Forum Poronienie Poronienie w domu - i co dalej?
Odpowiedz

Poronienie w domu - i co dalej?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • gurgaon Debiutantka
  Postów: 15 4

  Wysłany: 20 lutego 2018, 17:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam :( Dziś w nocy poroniłam... To był 6t 4d. O ciąży dowiedziałam się dopiero 3 dni temu na kontrolnej wizycie u ginekologa. To co wydawało mi się miesiączką, jak się okazało wcale nią nie było (w terminie miesiączki krwawiłam normalnie 3-4 dni). Na usg 3 dni temu widoczny był pęcherzyk (wielkością odpowiadający na 4,5 tygodnia) oraz bardzo duża ilośc krwi w macicy. 2 dni temu zaczęłam plamic - najpierw na brązowo, następnie z krwią. Od razu wybrałam się do lekarza, który stwierdził brak krwi w macicy i zdiagnozował, że stąd wzięły się te krwawienia, zalecił odpoczynek i branie luteiny. Wczoraj zaczęłam krwawic żywą krwią ze skrzepami, udałam się do szpitala gdzie stwierdzono początek poronienia. Po konsultacji z lekarzem nie wyraziłam zgodę na hospitalizację, ponieważ wolałam poronic w domu, lekarz potwierdził że jestem na takim etapie, że stanie się to samoistnie i mogę wrócic do domu, ewentualnie wrócic do szpitala w przypadku większego bólu. Poroniłam w nocy i od tamtego momentu nadal krwawię i oczyszczam się.Tyle słowem wstępu.
  Mam następujące pytania:
  - kiedy powinnam udac się na kontrolne usg, żeby stwierdzic czy macica całkowicie się oczyściła? I tak byłam umówiona na czwartek na kontrolne USG i zastanawiam się czy jest sens isc na to USG czy poczekac na ustanie krwawienia? Od momentu poronienia nic mnie już nie boli (brzuch tylko delikatnie pobolewa w momencie intensywniejszego krwawienia).
  - mamy już 1 dziecko, czyli to była moja 2 ciąża. Mam grupę krwi Rh-, mąż Rh+. Czy konieczne jest udanie się do szpitala w celu dostania zastrzyku z immunoglobuliny anty-D? Czy zawsze jest podawana przy tak wczesnym poronieniu? Nie chciałabym spędzic kilku godzin w kolejce a potem byc odesłana z kwitkiem.

  Przepraszam za te może dosc głupie pytania, wczoraj w szpitalu chyba wypytałam lekarza o wszystko, a dziś przez tą traumatyczną sytuację nie myślę trzeźwo...

 • Kasionek Autorytet
  Postów: 1082 873

  Wysłany: 20 lutego 2018, 17:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo współczuje, ja po poronieniu samoistnym poszłam do lekarza kiedy skoczyłam krwawić i wtedy stwierdziła, że wszystko jest ok i mogłam się od nowego cyklu starać o dzidziusia. A co do grupy krwi nie mam pojęcia.

  201904017252.png
  *Staś (21 tyd)
  *Aniołek
 • agnieszka00 Przyjaciółka
  Postów: 102 21

  Wysłany: 21 lutego 2018, 19:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja mam grupe krwi Rh- a mąż Rh+ i po poronieniu dostałam zastrzyk :)

 • NiecierpliwaOna Autorytet
  Postów: 1849 1174

  Wysłany: 21 lutego 2018, 22:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja też po poronieniu dostałam zastrzyk. Gdzieś mi wpadło w oko, że zastrzyk powinno sie dostać do 72 godz po poronieniu.

  Wojtuś 09. 03. 2013
  Kasia 20. 05. 2015
  Kubuś 13. 11. 2016
  Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
  Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
 • gurgaon Debiutantka
  Postów: 15 4

  Wysłany: 23 lutego 2018, 11:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za odpowiedzi. Pojechałam do szpitala i żebym dostała zastrzyk musiałabym zostac przyjęta na oddział i dopiero mogliby zamówic dla mnie zastrzyk (nie trzymają go w zapasach), dostarczony byłby dopiero na następny dzień a to byłoby już po 72 h od poronienia. Wypisano mi receptę, sama kupiłam zastrzyk (koszt 380 zł) i został mi podany od ręki w Izbie Przyjęc. Jestem spokojniejsza. Dziękuję raz jeszcze.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego