X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie, szpital, lot samolotem
Odpowiedz

Poronienie, szpital, lot samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 76 7

    Wysłany: 6 kwietnia, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio pisalam tutaj o slabo rosnacej becie.

    Dzisiaj bylam u lekarza i nie daje szans. Mam skierowanie do szpitala. Nie wiem co zrobic bo w pn lece na wakacje. Lekarka radzi szpital, ale jest weekend i zakladam ze nikt sie tam mna od razu nie zajmie. Mowila ze moge odstawic duphaston i moze pojawi sie wieksze krwawienie. Moge tez brac duphaston i miec jako taki ten wyjazd. Po powrocie zrobic bete i szpital albo czekac. Minus tego wszystkiego to 4-5h lotu ze moze byc krwotok.

    Nie wiem co zrobic :/

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 6 kwietnia, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz wakacje, dłuższy lot - bierz dalej duphaston i ciesz się wolnym.
    Co Ci da teraz odstawienie? Same problemy i stres.

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 76 7

    Wysłany: 6 kwietnia, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak robie. Bylam w szpitalu za rada lekarki zobaczyc co mi powiedza, a oni wielkie oczy ze na wywolanie to sie trzeba umawiac na za 2/3 tygodnie maja terminy i moge w pn przyjsc i sie umowic i ogolnie zostalam potraktowana jak intruz. Wiec lece z duphastonem i zapasem srodkow higienicznych.

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 6 kwietnia, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego urlopu 😄
    Już któryś raz widzę, że szpitale mają problem z przyjęciem na wywołanie. Czemu?
    Ja jednego dnia dostałam skierowanie i zostałam przyjęta.

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 76 7

    Wysłany: 6 kwietnia, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Miłego urlopu 😄
    Już któryś raz widzę, że szpitale mają problem z przyjęciem na wywołanie. Czemu?
    Ja jednego dnia dostałam skierowanie i zostałam przyjęta.
    Bo moze licza ze samo sie zacznie w ciagu dwoch tygodni? Bo pewnie wywolanie to jakies moze ich wewnetrzne procedury po zaostrzeniu prawa aborcyjnego? Tak sobie to tlumacze…

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 6 kwietnia, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paranoja. Ja chodziłam 1.5 tygodnia z obumarłą ciąża i nie zapowiadało się na poronienie. W ogóle nie wiedziałam o zatrzymaniu dopiero lekarz na wizycie kontrolnej mnie zaskoczył.
    Chociaż przy wypisie lekarz (mimo wszystko dobrze go wspominam) powiedział, że kiedyś kobiety nie chodziły tak do lekarza i nie wiedziały o poronieniu i tak chodziły.
    Zgłoś się po powrocie.

    pysia_s lubi tę wiadomość

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 76 7

    Wysłany: 6 kwietnia, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzisiejsza beta juz w dol…

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 7 kwietnia, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    I dzisiejsza beta juz w dol…

    Bardzo mi przykro😔

  • Tatka Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 15 kwietnia, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    I dzisiejsza beta juz w dol…
    Mogę zapytać jak u Ciebie wszystko się skończyło? Jestem w podobnej sytuacji, zdecydowałam się pojechać na wakacje, ale nie było zalecenia suplementów aż duphaston żeby to jakoś zatrzymać

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 76 7

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Mogę zapytać jak u Ciebie wszystko się skończyło? Jestem w podobnej sytuacji, zdecydowałam się pojechać na wakacje, ale nie było zalecenia suplementów aż duphaston żeby to jakoś zatrzymać
    Polecialam na wakacje, caly czas zazywalam duphaston, po powrocie przestalam zazywac. Mialam pierwszego dnia jeden epizod nocny z mocnym krwawieniem, ale to zauwazylam dopiero rano jak tampon przemokl i wylalo sie razem z nim sporo krwi. Do dzisiaj plamie. Bylam u gina, sladu po ciazy nie ma. Wiec ten nocny epizod to bylo poronienie. Lot w kazda strone ok, a byl raczej dluzszy 5h. Mam za chwile miec owulacje wg lekarki. Dzisiaj zrobilam jeszcze bete.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 15:02

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ