X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie - badania
Odpowiedz

Poronienie - badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 14 września 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejj,
    Zastanawiam się czy mogę badać prolaktyne po metoclopramidzie przypuszczając ciążę?
    I drugie pytanie czy w konkretnym dniu cyklu?
    Nie dopytalam ginekologa na wczorajszej wizycie..

    Jestem juz po pierwszej miesiączce po poronieniu i miałam zielone światło na starania. Byłam wczoraj na wizycie z wynikami badań zleconych po poronieniu i po pierwszej miesiączce i lekarz dał skierowanie właśnie na prolaktyne po obciążeniu. Nie dopytalam czy czekać znów do początku cyklu i co jeśli jestem w ciąży (próbowaliśmy, a aktualnie 22dc). Wyczytalam dziś rano że lek ten nie powinien być stosowany w ciąży więc mam obawy co do tego badania.
    Niestety żeby uzyskać teraz informację od lekarza to muszę znów zapisać się na wizytę (250zl) bo to instytut i kontakt jest tylko przez sekretariat...
    Może będziecie umiały pomóc z własnego doświadczenia?

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 września 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to się wykonuje 2-5dc to wtedy będziesz wiedziała, że nie jesteś w ciąży :)

    eRKow. lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 września 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście życzę, żeby skierowanie się nie przydało :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 15 września 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Powiązane są niestety tylko konsekwencje, ale nie wyniki badań. Jedno nie wyklucza (i nie potwierdza drugiego). Ja miałam negatywny APS i właśnie czekam na wyniki trombofilii.
    Hej, daj znać jak będziesz mieć te wyniki. Czytałam że APS prowadzi do trombofilii nabytej a więc negatywny w pewnym sensie ją wyklucza, no ale pozostaje jeszcze trombofilia wrodzona... 🤔 Lekarz nie kazał mi badać, ale mam się zastanowić nad drożnością jajowodów i histereskopia

    niemi
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 września 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemi wrote:
    Hej, daj znać jak będziesz mieć te wyniki. Czytałam że APS prowadzi do trombofilii nabytej a więc negatywny w pewnym sensie ją wyklucza, no ale pozostaje jeszcze trombofilia wrodzona... 🤔 Lekarz nie kazał mi badać, ale mam się zastanowić nad drożnością jajowodów i histereskopia
    Kompletnie nie tak jest.
    Zespół antyfosfolipidowy to jest choroba autoimmunologiczna. Może się pojawić w każdej chwili.
    Trombofilia wrodzona to choroba genetyczna i jest z nami od urodzenia, całe życie.
    Trombofilia nabyta to choroba układu krzepnięcia, zaburzenia w różnych substancjach odpowiadających za odpowiednie krzepnięcie krwi.
    Dziewczyny nie mylcie tych chorób, żadna żadnej nie wyklucza a każda może powodowac poronienia ale i martwe porody nawet donoszonej ciąży, a więc nieść naprawdę tragiczne konsekwencje.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 26 listopada 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To straszne że aż 1/3 ciąży kończy się poronieniem i tyle osób musi to przeżywać 😞 Wśród moich znajomych bardzo wiele osób przeżywało to przynajmniej raz, a na forum mam wrażenia że nieszczęścia chodzą parami i zawsze jedna zła wiadomość zwiastuje kolejną złą wiadomość 😞
    Gdyby któraś z was potrzebowała pomocy to Fundacja Ernesta udziela jej profesjonalnie i nieodpłatnie :
    "(...)chcielibyśmy Pani zaproponować konsultację w jednej z placówek z którymi współpracujemy. Naszą pomoc oferujemy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Gdyni i Katowicach. Czy chciałaby Pani skorzystać z takiej konsultacji?
    Nasza pomoc polega na zazwyczaj jednorazowych konsultacjach, na których będzie mieć Pani okazję aby dopytać o swój przypadek, otrzyma Pani informację jakie dalsze leczenie podjąć oraz jakie badania są zalecane.
    W ramach dalszej diagnostyki proponujemy:
    @konsultację genetyczną (można poprosić swojego lekarza o skierowanie do poradni w ramach kontraktu NFZ- wykonuje się kariotyp u pary)
    @badanie w kierunku zaburzeń hormonalnych (TSH, fT3, fT4, przeciwciała anty-TSH, anty-Tg, Trab, PRL, glukoza na czczo)
    @badania hematologiczne (antykoagulant tocznia, przeciwciała antykoardiolipinowe, przeciwciała anty-b2- glikoproteinie, aktywność białka S, białka C, mutacja czynnika Leiden, mutacja genu protrombiny, niedobór antytrombiny, przeciwciała ANA- minimum 6 tygodni od ostatniej ciąży)
    @badanie nasienia partnera (fragmentacja DNA)
    @suplementacja witaminy D3, kwas foliowy + @aktywne foliany
    @Zdrowa dieta
    Z laboratoriów które możemy polecić : Test DNA albo Alab"
    [email protected]
    [email protected]

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ