Wielki TEST kobiecej płodności!

Sprawdź swoją płodność i otrzymaj spersonalizowane wskazówki

Rozpocznij test

Wielki Quiz o plemnikach!

80% odpowiada źle - sprawdzisz się?

Rozpocznij
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie w domu - i co dalej?
Odpowiedz

Poronienie w domu - i co dalej?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gurgaon Debiutantka

Wysłany: 20 lutego 2018, 17:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :( Dziś w nocy poroniłam... To był 6t 4d. O ciąży dowiedziałam się dopiero 3 dni temu na kontrolnej wizycie u ginekologa. To co wydawało mi się miesiączką, jak się okazało wcale nią nie było (w terminie miesiączki krwawiłam normalnie 3-4 dni). Na usg 3 dni temu widoczny był pęcherzyk (wielkością odpowiadający na 4,5 tygodnia) oraz bardzo duża ilośc krwi w macicy. 2 dni temu zaczęłam plamic - najpierw na brązowo, następnie z krwią. Od razu wybrałam się do lekarza, który stwierdził brak krwi w macicy i zdiagnozował, że stąd wzięły się te krwawienia, zalecił odpoczynek i branie luteiny. Wczoraj zaczęłam krwawic żywą krwią ze skrzepami, udałam się do szpitala gdzie stwierdzono początek poronienia. Po konsultacji z lekarzem nie wyraziłam zgodę na hospitalizację, ponieważ wolałam poronic w domu, lekarz potwierdził że jestem na takim etapie, że stanie się to samoistnie i mogę wrócic do domu, ewentualnie wrócic do szpitala w przypadku większego bólu. Poroniłam w nocy i od tamtego momentu nadal krwawię i oczyszczam się.Tyle słowem wstępu.
    Mam następujące pytania:
    - kiedy powinnam udac się na kontrolne usg, żeby stwierdzic czy macica całkowicie się oczyściła? I tak byłam umówiona na czwartek na kontrolne USG i zastanawiam się czy jest sens isc na to USG czy poczekac na ustanie krwawienia? Od momentu poronienia nic mnie już nie boli (brzuch tylko delikatnie pobolewa w momencie intensywniejszego krwawienia).
    - mamy już 1 dziecko, czyli to była moja 2 ciąża. Mam grupę krwi Rh-, mąż Rh+. Czy konieczne jest udanie się do szpitala w celu dostania zastrzyku z immunoglobuliny anty-D? Czy zawsze jest podawana przy tak wczesnym poronieniu? Nie chciałabym spędzic kilku godzin w kolejce a potem byc odesłana z kwitkiem.

Przepraszam za te może dosc głupie pytania, wczoraj w szpitalu chyba wypytałam lekarza o wszystko, a dziś przez tą traumatyczną sytuację nie myślę trzeźwo...

• Kasionek Autorytet

Wysłany: 20 lutego 2018, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo współczuje, ja po poronieniu samoistnym poszłam do lekarza kiedy skoczyłam krwawić i wtedy stwierdziła, że wszystko jest ok i mogłam się od nowego cyklu starać o dzidziusia. A co do grupy krwi nie mam pojęcia.

201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • agnieszka00 Przyjaciółka

Wysłany: 21 lutego 2018, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam grupe krwi Rh- a mąż Rh+ i po poronieniu dostałam zastrzyk :)

• NiecierpliwaOna Autorytet

Wysłany: 21 lutego 2018, 22:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też po poronieniu dostałam zastrzyk. Gdzieś mi wpadło w oko, że zastrzyk powinno sie dostać do 72 godz po poronieniu.

Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • gurgaon Debiutantka

Wysłany: 23 lutego 2018, 11:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Pojechałam do szpitala i żebym dostała zastrzyk musiałabym zostac przyjęta na oddział i dopiero mogliby zamówic dla mnie zastrzyk (nie trzymają go w zapasach), dostarczony byłby dopiero na następny dzień a to byłoby już po 72 h od poronienia. Wypisano mi receptę, sama kupiłam zastrzyk (koszt 380 zł) i został mi podany od ręki w Izbie Przyjęc. Jestem spokojniejsza. Dziękuję raz jeszcze.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ