczy które się latwo leczy a nieleczone dają ryzyko utraty zaawansowanej ciąży.

    Anati lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • MartuSka Przyjaciółka
    Postów: 81 64

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się żeby zrobić cały pakiet badań dla planujących ciąże, ale czy jest sens robić tyle badań czy lepiej takie najważniejsze

  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któreś z tych badań, oprócz krzywej i tarczycy, może zlecić lekarz rodzinny albo ginekolog? Mój lekarz jak zapytalam o badania to mówił tylko o trombofili ale bez konkretów. Wogole to z jego wywodu trudno było coś konkretnego wyłapać. Zaczął od tego, że wg niego nie warto robić badań zarodka bo z tego nic konkretnego nigdy nie wychodzi, przeszedł przez to, że wg niego nie jest źle bo wogole zachodzę w ciążę (tak udaje się w 2-3cs ale co z tego skoro ciążę nie rozwijają sie, przy pierwszym poronieniu serce przestało bić w 8tyg.w drugim nie zaczęło). Jestem po dwóch porobieniach w ciągu pół roku, oba z lyzeczkowanieniem. W 2019 urodziłam mój mały cudem, ciąża z cukrzycą, na duphastonie/luteinie, dwa razy szpital że skorczami. Mały na szczęście urodził się zdrowy i w terminie. Cukrzycą po ciąży zniknęła. A teraz nie wiem od czego zacząć i kiedy? W sensie w jakim czasie od poronienia zacząć robić badania? Bo w necie są różne informację. Przpraszam za chaos w poście, mam nadzieje, że da się z niego coś wyczytać

    preg.png
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez po 2 poronieniach, 1 dziecko. Wbrew temu co mowia lekarze ja mam zamiar na samym poczatku zbadac kariotypy, naleza sie na nfz po 2 poronieniach, a naczytalam sie multum historii, ze dziewczyny wydaly kupe kasy na badania a wystarczylo zrobic to jedno... I na dodatek ten kariotyp nieprawidlowy wcale nie zdarza sie tak rzadko jak mowia lekarze. Ja bede walczyc zeby mi dali skierowanie.. bo dla mnie to wszystko zmienia, jak jest nieprawidlowy to nie bede dalej ryzykowac.

  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Po badaniach p/c dot. Zespołu antyfosfolipidowego wyszły mi ujemne. Ale robiłam też test przesiewowy ANA1 - wyszło dodatnie. Wizytę u gin mam 12 września (mam jeszcze kontrolnie badania na tarczycę do zrobienia - ogólnie zawsze było ok, w ciąży TSH było podwyzszone 2.54, biorę Letrox 25 i na początku przyszłego tygodnia mam sprawdzić).
    Czy polecacie od razu rozszerzać badanie ANA przed wizytą czy czekać na decyzję lekarza? I może głupie pytanie, ale... o czy to dodatnie ANA może świadczyć? Czy to duże utrudnienia przy staraniach?

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz miano? Zespol antyfosfolipidowy robiłaś wszystkie 5 badań? I czy w związku z tarczycą robiłaś przeciwciała na hashimoto?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2022, 07:39

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    A jakie masz miano? Zespol antyfosfolipidowy robiłaś wszystkie 5 badań? I czy w związku z tarczycą robiłaś przeciwciała na hashimoto?
    Nie wiem jakie mam miano, dostałam tylko wynik w którym jest napisane że stwierdzono przeciwciała (dodatni) i że mogę rozszerzyć badania bo mają próbkę. Więc chcę to zrobić.
    Na zespół antyfosfolipidowy zrobiłam wszystkie badania - p/c wyszły ujemnie (mniej niż 2), na antykoagulant toczniowy jeszcze czekam.
    Nie pomyślałam o Hashimoto bo tarczycę miałam zawsze w normie (dopiero w ciąży trochę TSH podrosło). Ale dzięki za podpowiedź, myślę że warto i to sprawdzić.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Rozyczkowa Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 7 września 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety też poroniłam niedawno w 5 tygodniu :( zrobiłam sama badania, wyszła mi wysoka prolaktyna. ( teoretycznie przy wysokiej nie powinno w ogóle dojść do zapłodnienia) a jednak doszło. Ale wyczytałam,że przez wysoka prolaktyna jajeczko już na starcie jest przekreślone. Ale różne rzeczy są napisane w internecie. Moja ginekolog nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie. Za 2 tyg mam wizytę u endokrynolog. Zobaczymy co ona mi powie.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 7 września 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś wysoką prolaktyne prawdopodobnie dlatego, że byłaś w ciąży. Do kilku miesięcy może się utrzymać.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 950 832

    Wysłany: 7 września 2022, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też wyszła prolaktyny po poronieniu, endokrynolog kazała to skontrolować za 3 miesiące, a tymczasem uznała to za coś normalnego.

    Ja wykluczylam już tarczyce, zespół antyfosgolipidowy, ana, podstawowe problemy ginekologiczne i hormony. Czekam jeszcze na wyniki trombofilii.

    Mąż zrobił rozszerzone badanie nasienia, wyszło bardzo dobrze. Dla pewności mamy zrobić hba i fragmentację, żeby całkowicie wykluczyć czynnik męski.

    Generalnie dwa okazy zdrowia, zero problemów i chorób w rodzinie i dwie ciążę biochemiczne w 3 miesiące... Chyba wrócimy do starań, zanim ugrzezne w immunologii....

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 8 września 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, prawdopodobnie będę miała do odsprzedania pakiet z diagnostyki na zespół antyfosfolipidowy, ważny do 12 października. Kupiłam bo się bałam że zniknie z oferty a wychodzi dużo taniej niż pojedyncze badania. Pierwszy wynik wyszedł mi negatywny więc raczej nie muszę powtarzać ale będę jeszcze konsultować z lekarzem 15 września. Pakiet kosztuje 249 zł, oddam za 200

    niemi
  • Młoda :) Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 września 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, poronilam 2x i zrobiłam badania na trombofilie i wyszły mi dwa geny źle związane z zakrzepica. Skoro od kolejnej ciąży będę miała zastrzyki, to warto zrobić badania na zespół antyfoafolipidowy? Pytam, bo kompletnie nie wiem.

  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 11 września 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda :) wrote:
    Hej, poronilam 2x i zrobiłam badania na trombofilie i wyszły mi dwa geny źle związane z zakrzepica. Skoro od kolejnej ciąży będę miała zastrzyki, to warto zrobić badania na zespół antyfoafolipidowy? Pytam, bo kompletnie nie wiem.
    Ja zastanawiałam się w drugą stronę, skoro wyszedł mi negatywny APS to czy robić na trombofilie 😉 wydaje mi się że jest to jakoś powiązane, wszystko sprowadza się do kłopotów z krzepliwością krwi ale jestem laikiem... Najlepiej zapytać lekarza. Ja będę w czwartek na wizycie to zobaczę co mi powie jak zobaczy wyniki, czy zaleci coś jeszcze. Chciałabym maksymalnie się "zabezpieczyć" przed ryzykiem utraty ciąży bo trzeci raz nie dam sobie rady 😟

    niemi
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 11 września 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemi wrote:
    Ja zastanawiałam się w drugą stronę, skoro wyszedł mi negatywny APS to czy robić na trombofilie 😉 wydaje mi się że jest to jakoś powiązane, wszystko sprowadza się do kłopotów z krzepliwością krwi ale jestem laikiem... Najlepiej zapytać lekarza. Ja będę w czwartek na wizycie to zobaczę co mi powie jak zobaczy wyniki, czy zaleci coś jeszcze. Chciałabym maksymalnie się "zabezpieczyć" przed ryzykiem utraty ciąży bo trzeci raz nie dam sobie rady 😟
    Nie jest to powiazane.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 950 832

    Wysłany: 12 września 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiązane są niestety tylko konsekwencje, ale nie wyniki badań. Jedno nie wyklucza (i nie potwierdza drugiego). Ja miałam negatywny APS i właśnie czekam na wyniki trombofilii.

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ